Skocz do zawartości

Cena kartotekowa, a ostatnia zakupu

Polecane posty

Dzień dobry,

Krótkie pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi, a jedynie jakiś program za 123 zł który to robi.

Chciałbym aby narzuty, czyli progi cenowe były wyliczane na podstawie ceny z ostatniej dostawy, a nie kartotekowej.

Dlaczego jest mi to potrzebne? Mam masę produktów których moja cena zakupu waha się nawet o 30% pomiędzy dostawami, średnio raz w miesiącu. Sprzedajemy na allegro przez sello i działamy na niskiej marży i na poprzednim programie działałem w oparciu o narzut od ostatniej ceny zakupu +27%.

Da radę coś takiego z automatu ustawić?

 

Druga sprawa, błahostka, ale czemu w oknie wyboru drukarki, paragonu (okno do drukowania) czasami domyślnie jest zaznaczona WZ a czasami nie? Dodam, że nie ma znaczenia czy faktura jest na firmę, czy na osobę prywatną, raz jest wz, raz nie. I czy można domyślnie ustawić aby drukował się paragon w dokumentach bez NIP?

Link to postu
Godzinę temu, Bartosz Bączek napisał:

Dlaczego jest mi to potrzebne? Mam masę produktów których moja cena zakupu waha się nawet o 30% pomiędzy dostawami, średnio raz w miesiącu. Sprzedajemy na allegro przez sello i działamy na niskiej marży i na poprzednim programie działałem w oparciu o narzut od ostatniej ceny zakupu +27%.

Da radę coś takiego z automatu ustawić?

 

To nie powinno być chyba na podstawie ostatniej dostawy tylko na podstawie najdroższej istniejącej dostawy. Przecież może ci wejść towar taniej zanim ci zejdzie starsza, droższa dostawa. Inna sprawa, że nawet jak będziesz miał rozwiązanie dodatkowe, które ci będzie regularnie aktualizowało ceny sprzedaży w Subiekcie to na aukcjach ci to cen raczej samo nie zmieni a  jak na tym ci zależy to o to musisz pytać na forum sello.

 

 

Godzinę temu, Bartosz Bączek napisał:

Druga sprawa, błahostka, ale czemu w oknie wyboru drukarki, paragonu (okno do drukowania) czasami domyślnie jest zaznaczona WZ a czasami nie? Dodam, że nie ma znaczenia czy faktura jest na firmę, czy na osobę prywatną, raz jest wz, raz nie. I czy można domyślnie ustawić aby drukował się paragon w dokumentach bez NIP?

Bo pewnie wystawiasz dokumenty, na których albo są same usługi albo z wycofanym skutkiem magazynowym.

 

Edytowane przez Paweł B
literówka
Link to postu
12 minut temu, Paweł B napisał:

to na aukcjach ci to cen raczej samo nie zmieni a  jak na tym ci zależy to o to musisz pytać na forum sello.

Sello automatycznie (na liście aukcji trwających) zaznaczy ceny do zmiany (pokaże różnice na + i na - względem wybranego poziomu cen z Subiekta). Po zatwierdzeniu zmian Sello zmieni je w aukcjach trwających.

Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Bączek napisał:

Krótkie pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi, a jedynie jakiś program za 123 zł który to robi.

Chciałbym aby narzuty, czyli progi cenowe były wyliczane na podstawie ceny z ostatniej dostawy, a nie kartotekowej.

Dlaczego jest mi to potrzebne? Mam masę produktów których moja cena zakupu waha się nawet o 30% pomiędzy dostawami, średnio raz w miesiącu. Sprzedajemy na allegro przez sello i działamy na niskiej marży i na poprzednim programie działałem w oparciu o narzut od ostatniej ceny zakupu +27%.

Nie rozumiem problemu - przy kalkulacji cen / przecenie mamy możliwość wybrania ceny (na przykład z ostatniej dostawy) i przeliczenia według niej cen sprzedaży (wtedy zostanie zaktualizowana cena kartotekowa), w praktyce więc cena sprzedaży zostanie wyliczona na podstawie ceny z ostatniej dostawy ?

 

2 godziny temu, Bartosz Bączek napisał:

Da radę coś takiego z automatu ustawić?

Kiedy ten automat miały działać - przy zmianie sprzedawanej dostawy, czy przy nowej dostawie ? Jeśli przy dostawie to można kalkulować ceny na podstawie dokumentu, w parametrach dokumentu można włączyć, aby kalkulacja uruchamiała się po dodaniu dokumentu.

