Skocz do zawartości

Brak możliwości usunięcia powiązania z produktem Allegro


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Bartosz Rosa,

Polecane posty

Cześć,

Mam mały problem ponieważ wystawiałem oferty w Sello na podstawie innego produktu i zapomniałem zmienić EAN. Po jakimś czasie do kilku z tych ofert w Allegro nastąpiło automatyczne powiązanie pod produktyzacje. Aktualnie chciałbym zmienić ilość dostępną na aukcji lecz pojawia się błąd dotyczący niezgodności parametrów oferty z przypisanym produktem. Próbowałem zmienić kod EAN w Sello, lecz również pojawia się komunikat o niezgodności. Wszedłem zatem do Allegro, zmieniłem EAN ręcznie więc powiązanie automatycznie zostało usunięte lecz Sello nadal je widzi.

Znalazłem jak usunąć powiązanie w Sello lecz pojawił się kolejny problem. Gdy tworzyłem oferty ustawiłem zaplanowaną godzinę rozpoczęcia aukcji. Aktualnie gdy wchodzę w Sello i chcę usunąć produktyzacje, po kliknięciu OK, Sello twierdzi, że ustalona godzina rozpoczęcia jest w czasie przeszłym i nie chce mnie puścić dalej. Pole wyboru czasu rozpoczęcia jest nieaktywne więc nie mogę go odznaczyć.

Myślę, że byłoby dobrze gdyby Sello po wystawieniu oferty nie martwiło się już o czas jaki był ustalony pół roku temu do rozpoczęcia aukcji.

Przydałaby się też opcja np. w menu kontekstowym pozwalająca na łatwe wyczyszczenie produktyzacji z oferty.

2021-01-20_210823.jpg

Link to postu
12 godzin temu, Krzysztof Fruga napisał:

powiązanie automatycznie zostało usunięte lecz Sello nadal je widzi.

A zostały pobrane pełne dane tej aukcji do Sello? Z menu pod prawym klawiszem - pobierz dane aukcji.

12 godzin temu, Krzysztof Fruga napisał:

Sello twierdzi, że ustalona godzina rozpoczęcia jest w czasie przeszłym

Tutaj również pobranie danych aukcji powinno pomóc.

Link to postu
  • Rozwiązanie

Spojrzałem w kod programu i faktycznie usunięcie produktu z aukcji nie spowoduje usunięcie go w Sello. Dodamy poprawkę do najbliższej wersji.

 

Natomiast na tę chwilę powiązanie z produktem można usunąć za pomocą polecenia SQL wykonanego np w programie serwisowym.

 

update au__auction set au_ProductExternalId = '', au_ProductExternalName = '' where au_number = '7678961932'

Na końcu należy podać numer aukcji.

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...