Skocz do zawartości

Nie zaciąga nowych produktów z subiekta

Polecane posty

Czołem!

Mam problem, mianowicie przestało mi sello zaciągać nowo dodane produkty z Subiekta GT. Synchronizuje stany i całą resztę do starych produktów, ale tych nowych no nie mogę przejść.  Opcja "pozycja do serwisu akcyjnego" oczywiście zaznaczona. Nawet po prostu duplikowałem istniejące towary i też ich nie zaciąga.


Druga rzecz, że był moment, że SQL Server Windows NT - 32 Bit zjadał cały procesor, poczyściłem ogólnie komputer i przestało, ale np. subiekt gt widnieje kilkanaście razy. Nie zwróciłem uwagi czy było tak wcześniej, czy tak powinno być?

 

Teraz jeszcze jedna kwestia o którą pisałem przez pomoc techniczną ale nie dostałem odpowiedzi, mianowicie jakaś instrukcja do wysyłek przez paczkomat? Mam to spięte, jednak paczki w allegro smart wysyła mi normalnie - ściąga mi kasę za to z konta, zamiast wziąć te smartowe. Ktoś podpowie co i jak?

 

Jeszcze takie cuda trafiam, może to przez to nie synchronizują się produkty?

obraz.png.a5a28a31d2f9a0cad16883edb6e76e4b.png

 

obraz.png.12954c2c9fdd7413d4c1d231b7cfb71a.png

Link to postu
6 godzin temu, Bartosz Bączek napisał:

Mam problem, mianowicie przestało mi sello zaciągać nowo dodane produkty z Subiekta GT.

czy są zaznaczone jako SA?

 

6 godzin temu, Bartosz Bączek napisał:

mianowicie jakaś instrukcja do wysyłek przez paczkomat?

Sello nie ma pomocy technicznej, tylko przez forum. Ale za to pomoc jest praktyczna, a nie tylko "techniczna" :)

Instrukcje są publikowane wraz z ich wdrożeniem do Sello, zapraszam do lektury - trzeba znaleźć wersję, gdy publikowano integrację z paczkomatami:

https://www.sello.pl/aktualnosci/

 

6 godzin temu, Bartosz Bączek napisał:

Jeszcze takie cuda trafiam, może to przez to nie synchronizują się produkty?

Licencja musi być. czy są jakieś błędy w RAPORCIE?

 

Oczywiście odpowiedzi na podstawie najnowszej wersji Sello 1.37.4.

Link to postu
9 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

czy są zaznaczone jako SA?

Czyżby o to Ci chodziło?

 

15 godzin temu, Bartosz Bączek napisał:

 Opcja "pozycja do serwisu akcyjnego" oczywiście zaznaczona.

To jednak nie rozwiązuje w ogóle problemu :( Dalej nie zaciąga nowych pozycji z subiekta. Wcześniej z automatu brał to wszystko... Może jest jakiś limit ilościowy?

Druga sprawa, po logach widzę, że Sello uczepiło się ostatnich 7 produktów które zaciągnął z subiekta i w okół nich mieli ciągle synchronizację, mimo iż kompletnie żadnej zmiany na tych produktach nie było w Subiekcie.

obraz.thumb.png.775f5210c2c41bc6f2fd6ec7aea031b4.png

 

 

Apropo licencji wyczyściłem log i narazie nie wraca ten problem.

obraz.png

obraz.png

Link to postu
17 godzin temu, Bartosz Bączek napisał:

przestało mi sello zaciągać nowo dodane produkty z Subiekta GT. Synchronizuje stany i całą resztę do starych produktów, ale tych nowych no nie mogę przejść.  Opcja "pozycja do serwisu akcyjnego" oczywiście zaznaczona.

Proszę jeszcze raz oznaczyć towary w Subiekcie zbiorczo jako do serwisu aukcyjnego i ponowić synchronizację towarów w Sello. Możliwe, że akurat trwała synchronizacja towarów w trakcie oznaczania towarów w Subiekcie i data ostatniej modyfikacji tych towarów jest starsza niż data ostatniej synchronizacji - po tym Sello rozpoznaje które towary należy zsynchronizować.

