Skocz do zawartości

Zbiorcza Instalacja aktualizacji na komputerach klienckich

Polecane posty

Witam

Biuro rachunkowe z domeną i serwerem (win 2012 R2) na którym jest baza w sql. Ok. 15 komputerów klienckich (win 10 professional) z zainstalowanymi programami z serii GT.

Czy jest sposób na zbiorczą (automatyczną) instalację aktualizacji na komputerach klienckich - by nie przemierzać drogi pomiędzy biurkami / pokojami.

Idealnym rozwiązaniem było by podobne do automatycznej dystrybucji programów przez GPO

Z góry dziękuję za podzielenie się wiedzą.

Link to postu
12 godzin temu, Dariusz Kamiński napisał:

Czy jest sposób na zbiorczą (automatyczną) instalację aktualizacji na komputerach klienckich - by nie przemierzać drogi pomiędzy biurkami / pokojami.

Jest, dostępny w każdej sieci (nie ważne czy jest AD, czy nie) - skoro można pracować zdalnie przez internet to tym bardziej można pracować tak w sieci lokalnej, łączyć się do każdego komputera i wykonywać operacje administracyjne.

 

12 godzin temu, Dariusz Kamiński napisał:

Idealnym rozwiązaniem było by podobne do automatycznej dystrybucji programów przez GPO

Nie słyszałem o innym, proszę po prostu zacząć z niego korzystać, pliki msi można wydobyć z setupów instalacyjnych, serwisant od programów Insertu powinien pomóc.

Link to postu
10 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Jest, dostępny w każdej sieci (nie ważne czy jest AD, czy nie) - skoro można pracować zdalnie przez internet to tym bardziej można pracować tak w sieci lokalnej, łączyć się do każdego komputera i wykonywać operacje administracyjne.

Aktualizacja jest przeprowadzana w weekend by nie zakłócać pracy biura (Prawo Murphy’ego). Serwer pracuje 24h i jest do niego zdalny dostęp (stąd pomysł typu GPO) a końcówki są za UPS więc obecnie wizyta na miejscu jest konieczna.

 

Pytałem bo myślałem że jest może jakie "gotowe" rozwiązanie typu Plug & Play.

 

Znalazłem  na innym forum ? instrukcję  - dokładnie rozpisane.

http://forumsubiekta.pl/subiekt/subiekt-gt-edycja-parametrow-msi-oraz-gpo/

 

Pozdrawiam

Link to postu
12 godzin temu, Dariusz Kamiński napisał:
23 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Jest, dostępny w każdej sieci (nie ważne czy jest AD, czy nie) - skoro można pracować zdalnie przez internet to tym bardziej można pracować tak w sieci lokalnej, łączyć się do każdego komputera i wykonywać operacje administracyjne.

Aktualizacja jest przeprowadzana w weekend by nie zakłócać pracy biura (Prawo Murphy’ego). Serwer pracuje 24h i jest do niego zdalny dostęp (stąd pomysł typu GPO) a końcówki są za UPS więc obecnie wizyta na miejscu jest konieczna.

Niestety ciągle nie rozumiem problemu, skąd ta "konieczność" - przecież można ustawić, aby komputer włączył się po zaniku zasilania, można też komputer włączyć zdalnie.

 

12 godzin temu, Dariusz Kamiński napisał:

Pytałem bo myślałem że jest może jakie "gotowe" rozwiązanie typu Plug & Play.

Też nie bardzo rozumiem jakie - program nie zrobi nic więcej niż zezwolą na to uprawnienia w systemie operacyjnym.

 

12 godzin temu, Dariusz Kamiński napisał:

Znalazłem  na innym forum ? instrukcję  - dokładnie rozpisane.

http://forumsubiekta.pl/subiekt/subiekt-gt-edycja-parametrow-msi-oraz-gpo/

Ja wyżej - proszę zacząć korzystać.

Link to postu
11 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Niestety ciągle nie rozumiem problemu, skąd ta "konieczność" - przecież można ustawić, aby komputer włączył się po zaniku zasilania, można też komputer włączyć zdalnie.

Komputer tak, ale UPS już nie, gdyż ma włącznik manualny - ale nie to było tematem pytania

 

Moim zdaniem temat został wyczerpany.

 

Dziękuję za podzielenie się wiedzą

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...