 

2 godziny temu, Bartosz Bączek napisał:

Druga sprawa, błahostka, ale czemu w oknie wyboru drukarki, paragonu (okno do drukowania) czasami domyślnie jest zaznaczona WZ a czasami nie?

Gdyby pokazał Pana problem, to prawdopodobnie dałoby się odpowiedzieć, a tak można tylko zgadywać, że korzysta Pan z różnych wzorców i/lub podtypów dokumentów (PA, PAi).

 

2 godziny temu, Bartosz Bączek napisał:

Dodam, że nie ma znaczenia czy faktura jest na firmę, czy na osobę prywatną, raz jest wz, raz nie.

Kontrahent nie ma z tym związku.

 

2 godziny temu, Bartosz Bączek napisał:

I czy można domyślnie ustawić aby drukował się paragon w dokumentach bez NIP?

Tak, jest to parametr konfiguracji drukarki fiskalnej.

 

Godzinę temu, Paweł B napisał:
2 godziny temu, Bartosz Bączek napisał:

Druga sprawa, błahostka, ale czemu w oknie wyboru drukarki, paragonu (okno do drukowania) czasami domyślnie jest zaznaczona WZ a czasami nie? Dodam, że nie ma znaczenia czy faktura jest na firmę, czy na osobę prywatną, raz jest wz, raz nie. I czy można domyślnie ustawić aby drukował się paragon w dokumentach bez NIP?

Bo pewnie wystawiasz dokumenty, na których albo są same usługi albo z wycofanym skutkiem magazynowym.

Proszę sprawdzić przed napisaniem - jeśli dokument handlowy nie tworzy magazynowego (nie ma dokumentu WZ), to wydruk NIE jest odznaczany tylko jest ukrywany, nie jest widoczny.

Link to postu
1 godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:

Proszę sprawdzić przed napisaniem - jeśli dokument handlowy nie tworzy magazynowego (nie ma dokumentu WZ), to wydruk NIE jest odznaczany tylko jest ukrywany, nie jest widoczny.

Chyba to za szybko czytałem :). Zatem poprawiam się: zaznaczanie lub nie WZ-tki zależne jest od wybranego wzorcu wydruku i jego ustawień - pewnie@Bartosz Bączek raz czasem korzysta z wzorcu wydruku, który ma zaznaczone automatyczne drukowanie WZ-tki a innym razem z takiego, który ma to odznaczone. W ustawieniach wzorca wydruku odpowiadają za to opcje w ostatniej zakładce - powiązane.

Edytowane przez Paweł B
znowu literówka...
Link to postu

Super dziękuję za odpowiedz wszystkim! Akurat sello jest ok, tu temat ogarniam w kilka kliknięć.

Kwestia wydruku faktycznie opiera się o usługi :) Nie zwróciłem uwagi.

 

Teraz tak, pytałem o automatyczną aktualizację kartoteki w połączeniu z FIFO.

Rozwiązaniem tego o co pytałem jest to o czym zapomniałem, czyli to co Daniel Kozłowski napisał, kalkulacja cen, o której na śmierć zapomniałem, załatwia sprawę grupowo :)

Pytanko jeszcze jedno, jest jakaś instrukcja do ustawienia pracy programu na dwóch stanowiskach w jednej sieci? Gdzieś wcześniej widziałem, ale znaleźć nie mogę

Link to postu
58 minut temu, Bartosz Bączek napisał:

Pytanko jeszcze jedno, jest jakaś instrukcja do ustawienia pracy programu na dwóch stanowiskach w jednej sieci? Gdzieś wcześniej widziałem, ale znaleźć nie mogę

Przede wszystkim to nie jest temat związany bezpośrednio z programami Insertu tylko z serwerem SQL Microsoftu oraz systemem operacyjnym Windows w zakresie konfiguracji zapory, więc rozwiązanie można znaleźć przy każdym programie, który korzysta z Microsoftu...

 

Poza tym jak większość informacji tak również ta znajduje się w pomocy do programu (temat: MS SQL Server 2005, analogicznie konfiguruje się wszystkie nowsze serwery SQL i systemy operacyjne), wiele informacji znajduje się też w tematach e-pomocy: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2521%2Cinsert-gt-dlaczego-program-nie-laczy-sie-z-serwerem-na-koncowce-polaczenie-stanowiska-bez-serwera-sql-do-stanowiska-ktore-pelni-role-serwera.html (tylko instrukcja nie jest poprawna / jest nadmiarowa - wystarczy dodać do zapory dwa wyjątki, UDP 1434 i aplikację serwera SQL).

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...