 

17 godzin temu, Bartosz Bączek napisał:

subiekt gt widnieje kilkanaście razy. Nie zwróciłem uwagi czy było tak wcześniej, czy tak powinno być?

Nie. Mogą to być pozostałe wiszące Subiekty uruchomione i nie wyłączone z jakiegoś powodu. Generalnie Sello powinno uruchamiać 1-2 Subiekty w tle, przy czym jednego z nich tylko na czas wykonywanych operacji. Te wiszące Subiekty można poubijać.

17 godzin temu, Bartosz Bączek napisał:

jednak paczki w allegro smart wysyła mi normalnie - ściąga mi kasę za to z konta,

Proszę sprawdzić w konfiguracji synchronizacji z API ShipX w dostawie Sello jakiego rodzaju usługa jest wybrana i czy przypadkiem Allegro Paczkomaty InPost nie jest połączone z usługą zwykły paczkomat.

17 godzin temu, Bartosz Bączek napisał:

Jeszcze takie cuda trafiam, może to przez to nie synchronizują się produkty?

Nie ma związku, przynajmniej bezpośredniego. Czy po wybraniu na stronie startowej ikonki odświeżenia Ważnych informacji, ten błąd również się pojawia?

 

10 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Sello nie ma pomocy technicznej, tylko przez forum.

Telefonicznej - zapomniałeś dodać. Bo pomoc techniczną mamy, jak najbardziej, mailową i poprzez forum :).

17 minut temu, Bartosz Bączek napisał:

Wcześniej z automatu brał to wszystko... Może jest jakiś limit ilościowy?

Żadnych limitów nie ma.

18 minut temu, Bartosz Bączek napisał:

Druga sprawa, po logach widzę, że Sello uczepiło się ostatnich 7 produktów które zaciągnął z subiekta i w okół nich mieli ciągle synchronizację

To może być związane z brakiem synchronizacji pozostałych. Proszę spróbować te towary wyedytować w Subiekcie i zmienić im np nazwę albo coś mało istotnego i zapisać, sprawdzić czy ich synchronizacja w Sello z poziomu modułu TOWARY będzie się dalej zapętlać.

 

Czy baza danych Sello była zakładana z danymi demo? Czy w zarządzaniu kontami i licencjami widnieje konto ins_demo?

Link to postu
4 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Możliwe, że akurat trwała synchronizacja towarów w trakcie oznaczania towarów w Subiekcie i data ostatniej modyfikacji tych towarów jest starsza niż data ostatniej synchronizacji - po tym Sello rozpoznaje które towary należy zsynchronizować.

Sprawa wygląda tak, że tak też już robiłem, jak również tworzyłem nowe produkty z odrazu zaznaczonym allegro i nic to nie dawało. Dowolna zmiana istniejących produktów spokojnie się wprowadza w sello z automatu. Wszystko jak działało, zaciąga zamówienia, w

4 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy baza danych Sello była zakładana z danymi demo? Czy w zarządzaniu kontami i licencjami widnieje konto ins_demo?

Tu na tym komputerze mam docelowo jedną bazę i nie zakładałem dema. Ale to naprowadza mnie na jedną myśl, mianowicie spiąłem chwilowo prywatne konto, bo miałem parę gratów prywatnych w większych ilościach, konto dosłownie przez 2 tygodnie używałem, została dezaktywowana, usunąć jej też nie mogę. Ale problem zaczął się pojawiać zanim dezaktywowałem to konto.

obraz.png.59f6669db4a695e38fec454fbdf9182d.png

obraz.png.0ac3efccc7f046b10136101fe311d489.png

Edytowane przez Bartosz Bączek
Link to postu

Dodanie konta nie powinno mieć na to wpływu, Sello może obsługiwać dowolną liczbę kont.

Czy w Subiekcie te towary nie są nieaktywne?

