Skocz do zawartości

Proforma w EURO, a nie wczytuje właściwego konta bankowego

Polecane posty

Używam InsertNexo. W systemie ustawiony jest rachunek bankowy dla transakcji w EUR. Dodałem kontrahenta z UE, a w ustawieniach obsługa w walucie EURO. W chwili, gdy generuję Fakturę proforma, system powinien zaczytać z ustawień klienta walutę i dobrać samodzielnie właćicwy rachunek bankowy (niestety, nie wiedzieć czemu w programie rachunek widać dopiero na wydruku/podglądzie, również w przypadku normalnych faktur).

Tymczasem niezależnie od tego, jaki wzorzec wydruku wybiorę (FP  Standard czy jako zamówienie od Klienta), na proformie widnieje rachunek do rozliczeń w PLN. Ktoś wie jak ten problem rozwiązać? Chcę, żeby klient zapłacił mi na rachunek walutowy a nie złotowy. Z góry dziękuję z pomoc.

Link to postu
9 minut temu, Przemysław Werner napisał:

Czy mógłby Pan wskazać miejsce na fakturze (najlepiej zrzut ekranu), o którym Pan pisze? Chodzi o nagłówek dokumentu czy może rachunek przy formie płatności?

Chodzi o formę płatności. W obszarze podsumowań (ja nie umieszczam w nagłówku nr rachunku, tylko w podsumowaniu).

 

 

Zrzut ekranu 2021-01-22 123526.jpg

Edytowane przez Paweł Duchnik
Link to postu

W takim przypadku należałoby dodać odroczoną formę płatności nazwaną np. „Przelew 14 dni EUR”, w definicji formy płatności przypisać rachunek EUR i wtedy na FP wybierać tę formę płatności - wtedy rachunek EUR będzie się drukował na wzorcu w sekcji z płatnościami. 

Poniżej przesyłam wątek na forum z analogicznym tematem.

 

  • Dziękuję 1
Link to postu

Mnie też dziwi, że program nie robi tego z automatu. Wpłynięcie EURO od klienta na konto złotówkowe i przewalutowanie to może być kilka tysięcy złotych w plecy.

Ja wywaliłem numer konta z nagłówka dokumetu i zdefiniowałem nową formę płatności dla klienta rozliczającego się w EU gdzie jest zdefiniowany termin płatności i wskazany konkretny rachunek walutowy.

Trzeba tylko pamiętać aby przypisać tą formę płatności jako domyślną dla tego kontrahenta.

obraz.thumb.png.565e073e075442f0d9f2376df3d24575.png

  • Dziękuję 1
Link to postu
15 minut temu, Przemysław Werner napisał:

W takim przypadku należałoby dodać odroczoną formę płatności nazwaną np. „Przelew 14 dni EUR”, w definicji formy płatności przypisać rachunek EUR i wtedy na FP wybierać tę formę płatności - wtedy rachunek EUR będzie się drukował na wzorcu w sekcji z płatnościami. 

Poniżej przesyłam wątek na forum z analogicznym tematem.

 

Bardzo dziękuję. Z tego co pisze jeszcze inny użytkownik to samo dzieje się na zwykłej fakturze. Może warto rozważyć wprowadzenie zmiany w aplikacji, aby program po wyborze waluty innej niż PLN sam proponował inne rachunki skonfigurowane w systemie? Zwłaszcza, że w ustawieniach jest domyślny dla waluty (okazje się, że jednak tak nie jest). 

Zrzut ekranu 2021-01-22 125433_bank.jpg

Edytowane przez Paweł Duchnik
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...