Skocz do zawartości

Faktura (zaliczkowa) częściowo rozliczeniowa

Polecane posty

Dzień dobry!

Proszę o pomoc.

W ubiegłym roku klient wpłacił nam zaliczkę na zamawiane towary w kwocie - niech to będzie 10 000 zł, które stanowi 100% wartości zamówienia. Klient miał wystawioną w odpowiednim terminie fakturę zaliczkową (do zamówienia zaliczkowego od klienta). 

W grudniu 2020 roku przekazaliśmy klientowi towary o wartości 8 000 zł, a pozostałe na kwotę 2 000 zł zostaną wyprodukowane i dostarczone w tym roku.

I teraz pytanie: w jaki sposób mogę wystawić w Subiekcie GT fakturę częściowo-rozliczeniową do wartości wydanych towarów? Na owej fakturze powinny być wymienione poszczególne towary, które zostały wydane, a także powinno widnieć, że z zaliczki na kwotę 10 000 zł rozliczono 8 000 zł i do rozliczenia pozostało 2 000 zł. 

Na ostatniej fakturze (końcowej) będą już wymienione tylko elementy wydane w 2021 roku (na kwotę 2 000 zł), co całkowicie rozliczy zaliczkę.

Jak to zrobić?

 

 

 

Link to postu

Nie wiem co Pani rozumie pod pojęciem "fakturę częściowo-rozliczeniową", ale jeśli chodzi o wiele faktur zaliczkowych końcowych to program nie posiada takiej funkcjonalności (warto pytać przed rozpoczęciem transakcji). Jedyne co można rozważyć od strony programu to korekta i dwie transakcje zaliczkowe.

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
18 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie wiem co Pani rozumie pod pojęciem "fakturę częściowo-rozliczeniową", ale jeśli chodzi o wiele faktur zaliczkowych końcowych to program nie posiada takiej funkcjonalności (warto pytać przed rozpoczęciem transakcji). Jedyne co można rozważyć od strony programu to korekta i dwie transakcje zaliczkowe.

Też zostałam zaskoczona przez biuro rachunkowe, które twierdzi, że mają klientów korzystających z Subiekta, którzy wystawiają takie dokumenty.

Chodzi o to, by na owej fakturze  pokazać towary wydane do zaliczki w sytuacji, gdy wydajemy tylko ich część w danym roku podatkowym, a pozostałe towary wydamy w następnym roku. Prócz listy wydanych towarów powinny być wykazane poprzednie faktury zaliczkowe, a także jaką część zaliczki zrealizowano w tym roku, a jaka część wpłaconej zaliczki zostanie do rozliczenia w przyszłym roku.

Póki co poradziłam sobie wystawiając taką fakturę w excellu, no ale biuro rach. życzy sobie, by fakturę wystawić w Subiekcie. 

 

Link to postu
3 godziny temu, Monika Ł napisał:

Też zostałam zaskoczona przez biuro rachunkowe, które twierdzi, że mają klientów korzystających z Subiekta, którzy wystawiają takie dokumenty.

To już chyba tylko biuro rachunkowe może pomóc ?

Cała reszta wie (a temat był wielokrotnie poruszany na forum dla partnerów Insertu) że jest tak jak napisał Daniel - program nie ma takiej funkcjonalności.

Edytowane przez Andrzej Kubik
  • Lubię to 1
Link to postu
W dniu 21.01.2021 o 13:15, Monika Ł napisał:

Też zostałam zaskoczona przez biuro rachunkowe, które twierdzi, że mają klientów korzystających z Subiekta, którzy wystawiają takie dokumenty.

Być może mają klientów korzystających z Subiekta nexo - tam jest możliwa realizacja takiego scenariusza.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 4 tygodnie później...
W dniu 23.01.2021 o 22:59, Jacek Izydorczyk napisał:

Być może mają klientów korzystających z Subiekta nexo - tam jest możliwa realizacja takiego scenariusza.

Witam,

 

podłączę się pod ten temat, aby nie tworzyć kolejnego. Mam identyczną sytuację z 100% przedpłatą i dostawami w odstępach nawet 2-3 miesięcy. Próbowałem wystawiać ręcznie częściowe WZ do faktur zaliczkowych, ale kiient potrzebuje otrzymać fakturę skoro materiał został dostarczony. Mam Subiekta Nexo. Jak zrealizować taki scenariusz/

Link to postu
W dniu 21.01.2021 o 13:15, Monika Ł napisał:

Chodzi o to, by na owej fakturze  pokazać towary wydane do zaliczki w sytuacji, gdy wydajemy tylko ich część w danym roku podatkowym, a pozostałe towary wydamy w następnym roku.

 

Wydania towarów do wpłaconych zaliczek udokumentowanych fakturami zaliczkowymi dokumentuje się w Subiekcie GT przez realizację ZK zaliczkowego klienta jako WZ.

Taka forma jest jak najbardziej poprawna i zgodna z Ustawą, a jednocześnie na podstawie takiego dokumentu WZ nabywca może kwalifikować koszt w momencie odbioru towarów w zakrecie zrealizowanej taką dostawą wartości. Wystawianie cząstkowych faktur końcowych nie jest potrzebne.

 

Natomiast zestawienie udokumentowanych zaliczek w danym okresie i zrealizowanych do tego dostaw jest to temat do zrealizowania rozwiązaniem własnym.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...