Skocz do zawartości

Opis pozycji widoczny w kolumnie

Polecane posty

Witam, w zamówieniach od klienta, w widoku asortyment na zamówieniach nie mogę nigdzie ustawić widoczności kolumny „opis pozycji”. 


Na wydruku jest to możliwe, w bieżących zamówieniach można nawet filtrować po tej pozycji - co wydaje się błędem bo opis dotyczy tylko danej pozycji a nie całego zamówienia. W widoku kolumny natomiast nie potrafię tego ustawić w żaden możliwy sposób. 
 

Czy jest na to jakiś sposób?

Link to postu
1 godzinę temu, Marta Grzegorzewska napisał:

Witam, w zamówieniach od klienta, w widoku asortyment na zamówieniach nie mogę nigdzie ustawić widoczności kolumny „opis pozycji”.

Faktycznie, brakuje takiej kolumny, a raczej nie ma przeszkód, by się tam pojawiła.

 

1 godzinę temu, Marta Grzegorzewska napisał:

w bieżących zamówieniach można nawet filtrować po tej pozycji - co wydaje się błędem bo opis dotyczy tylko danej pozycji a nie całego zamówienia.

Nie, to nie jest błąd. Odfiltrowane zostaną wszystkie zamówienia, które przynajmniej na jednej pozycji mają ustawiony w filtrze opis.

Link to postu
3 godziny temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Faktycznie, brakuje takiej kolumny, a raczej nie ma przeszkód, by się tam pojawiła.

Dziękuję za rzetelną odpowiedź. Tylko nie rozumiem co wnosi.

 

3 godziny temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Nie, to nie jest błąd. Odfiltrowane zostaną wszystkie zamówienia, które przynajmniej na jednej pozycji mają ustawiony w filtrze opis.

Co z tego że mogę je odfiltrować według tych które mają opis, jak tego opisu nie widać. Rozumiem jakby to było jakieś okienko logiczne, ale to jest tekst który przy każdej pozycji może być inny. Jeżeli tego nie widać to filtrowanie pomaga tylko połowicznie.

 

W każdym bądź razie chodzi mi o widoczność kolumny. W konfiguracji widoku w programie też brak takiej kolumny do wyboru.

Można to zrobić w jakiś inny sposób?

Link to postu
17 minut temu, Marta Grzegorzewska napisał:

Dziękuję za rzetelną odpowiedź. Tylko nie rozumiem co wnosi.

Wnosi moje potwierdzenie co do zasadności domniemanej sugestii, że ta kolumna powinna się tam znaleźć.

 

27 minut temu, Marta Grzegorzewska napisał:

Co z tego że mogę je odfiltrować według tych które mają opis, jak tego opisu nie widać.

Ktoś inny może mieć potrzebę takiego właśnie odfiltrowania zamówień. 

 

28 minut temu, Marta Grzegorzewska napisał:

Jeżeli tego nie widać to filtrowanie pomaga tylko połowicznie.

Rozumiem, ale przecież nikt nie każe Pani korzystać z tego filtru. Samo jego istnienie i danie możliwości takiego filtrowania nie jest błędem.

 

34 minuty temu, Marta Grzegorzewska napisał:

Można to zrobić w jakiś inny sposób?

Zdaje się, że na chwilę obecną pozostaje tylko napisanie własnego raportu prezentującego pozycje na zamówieniach wraz z opisem pozycji.

Link to postu
16 godzin temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Rozumiem, ale przecież nikt nie każe Pani korzystać z tego filtru. Samo jego istnienie i danie możliwości takiego filtrowania nie jest błędem.

Bardziej chodziło mi o to że chyba jest to wrzucone tam przez pomyłkę, bo w asortymencie na zamówieniach gdzie filtrowanie takie wydawałoby się rzeczą naturalną - brakuje tego. Tak jakby było zamienione, ale to tylko prywatne przemyślenia.

 

16 godzin temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Zdaje się, że na chwilę obecną pozostaje tylko napisanie własnego raportu prezentującego pozycje na zamówieniach wraz z opisem pozycji.

W takim razie pozostaje mi tylko to. Dzięki śliczne.

