Skocz do zawartości

Produktyzacja - połączenie

Polecane posty

Cześć,

 

po długiej nieobecności powracam do obsługi sello. Trochę pojawiło się zmian i mam jeden problem, gdzie nie znalazłem rozwiązania.

 

Mam kilkadziesiąt aukcji trwających, które wymagają powiązania z produktem Allegro. Czy jest możliwość powiązania ich poprzez sello czy należy to robić ręcznie i pobierać pełne dane z serwisu?

Link to postu

Dzięki z info :)

 

Jeszcze jedna kwestia z produktyzacją. Wystawiam sporo nowych produktów, których nie ma w bazie Allegro. Mogę gdzieś w sello oznaczyć, aby utworzyło nowy produkt na allegro?

Na chwilę obecną, po wystawieniu, wchodzę do edycji towaru na allegro i po prostu daję zapisz /jest zaznaczony ptaszek o utworzeniu produktu z automatu/. Dopiero  wówczas tworzy nowy produkt.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Powiązania  produktem w sello powoduję tez sporo zamieszania, bo jak allegro przypisze do danej aukcji produkt ale jest on w innej kategorii lub np kod produktu mamy w sello drukowanymi literami to nie da się zrobić zmian zbiorowych, np poprawić ceny, bo wyskakuje błąd połączenia z produktem. Strasznie to utrudnia działania, bo przez taką głupotą traci się czas, a często i pieniądze jeśli aukcja się nie zmieni na czas. Czy da się to obejść w nowej wersji??

Link to postu

Mamy w planie zmienić sposób aktualizacji ofert, z wysyłania pełnych danych oferty na wysyłanie tylko zmienionych danych. Natomiast, czy to przejdzie walidację po stronie Allegro to tego nie mogę zagwarantować - bo to już bardziej sprawa Allegro. Może nie być możliwości zapisania oferty w której są niepoprawne dane (mam na myśli ofertę w serwisie, nie to co jest w Sello).

Link to postu
  • 1 rok później...

Trzeba wchodzić w każdą ofertę i wyszukać/utworzyć ręcznie. Obawiam się, że automatyczna funkcja tworzenia produktów byłaby mocno nadużywana, tworząc w Allegro jeszcze większy bałagan w bazie produktowej niż jest obecnie i zaraz po jej wdrożeniu otrzymalibyśmy maile od Allegro aby zaprzestać tego procederu.

 

Odnośnie wyszukiwania, to na podstawie którego parametru najczęściej wyszukujecie (trafnie) produkt w Allegro?

Link to postu
W dniu 4.08.2022 o 07:35, Bartosz Rosa napisał:

Trzeba wchodzić w każdą ofertę i wyszukać/utworzyć ręcznie. Obawiam się, że automatyczna funkcja tworzenia produktów byłaby mocno nadużywana, tworząc w Allegro jeszcze większy bałagan w bazie produktowej niż jest obecnie i zaraz po jej wdrożeniu otrzymalibyśmy maile od Allegro aby zaprzestać tego procederu.

 

Odnośnie wyszukiwania, to na podstawie którego parametru najczęściej wyszukujecie (trafnie) produkt w Allegro?

Wg symboli produktu. 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...