Można jeszcze spróbować podziałać z nowym synchronizatorem Subiekta, który dzisiaj opublikowaliśmy:

Jeśli problemy z synchronizacją tych towarów będą na nim również występować, to prawdopodobnie pojawi się jakaś dodatkowa informacja w raporcie na ten temat.

 

Link to postu
Godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Jeśli problemy z synchronizacją tych towarów będą na nim również występować, to prawdopodobnie pojawi się jakaś dodatkowa informacja w raporcie na ten temat.

Ok, dziękuję bardzo, produkty pojawiły się już w programie, potestuję wystawianie i będzie myślę OK ;)

Link to postu

A no i nowiutka rzecz, teraz z kolei nie mogę wystawić dokumentu końcowego. Program po prostu nie reaguje na to zapytanie. To główny problem :(

 

Również, jak klikam synchronizacja pełna przez wyślij/odbierz nie dzieje się nic z stanami. Dopiero z widoku towarów w sello z menu po lewej "Synchronizuj z Subiektem GT" dopiero po tym następuje synchronizacja.

 

Wszystkie błedy jakimi sypało sello wyeliminowane poza jednym:

obraz.thumb.png.c2edfad1689db10be400c37af7d85dbe.png

Link to postu
34 minuty temu, Bartosz Bączek napisał:

Również, jak klikam synchronizacja pełna przez wyślij/odbierz nie dzieje się nic z stanami. Dopiero z widoku towarów w sello z menu po lewej "Synchronizuj z Subiektem GT" dopiero po tym następuje synchronizacja.

Ciekawe, bo to było poprawiane na Becie i czyżby wróciło?

Wczoraj pomagałem przy Sello i też miałem chwilowe wrażenie, że synchro startuje tylko z TOWARU > lewe menu...? Ale stwierdziełm, że to tylko wrażenie... Teraz sprawdziłem u siebie i rzeczywiście W/O > SGT (lub nexo) tylko podświetla na chwilę na zielono belkę na dole, a z menu w TOWARACH startuje pełne synchro...

Link to postu

Z tym obrazkiem to było to, ładował się normalnie, ale z jednym coś i tak było nie tak.


Pozostaje problem synchronizacji oraz wystawiania dokuemntów. Do tej pory klikałem w dokument końcowy i miałem elegancko otwierało mi nowy dokument w subiekcie, drukowałem sobie paragon i było fajnie, teraz klikam na dokument końcowy i nic się nie dzieje, zero reakcji, czasami utworzy się dokument końcowy, alee... bez otwierania okna, po prostu nagle pojawia się istniejący już dokument końcowy dla tej transakcji z tym, że w sello dalej widnieje ona jako taka, do której nie ma jeszcze dokumentu. Jakiś pomysł?

Link to postu
12 minut temu, Bartosz Bączek napisał:

teraz klikam na dokument końcowy i nic się nie dzieje, zero reakcji,

Proszę sprawdzić jak są zdefiniowane parametry dla tworzenia ZK w Parametrach systemu sprzedaży. Można tam włączyć i wyłączyć podgląd tworzonych dokumentów.

Czy po kliknięciu na funkcję dokument końcowy na dolnej belce System sprzedaży trwa jakaś synchronizacja?

 

Czy w raporcie pojawiają się jakieś błędy bądź ostrzeżenia związane z tworzeniem dokumentów? Jeśli tak to jakie?

 

Link to postu

Już mam rozkminione, mianowicie kliknięcie w "Dokument końcowy" Ctrl + S nie powoduje nic, nie następuje żadna synchronizacja, nie pojawiają się nowe dokumenty. Zero reakcji jak dla mnie. A z tego do tej pory korzystałem.

 

To co opisałem, czyli pojawienie się dokumentów bez edycji to po wyborze "Dokumenty końcowe" Ctrl + Shift + S. Przy tym tworzeniu dokumentów również nie zmienia się ich stan w sello - dalej widnieją jako nowe nie ruszane.

