Skocz do zawartości

Powrót do Sello po 3 latach - problemy (sprawdź opłaty za wystawienie itd.)

Polecane posty

Witam serdecznie,

Korzystam (korzystałem) z Sello prawie od roku 2011, ale od 2018/2019 roku nie korzystałem i teraz próbuję wrócić. Z tego co widzę Sello przeszło dość dużo zmian, a poradniki  w dziale "Pomocna Dłoń" odnoszą się raczej do starszych wersji, łącznie z funkcjami których nie ma. No chyba że źle szukam.

Pierwsze co mnie zaskoczyło to cenniki dostaw, WzA, Aitd.

Widzę że usunięto również funkcję "Sprawdź opłaty za wystawienie aukcji", możecie podpowiedzieć jak sprawdzacie te opłaty? Czy korzystacie z jakiegoś narzędzia? Czemu to zniknęło?

Znajdę gdzieś jakiś krótki poradnik oprócz tego:

 https://tutoriale.insert.com.pl/sello/jak-rozpoczac-prace-z-sello-konfiguracja/podpis-do-wiadomosci/

Czy na coś trzeba zwrócić szczególną uwagę w porównaniu do wersji z 2018 roku?

 

Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi.

Pozdrawiam

Bartek

 

Link to postu

Zniknęło, bo nowe API Allegro nie ma takiej możliwości.

Trudno mi powiedzieć na co zwrócić uwagę, bo raczej zmiany były i są ewolucyjne, nie zastanawialiśmy się nad tym jak się ma obecne Sello do Sello sprzed 2 lat :).

Wszelkie jednak zmiany i nowości spisujemy w informacjach o nowych wersjach, więc można w ten sposób nadgonić zaległości, począwszy np od wersji 1.30 z 2018 roku https://www.sello.pl/aktualnosci/page/8/

 

Czytania jest dużo ale można przelecieć po tematach aby zapoznać się ze wszystkimi ważniejszymi zmianami od tamtego czasu - bo zmieniło się dość dużo.

Link to postu

Dziękuję za odpowiedź, widzę że trzeba przysiąść i ogarnąć parę rzeczy na nowo, bo nawet Help w Sello odnosi się do starszych wersji.

A tak z ciekawości, jak inni sprzedawcy radzicie sobie ze sprawdzaniem opłat za wystawienie i prowizję?

Czy zostaje tylko excel i ręczne sprawdzanie każdej przygotowywanej aukcji czy jakieś inne rozwiązanie?

Pozdrawiam

Bartek

Link to postu
W dniu 21.01.2021 o 12:10, Bartosz Głowacki napisał:

A tak z ciekawości, jak inni sprzedawcy radzicie sobie ze sprawdzaniem opłat za wystawienie i prowizję?

Jest coś takiego na przykład:

https://allegro.pl/kalkulator-oplat/dla-sprzedajacych#

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za odpowiedzi

Z kalkulatora już korzystałem wcześniej, ale... w sello było to wygodniejsze.

Wracam po przerwie i przymiarkach do przesiadki.

Od przesiadki odsunęło mnie trochę opinii na tym forum które mówią dość dobrze o Sello i możliwościach jego automatyzacji.

Póki co próbuję.

Pozdrawiam

Bartek

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...