Skocz do zawartości

Nowy synchronizator Subiekta 2.0

Polecane posty

W dniu 4.02.2021 o 10:29, Bartosz Rosa napisał:

W Subiekcie nexo i w Sello pojawiają się dziwne wartości stanu realizacji, czy stanu towarów. O co chodzi?

Jeśli w Subiekcie na dokumentach pojawiają się wartości przecinkowe, np. sprzedany akumulator w liczbie 1,23 szt, czy stan towaru 27,58 może to oznaczać, że w towarach w nexo jest ustawione przeliczanie liczby sztuk przy zmianie wartości na dokumencie. Należy taką opcję wyłączyć, gdyż nie ma ona sensu w przypadku sprzedaży w sztukach. Problem taki pojawia się, gdy towar w Allegro sprzeda się po innej cenie niż cena towaru w nexo.

Proszę o podpowiedź, gdzie w Nexo Pro wyłączyć tę opcję.

Link to postu

Nie wiem czy to dotyczy nowego synchronizatora, ale...

Uruchomiliśmy przesyłki Allegro DPD, które wysyłamy poprzez Wysyłam z Allegro. Wszystko było ok. W dniu dzisiejszym na jednej z paczek wyskoczył komunikat:

"

Pobieranie stanu wykonania zlecenia utworzenia przesyłki z Allegro dla paczki "xxxxxxx" na koncie "xxxxxxx" (xxxxxxx)

Opis przesyłki jest za krótki"
Raport pokazuje:
"Pobieranie wydruku etykiety z serwisu "Wysyłam z Allegro" dla paczki "xxxxxxx" na koncie "xxxxxx" (xxxxxx): musi pasować do wzorca "[A-Za-z0-9-_]+"

Kod błędu: 400 Bad Request

[VALIDATION_ERROR]: musi pasować do wzorca "[A-Za-z0-9-_]+"
ścieżka: getLabel.parcelId
detale: Invalid value:"

 

Wiemy o tym, że na wydrukach nie może być znaków specjalnych,  typu: !,/ i inne. Zostało to usunięte :)

 

Kolejny błąd przy tej samej paczce to:

"Pobieranie stanu wykonania zlecenia utworzenia przesyłki z Allegro dla paczki "xxxxx" na koncie "xxxxxx" (xxxxx): Opis przesyłki jest za krótki

Kod błędu: 0

[ERROR]: Opis przesyłki jest za krótki
ścieżka: items.description"

Nie bardzo wiemy o co chodzi, ponieważ inne paczki zostały utworzone poprawnie, tak jak w poprzednich dniach, bez błędów.

Wersja Sello 1.38.0; Nexo 34.2.0

 

Proszę o pomoc.

Link to postu
7 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0 napisał:

A jaki macie opis w tej konkretnej paczce?

W tej, jak również w każdych innych paczkach opisem był numer dokumentu. Natomiast teraz dodaliśmy również symbol towaru, żeby ten opis był dłuższy i niestety nie pomogło.

Rozumiem, że chodzi tu o opis zawartości paczki?

opis zawartosci paczki.jpg

Link to postu
2 minuty temu, Aga Zgaga napisał:

W tej, jak również w każdych innych paczkach opisem był numer dokumentu. Natomiast teraz dodaliśmy również symbol towaru, żeby ten opis był dłuższy i niestety nie pomogło.

Rozumiem, że chodzi tu o opis zawartości paczki?

opis zawartosci paczki.jpg

Jeśli nie ma w nim niedozwolonych znaków (jesteście pewni?) to komunikat, że opis jest za krótki może równie dobrze znaczyć, że za długi... Tak czasem bywa z tymi komunikatami. Ile znaków zajmuje w tym konkretnym przypadku? Może @Bartosz Rosa podpowie ile to pole w WzA może mieć znaków?

