Skocz do zawartości

Przyjęcie na magazyn partii i wydawanie konkretnych towarów z tej partii

Polecane posty

Dzień dobry;

jesteśmy magazynem przeładowczym i przyjmujemy towary naszych klientów.

Zastanawiam się czy mogę w subiekcie prowadzić ewidencję produktów od przyjęcia do wydania z uwzględnieniem specyfiki produktu.

Dostajemy kontrakt i przyjmujemy powiedzmy 1000 ton kręgów o określonych parametrach i wadze około 5 ton sztuka, czyli około 200 kręgów.

Każdy krąg ma swój indywidualny numer i może różnić się parametrami od innych.

Klient przysyła nam później dyspozycje załadowcze wskazując konkretne kręgi na poszczególne auta.

Wprowadzanie każdego kręgu jako asortyment nie ma sensu ze względu na czas oraz to, że baza ogromnie się rozrośnie jednorazowymi rekordami.

Czy i jak można by w Subiekcie prowadzić taką ewidencję od przyjęcia do wydania (WZ)?

Dotychczas prowadzimy to na tabelach excelowy, jednak czasem pojawiają się błędy ludzkie na dokumentach, których system by nie dopuścił.

Dziękuję i pozdrawiam


 

Link to postu

była próba testowa podziału przykładowych 100 ton i opisania każdej z 10 pozycji (przyjęto po 10 ton na krążek) przez "Rozbicie pozycji" - najlepiej jakby dało się zaimportować uporządkowaną partię z przygotowanego odpowiednio Excela, natomiast nie udało się (lub nie umiem) przygotować WZetki do wydania 2 krążków według nadanej nazwy "Kod dostawy" różnej dla każdego krążka.

Link to postu

Podłączę się do wątku.

3 godziny temu, Przemysław Werner napisał:

Proszę zapoznać się z poniższym tematem e-Pomocy technicznej, gdzie opisano wykorzystanie funkcjonalności Rozbicia na partie.

Wczytywałem się już w ten temat e-pomocy wcześniej.

Z tego co testowałem takie rozwiązanie to na dokumentach ZK Zamówienie od klienta i FL zaliczkowa cząstkowa nie ma możliwości rozbicia dostaw, nawet jeżeli są już na magazynie.

Faktycznie w dokumencie ZK zmieniałem status dokumentu na "Rezerwacja dostaw", dopiero wtedy pojawiała się wskazana opcja rozbicia dostaw, ale dostawy nie są widoczne. Dopiero przy wystawianiu faktury końcowej konkretne dostawy się pojawiają.

Link to postu

dzień dobry; niestety taka pomoc nic nie rozwiązuje.
Wprowadzam towar dokumentem PZ, dokonuje rozbicia na partie (niestety nie widzę możliwości importu z zewnątrz), potem chcę dokonać wydań dokumentem WZ ze wskazaniem na partie i nie pokazuje mi partii ani po kodzie ani po opisie na dokumencie.

 

Link to postu

Przesyłam zrzut ekranu z rozbiciem pozycji na dokumencie ZK.

53 minuty temu, Bartłomiej W napisał:

Faktycznie w dokumencie ZK zmieniałem status dokumentu na "Rezerwacja dostaw", dopiero wtedy pojawiała się wskazana opcja rozbicia dostaw, ale dostawy nie są widoczne. Dopiero przy wystawianiu faktury końcowej konkretne dostawy się pojawiają.

image.png.abbef63385fd1966bb35f36dc439c14b.png

Poniżej przesyłam wygenerowany na podstawie przesłanych instrukcji przykład dokumentu PZ z wprowadzonymi kodami dostawy oraz dokumentu WZ z wydaniem wg wskazanych dostaw.

16 minut temu, Ewa Muszyńska napisał:

Wprowadzam towar dokumentem PZ, dokonuje rozbicia na partie (niestety nie widzę możliwości importu z zewnątrz),

image.png.ebec8282e91ed71e3a487f5c6c68402b.png

16 minut temu, Ewa Muszyńska napisał:

potem chcę dokonać wydań dokumentem WZ ze wskazaniem na partie i nie pokazuje mi partii ani po kodzie ani po opisie na dokumencie.

image.png.79c7e9b84c9ec1f9d0fe5a9a33d71c6b.png

Link to postu

dzięki bardzo, ale nie przejdzie.
Jedno "Zamówienie klienta" i późniejsze "przyjęcie towaru" to może być 400 lub więcej rekordów/pozycji, które dostajemy od klienta w postaci pliku Excel.
Na podstawie takiego pliku dokonujemy weryfikacji zgodności przyjęć ze stanem faktycznym i kolejnych wydań towarów według wskazań klienta.
Brak możliwości zaimportowania odpowiednio przygotowanego pliku według określonego klucza uniemożliwia w takim razie pracę na Subiekcie, a szkoda :(
Łączna roczna ilość indywidualnych rekordów w jednej z grup towarowych to około 10.000, a tych grup jest kilka.
Dzięki serdeczne i pozdrowienia

Link to postu
2 minuty temu, Ewa Muszyńska napisał:

Brak możliwości zaimportowania odpowiednio przygotowanego pliku według określonego klucza uniemożliwia w takim razie pracę na Subiekcie, a szkoda :(

Poniżej przesyłam przykład rozwiązania zewnętrznego dotyczącego importu dokumentów z Excela.

Link to postu
4 godziny temu, Przemysław Werner napisał:

Przesyłam zrzut ekranu z rozbiciem pozycji na dokumencie ZK.

image.png.abbef63385fd1966bb35f36dc439c14b.png

 

OK, na ZK udało mi się (zrzut), jest to też widoczne w zakładce dostawy, natomiast kiedy próbuję wystawić fakturę zaliczkową cząstkową w zakładce dostawy jest czysto?

 

image.png.71da50b94de2579d9ea1339c5c466f13.png

image.png.31ead9af400f255cc81d9895e20600f8.png

Link to postu

Faktura sprzedaży zaliczkowa cząstkowa nie generuje ruchów magazynowych, więc nie ma co wyświetlać na dostawach. Gdy wystawi Pan do faktury zaliczkowej cząstkowej dokument wydania zewnętrznego lub fakturę zaliczkową końcową, to wtedy odpowiednie dostawy zostaną wydane i na tych dokumentach będzie widać, co konkretnie zostało wydane.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...