Link to postu

Chodzi mi o stan Nowe, co prawda nie mam teraz transakcji do obrobienia, to bym pokazał dokładniej. Wcześniej po wystawieniu dokumentu końcowego ten stan się zmieniał na " w trakcie realizacji". Mam zaznaczone "Zmieniaj stan transakcji z Nowa na W trakcie realizacji po wystawieniu zamówienia" W ogóle to podrzucam zrzut ustawień.

Nie jest to jakimś problemem, ale zmienia się bezobsługowość, bo trzeba wchodzić w subiekta, znaleźć dokument, weryfikować formy płatności i kurierów, bo nie zaciąga, a w sello zmieniać ręcznie stan. Tyle dobrego, że sello nie pozwala na duplikaty dokumentów.

obraz.png.855417130ca239626bcd3e6ac44f09b7.png

obraz.png.c4d28e9e74a30e58be3060b971d42b2d.png

Link to postu
6 minut temu, Bartosz Bączek napisał:

Mam zaznaczone "Zmieniaj stan transakcji z Nowa na W trakcie realizacji po wystawieniu zamówienia" W ogóle to podrzucam zrzut ustawień.

A mówimy o zamówieniach czy paragonach/fakturach? Bo to ustawienie dotyczy tylko ZK. Rozumiem, że ZK nie są używane, tylko od razu wystawiane są dokumenty końcowe. W takim razie dodamy takie ustawienie osobne dla dokumentów końcowych.

 

Natomiast co do tego, że nie pojawia się okno dokumentu, to na pewno jest używana opcja Utwórz dokument a nie Utwórz dokumenty?

Link to postu

Co do opcji Utwórz dokument to jestem na 100% pewien, z tej metody z resztą zawsze korzystałem.

57 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

A mówimy o zamówieniach czy paragonach/fakturach? Bo to ustawienie dotyczy tylko ZK. Rozumiem, że ZK nie są używane, tylko od razu wystawiane są dokumenty końcowe. W takim razie dodamy takie ustawienie osobne dla dokumentów końcowych.

Tu akurat nie do końca rozumiem, ale generalnie w sprawie status, to tej opcji nie potrzebuję, na koniec i tak ręcznie zmieniam status w samym allegro na wysłane.
Ale wiem do czego zmierzasz, mówisz że ustawienie dokumentu wstępnego na ZK z rezerwacją powoduje, że nie mogę wystawić końcowego normalnie jak wcześniej? Nie pamiętam jak miałem to wcześniej ustawione, bo od aktualizacji Synchronizatora wyzerowało mi tam opcje, ale chyba miałem faktycznie bez rezerwacji. Wpadnie jakieś zamówienie to zweryfikuję :)

Link to postu
14 minut temu, Bartosz Bączek napisał:

Tu akurat nie do końca rozumiem, ale generalnie w sprawie status, to tej opcji nie potrzebuję, na koniec i tak ręcznie zmieniam status w samym allegro na wysłane.
Ale wiem do czego zmierzasz, mówisz że ustawienie dokumentu wstępnego na ZK z rezerwacją powoduje, że nie mogę wystawić końcowego normalnie jak wcześniej?

Chodzi mi o to, że stan transakcji zmienia się lub nie przy wystawianiu ZK. Nie ma takiej opcji dla dokumentu końcowego, więc jeśli końcowy będzie wystawiony przy stanie nowa to zapewne taki status pozostanie w transakcji. Dodamy opcję, aby wystawianie końcowych również zmieniało stan transakcji na w trakcie realizacji.

Ustawienie ZK raczej nie powinno wpływać na wystawianie końcowego, ale sprawdzimy.

Link to postu
29 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Dodamy opcję, aby wystawianie końcowych również zmieniało stan transakcji na w trakcie realizacji.

To by mi się bardzo spodobało, ale pod warunkiem, że dało by się wyłączyć zmianę stanu nowa na w realizacji w momencie utworzenia ZK.   :) ?

 

czyli:

- zmieniaj stan z nowa na w realizacji tylko po wystwieniu dokumentu końcowego -

 

Wówczas mógłbym sobie w allegro włączyć automatyczny mail wysyłany przy zmianie stanu na w realizacji.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...