Skocz do zawartości

Rozbicie kosztów dostawy zakupowej na towary

Polecane posty

Wprowadzając fakturę zakupową chce rozbić koszty dostawy towaru jak transport i inne na produkty. Chodzi o to żeby na fakturze czy na podliczeniu dnia,miesiąca roku itp pokazało realny zarobek.

Ale to wszystko bez podnoszenia wartości magazynowej.

czyli kupiłem towar za 20 zł koszt transportu wyniósł 10 zł to jak sprzedam ten towar za 35 to zarobiłem na tym 5 zł a nie 15 tak jak to było w subiekcie.

 

Czytałem gdzieś na forum gt i na infolinii jakiś czas temu   że można to zrobić. Dzwoniłem kilka razy i dopytywałem się bo rózni są konsultanci i mają różny poziom wiedzy . No a dziś klka dni po zakupie okazało się że w Nexo pro nie można tego zrobić - :( szlak mnie trafia

 

Ktoś mnie oświeci czy można czy nie ?

Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu

Dodatkowe koszty zakupu można wprowadzić poprzez dokument korekty kosztu dostawy (KKD). Przykład, jak to zrobić znajdzie Pan w tym wątku. Korzystanie z dokumentu KKD wymaga posiadania wersji PRO Subiekta nexo.

Koszty dodatkowe oczywiście wpływają na rzeczywistą wartość magazynową. Jeśli chce Pan widzieć wartość magazynową bez kosztów dodatkowych, można posłużyć się nie rzeczywistym kosztem, lecz kosztem ewidencyjnym wyliczanym na podstawie ceny ewidencyjnej w momencie przychodowania asortymentu. Trzeba jednak pamiętać, aby cenę ewidencyjną aktualizować przy każdym zakupie.

Link to postu

Mam pytanie w takim razie. Jeśli ustawie cenę ewidencyjną   dla każdego produktu którego zakup wiąże się z pobocznymi kosztami jak transport, to czy żeby obliczyć zysk z dnia tygodnia czy faktury będe musiał w innych towarach też mieć ustawioną cenę ewidencyjną czy nie, a jesli będe musiał to w ten sam sposób czy np z ostatniej dostawy ? I w jaki sposób dokonać tego zbiorczo np dla 900 produktów ( np cena ewidencyjna obliczona cena z ostatniej dostawy ) ?

Siedzę nad tym po dostawie i to jest ogrom pracy. Szukam prostego rozwiązania do obliczania zysku ze sprzedaży podczas wystawiania dokumentów czy przeglądania dnia sprzedażowego

Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu
Dnia 6.03.2018 o 18:47, Robert Mazurek napisał:

Mam pytanie w takim razie. Jeśli ustawie cenę ewidencyjną   dla każdego produktu którego zakup wiąże się z pobocznymi kosztami jak transport, to czy żeby obliczyć zysk z dnia tygodnia czy faktury będe musiał w innych towarach też mieć ustawioną cenę ewidencyjną czy nie

Tego zdania niestety nie rozumiemy.

Dnia 6.03.2018 o 18:47, Robert Mazurek napisał:

I w jaki sposób dokonać tego zbiorczo np dla 900 produktów ( np cena ewidencyjna obliczona cena z ostatniej dostawy ) ?

W wersji wiosennej, w module "Asortyment" pojawi się możliwość zbiorczego zaktualizowania ceny ewidencyjnej dla zaznaczonych pozycji w oparciu o wybraną funkcję wyliczania ceny np. z ostatniej dostawy.

Link to postu

My to robimy tak, że wykorzystujemy opcję "Docelowa wartość dokumentu" w oknie "Przeliczanie rabatu", i nie dodajemy do FV osobnej pozycji z transportem. 

 

Jeżeli ten koszt jest ponoszony "pobocznie" i nie płacimy dostawcy produktów tylko spedytorowi, to robimy to identycznie, tylko potem na FV odznaczamy opcję "Automatycznie przeliczaj podatek VAT" w zakładce "VAT" i wpisujemy ręcznie kwotę brutto faktury od dostawcy. 

 

W ten sposób mamy od razu wyliczone proporcjonalnie ceny zakupu dla dowolnej ilości produktów niezależnie od tego, komu płacimy za transport. Wpływa to na wartość magazynową, ale i tak przecież jest to koszt de facto nabycia produktu. No i od razu możemy kalkulować ceny sprzedaży na podstawie np. ostatniej ceny nabycia.

  • Lubię to 1
Link to postu

przyjmijmy założenie magazynu o wartości powiedzmy 3 000 000 pln ii wartość kosztów związanych z jego nabyciem ok 50%

Jeśli nie zaczynasz działalności i jeśli nie masz spółki komandytowej to zrobienie tego w trakcie prowadzenia działalnosci to samobójstwo finansowe. Niestety płace podatki

 

Ten pomysł oraz sugestie insertu jak to zrobić na stronie jako poradnik uważam za mocno nie trafione. W takich przypadkach jak opisany przykład.

Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu
  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...