Skocz do zawartości

Inwentaryzacja a remanent

Polecane posty

Dzień dobry

Mam pytanie odnośnie różnic w magazynie pomiędzy inwentaryzacją cząstkową a remanentem. Czy prawidłowe jest działanie że na inwentaryzacji cząstkowej wychodzi mi inna kwota niż na przeprowadzonym remanencie? I Inwentaryzacja i remanent przeprowadzane są na tym samym magazynie na ten sam dzień. Pozycje inwentaryzacji cząstkowej sa takie same jak remanentu. Nie wiem na czym się opierać przy zakończeniu roku skoro remanent na 31 grudnia mam inny a inwentaryzację na ten sam dzień inną. Prośba o jakieś wskazówki, chyba, że inwentaryzacja może wyjść inna niż przeprowadzony remanent.

Dziękuję z góry na wszystkie wskazówki.

Link to postu

Inwentaryzacja i remanent w nomenklaturze programów Insertu to dwa, zupełnie różne zagadnienia... Przy wejściu do modułu "Inwentaryzacja" pojawia się okno z linkami do dwóch tematów e-pomocy:

IW.png.58ed4bcd22f102ab14ef1b9a2d1d4d64.png

Proszę się z nimi zapoznać, jeśli ciągle będą jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Ok. Rozumiem różnice pomiędzy remanentem a inwentaryzacją, ale mam w takim razie pytanie odnośnie cen na inwentaryzacji. Jeśli magazyn mam prowadzony metodą FIFO -pierwsze przyszło pierwsze wyszło to jak powinno to byc na inwenturze bowiem jest tam dość duży wybór odnośnie ustawienia wyliczania cen. Dziekuje

Link to postu

Nie ma jednej dobrej, odpowiedzi, zależy ona od Państwa specyfiki, której naturalnie nie znamy, ogólnie najlepszym przybliżeniem dla towarów znajdujących się na magazynie jest średnia ważona z istniejących dostaw, a dla towarów których już nie ma na magazynie cena z ostatniej dostawy, zwykle dla uproszczenie przyjmuje się cenę z ostatniej dostawy, zdecydowanie należy zadbać o to, aby towary na inwentaryzacji były wycenione (nie miały zerowych cen). 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...