Skocz do zawartości

Podłączenie konta INSERT

Polecane posty

W dniu 15.01.2021 o 13:59, Edyta Książek napisał:

Jestem administratorem i nie wiem w którym miejscu jest coś nie odhaczone.

Proszę zweryfikować uprawnienia użytkownika, na którego jest Pani zalogowana w Rachmistrzu.

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1927,gdzie-nadaje-sie-uprawnienia-uzytkownikom-programu.html

 

1 godzinę temu, Ryszard Trojanek napisał:

a potem "Dodaj"-emy "firmę"(klienta) do Konta( BR) Insert.

Nie. Dodajemy firmę BR do konta administratora BR. Nie ma potrzeby, ani funkcji automatycznej do podłączenia firmy klienta do konta administratora BR.

Link to postu

W tym miejscu sprawdzałam (tzn. "Personel") i jako, że jest szefem mam wszystkie uprawnienia. Poniżej print screen.

Zrobiłam obejście i u pracownicy zaznaczyłam uprawnienie do Podłącz Konto Insert i podłączyłam swoje konto INSERT ale np nadal wchodząc do rachmistrza na swojego użytkownika (który jest jednocześnie szefem) nie mogę wejść w portal -Dokumenty bo nie mam uprawnień. Co mogę zrobić?

Konto insert.jpg

Link to postu

Prawdopodobnie pojwił się jakiś problem z uprawnieniami. Pokazany przez Panią screen z personelu nie pokazuje, że użytkownik faktycznie (w bazie danych) ma to uprawnienie "Konto InsERT - podłącz odłącz" przydzielone. Nie widać tam kolumny ze stanem uprawnienia, bo Pani faktycznie jest Szefem, a dla niego nie pokazujemy tej kolumny. Musimy więc zdiagnozować problem w inny sposób. Spróbujemy to zrobić poprzez zestawienie SQL. Proszę kierować się ponniższymi krokami:

 

1. Dodać nowe zestawienie SQL

uprawnienia_ZestawienieSQLDodaj.png.571117e64015affafc4b951a1cb372c7.png

2. Nadać nazwę, np. brakujące uprawnienia, oznaczyć odpowiedni program

uprawnienia_ZestawienieSQLNazwa.png.1831d2908a12f4b4f47da56246ea2500.png

3. Przejść na zakładkę Zapytanie SQL i wkleić tam poniższe zapytanie:

select * from pd_Uprawnienie
where upr_Id not in (select uzup_UprawId from pd_UzytkUpraw where uzup_UzytkId=1)

uprawnienia_ZestawienieSQLZapytanie.png.af72af1837e3d5fb2901328daed2035f.png

4. Zapisać

5. Uruchomić zestawienie

uprawnienia_ZestawienieSQLWykonanie.thumb.png.76fda3b790fb0c825d0433376b9d894d.png

W prawidłowej bazie nie powinno tutaj się nic pojawić.

Poproszę o screena z wynikami tego zapytania. Wtedy będziemy wiedzieli, jakie kroki podjąć następnie.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...