Skocz do zawartości

Konfiguracja : tożsame pola

Polecane posty

Witam.

 

W konfiguracji występują dwa tożsame pola :

Grupy klientów

Grupy pracownicze

 

Być może ma tak być, ale w naszej firmie :

Grupy klientów to np. klienci indywidualni, wykonawcy, sklepy i hurtownie

Grupy pracownicze to handlowcy, magazynierzy, pracownicy biurowi

 

Jakakolwiek zmiana w jednym z tych pól konfiguracyjnych wprowadza zmianę w drugim. Również dodawanie lub odejmowanie pola.

 

Czy to jakiś błąd w naszym programie?

 

Pozdrawiam 

 

Grupy klientów.png

Grupy pracownicze.png

Link to postu

Dla sprawdzenia Pana sugestii zmieniłem kilku klientów z listy i faktycznie po zmianie typu zmienieni klienci nie pojawiają się na liście Grupy pracownicze. Wydaje się to logiczne. 

Jednak kiedy wprowadziłem nowe Grupy pracownicze takie jak - Magazynierzy, Handlowcy itd, pojawiły się one na liście Grupy klientów.

Magazynierzy nie są przecież Grupą klientów (oznaczeni jako Typ : Pracownik), tylko Grupą pracowniczą.

 

Nadal tego nie trybię. Zgodnie z logiką konkretny typ klienta np. u nas Wykonawcy (Stolarze, Elektrycy, Ślusarze) należy do Grupy klientów, a Magazynier, czy Handlowiec należy do Grupy pracowniczej. U nasz firmie wszyscy tak mówią. A nawet w telewizji (jak strajkują)

 

Zmienione grupy.png

Link to postu
9 godzin temu, Robert Schmidt napisał:

Spróbowałem zrobić jak Pan poradził, ale pojawił mi się następujący komunikat (Załącznik).

Czy to oznacza, że będziemy musieli prześledzić całą bazę klientów (ponad 3 tysiące) i sprawdzić ich ustawienia?

Po screenie w drugim poście widzę, że udało się zmienić Typ podmiotu dla Grupy klientów B: Wykonawcy :) Ale zostawię rozwiązanie, gdyby ktoś miał podobny problem:
Komunikat pojawia się, ponieważ jest przynajmniej jeden klient, który został przypisany do grupy B: Wykonawcy, a nie został wprowadzony jako Firma. Takich klientów można łatwo znaleźć korzystając z filtrów Grupa oraz Typ.image.thumb.png.30c2c1a77d74e671d0c5bc55dcc76158.png
 

8 godzin temu, Robert Schmidt napisał:

Jednak kiedy wprowadziłem nowe Grupy pracownicze takie jak - Magazynierzy, Handlowcy itd, pojawiły się one na liście Grupy klientów.

Magazynierzy nie są przecież Grupą klientów (oznaczeni jako Typ : Pracownik), tylko Grupą pracowniczą.

 

Nadal tego nie trybię. Zgodnie z logiką konkretny typ klienta np. u nas Wykonawcy (Stolarze, Elektrycy, Ślusarze) należy do Grupy klientów, a Magazynier, czy Handlowiec należy do Grupy pracowniczej. U nasz firmie wszyscy tak mówią. A nawet w telewizji (jak strajkują)

Pojawianie się Grup pracowniczych w Grupach klientów spowodowane jest tym, iż pracownicy są widoczni w module klientów. Proszę też zauważyć, że grupy pracownicze, mimo, że pokazują się w słowniku grup klientów, to nie można ich wskazać podczas wprowadzania klienta, więc podczas dodawania nowego kontrahenta, czy to o typie Firma, czy Osoba nie będzie możliwości przypisania go do grupy pracowniczej.
Jeśli chodzi o to, co jest widoczne na liście w Grupie klientów, to można skorzystać z Filtrowania wg kolumny (prawy przycisk myszy na nazwie kolumny Typ podmiotu) i wskazać, który typ podmiotu ma być widoczny.image.thumb.png.e2ec5fdee7f23037f00539980c67d61a.png

image.png.5453d4139d32328143835f2a7ab3a53b.png


  

Link to postu

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Oczywiście jest to logiczne. 

Może jednak się zdarzyć, że wykonawcą (np. stolarzem) jest Sąsiad, Pan Kaziu i robi meble. Pan Kaziu nie jest firmą, a jednak jest stolarzem. Jeżeli nie mogę go przypisać do grupy Wykonawcy, to Pan Kaziu może nie załapać się chociażby na specjalne promocje ustawione filtrem dla stolarzy. 

Oczywiście można spróbować filtrować Stolarzy nadając im cechę. Jednak coś czuję, że to troszeczkę za dużo kombinowania.

Być może jest to kwestia trudna do rozwiązania ze względu na dostęp do bazy danych.

Nie mniej jednak z Subiekta Nexo jesteśmy bardzo zadowolenie i życzymy dalszego, udanego rozwoju.

Temat uważam za rozwiązany. Pozdrawiam, Prezes Bercik

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...