Link to postu
41 minut temu, Marta Grzegorzewska napisał:

Bardziej chodziło mi o to że chyba jest to wrzucone tam przez pomyłkę, bo w asortymencie na zamówieniach gdzie filtrowanie takie wydawałoby się rzeczą naturalną - brakuje tego. Tak jakby było zamienione, ale to tylko prywatne przemyślenia.

Proszę zwrócić uwagę na fakt, że taki sam filtr dostępny jest np. w widoku faktur sprzedaży, więc na pewno nie jest to pomyłka. Oczywiście zgadzam się, że taki filtr powinien również znaleźć się w widoku asortyment na zamówieniach - i tam będzie nawet bardziej zasadny.

Link to postu
W dniu 25.01.2021 o 09:39, Jacek Izydorczyk napisał:

Proszę zwrócić uwagę na fakt, że taki sam filtr dostępny jest np. w widoku faktur sprzedaży, więc na pewno nie jest to pomyłka. Oczywiście zgadzam się, że taki filtr powinien również znaleźć się w widoku asortyment na zamówieniach - i tam będzie nawet bardziej zasadny.

Racja.

 

W takim razie pragnę zgłosić pomysł dodania "opisu pozycji" do kolumn w tabelach. Myślę, że ułatwi życie nie tylko mi.

Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Link to postu

Niestety raportowanie rozwiązało problem druku listy z opisem pozycji. Pojawił się jednak problem przy wydawaniu towaru z programu. Jeżeli mam 100 takich samych asortymentów z różnym opisem pozycji, na liście asortymentu muszę wchodzić w każdą pozycję osobo, sprawdzać opis i zaznaczać które towary chcę wydać. Przy widoczności w kolumnie można uniknąć tej czasochłonnej czynności i po prostu sprawdzać od góry do dołu i dodawać do WZ.

 

Insercie ratunku...?

Link to postu
W dniu 1.02.2021 o 13:48, Krz Grz napisał:

Niestety raportowanie rozwiązało problem druku listy z opisem pozycji.

Bardzo mi przykro, że udało się rozwiązać problem ;)

 

W dniu 1.02.2021 o 13:48, Krz Grz napisał:

Jeżeli mam 100 takich samych asortymentów z różnym opisem pozycji, na liście asortymentu muszę wchodzić w każdą pozycję osobo, sprawdzać opis i zaznaczać które towary chcę wydać. Przy widoczności w kolumnie można uniknąć tej czasochłonnej czynności i po prostu sprawdzać od góry do dołu i dodawać do WZ.

Chciałby Pan zobaczyć opis pozycji na liście liście asortymentu wywoływanej przez F2 na dokumencie? Nie ma i raczej nie będzie takiej możliwości, bo opis ten może być inny na każdym dokumencie i nie jest powiązany z partią (w przeciwieństwie do opisu partii). Jeśli natomiast chodzi o opis z kartoteki, to taka kolumna już jest dostępna. Gdzie dokładnie brakuje opisu?

Link to postu
W dniu 7.02.2021 o 11:18, Jacek Izydorczyk napisał:

Bardzo mi przykro, że udało się rozwiązać problem ;)

Moja gafa :D

W dniu 7.02.2021 o 11:18, Jacek Izydorczyk napisał:

Chciałby Pan zobaczyć opis pozycji na liście liście asortymentu wywoływanej przez F2 na dokumencie? Nie ma i raczej nie będzie takiej możliwości, bo opis ten może być inny na każdym dokumencie i nie jest powiązany z partią (w przeciwieństwie do opisu partii). Jeśli natomiast chodzi o opis z kartoteki, to taka kolumna już jest dostępna. Gdzie dokładnie brakuje opisu?

Chciałbym żeby opis pozycji był widoczny w kolumnie obok "asortyment" na "asortymencie na zamówieniach". Tak jak Pan piszę opis ten może być inny na każdym dokumencie i właśnie dlatego jest mi potrzebny. W Asortymencie na zamówieniach każdy asortyment (nawet powtarzający się) jest w osobnym wierszu, więc jeżeli przy każdym zamówieniu do każdej pozycji w asortymencie dodamy opis pozycji to bez przeszkód mógłby być wyświetlany. Tak jak w wydruku na zamówieniu (obrazek w załączniku). 

 

opis2.png

opis.png

Edytowane przez Krz Grz
Link to postu
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...