Link to postu

W tym przypadku opis zawartości zawiera " ; ;" - dziwna sytuacja, ale nie mieliśmy czasu i postanowiliśmy usunąć tą przesyłkę i utworzyć ponownie. Paczka przeszła i się utworzyła, ale opis zawartości w dalszym ciągu zawiera " ; ;". Inne przesyłki tego przewoźnika się utworzyły i długość opisu to 18 znaków, razem ze spacją :) Cały czas zastanawia nas, że tylko ta jedna paczka miała taki problem, bo wszystkie paczki były tak samo tworzone, nie było tu jakiegoś innego wzorca :)

Link to postu
2 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0 napisał:

I te znaki wydrukowały się na etykiecie?

Tak, te znaki się wydrukowały, dokładnie jak na zrzucie :) Taka etykieta przeszła do WzA i taka pojechała na paczce. Znaki specjalne mamy usunięte, bo numer paragonu mamy 1234/AAA/2021, a na etykiecie drukuje się 1234AAA2021. Tak samo nick kupującego, jeżeli jest nie zarejestrowany, to nick jest !q_567890, a na etykiecie drukuje się q_567890. W przypadku tej etykiety nick był zwykły bez specjalnych znaków.

W opisie paczki mamy znaki ";", nie wiem czy to jest problem, ale inne paczki drukowały się bez błędów. Znaki średnika zostały usunięte, zobaczymy, czy będzie ok. Paczki DPD wysyłamy od tygodnia i wcześniej nie było problemu, tylko ta jedna dzisiaj :)

Poniżej wycinek etykiety, który się wydrukował i pojechał na paczce :)

etykieta dpd.jpg

Link to postu
W dniu 15.04.2021 o 11:12, Aga Zgaga napisał:

ścieżka: getLabel.parcelId

Źródło powstania problemu w pierwszym błędzie wskazuje na brak numeru wysyłkowego, dla którego Sello miało pobrać etykietę do drukowania. Prawdopodobnie Sello dopiero co wysłało żądanie utworzenia przesyłki i nie odpytało jeszcze serwis WzA o status. Tutaj można pobrać ten status ręcznie z menu Wyślij/Odbierz ==> Dostawcy paczek ==> Odbierz. Wtedy numer przesyłki zapisze się w paczce (jeśli już jest) i próba pobrania dla niego etykiety się powiedzie.

 

W dniu 15.04.2021 o 12:05, Aga Zgaga napisał:

Cały czas zastanawia nas, że tylko ta jedna paczka miała taki problem, bo wszystkie paczki były tak samo tworzone, nie było tu jakiegoś innego wzorca :)

Trzeba mieć na uwadze, że już sama integracja z API kurierskimi czasami działa gorzej (ma złe dni) tak tutaj dodatkowo pojawia się pośrednik w postaci WzA, który może mieć problem zarówno z komunikacją z API kurierów jak i lokalnie u siebie. Faktem jest, że czasami błędy zwracane z takiego czy innego serwisu nie do końca opisują faktyczną przyczynę i bywa, że informacja o zbyt długim czy krótki opisie tak naprawdę jest wynikiem jakiegoś niepoprawnego znaku w danych :).

 

W dniu 15.04.2021 o 12:05, Aga Zgaga napisał:

W tym przypadku opis zawartości zawiera " ; ;" - dziwna sytuacja

Jeśli taki był wynik zastosowania podanych tagów, to można wnioskować, że w momencie tworzenia przesyłki nie był jeszcze wystawiony dokument, w związku z czym tag [Transakcja::DokumKoncowy] zwrócił pustą wartość.

Na [Towar::Symbol] z kolei uważałbym czy on zawsze zwróci tutaj poprawną wartość. W paczce może być wiele towarów więc sięganie w tym miejscu do danych towaru może dać nieokreślone wyniki. Tag ten może się odwołać do np ostatniego towaru w paczce, ale może też zwrócić wartość pustą. Raczej w tym miejscu proponowałbym umieszczać tylko dane z paczki, nie z towaru - choć wiem, że to  by było uzasadnione - ten problem nie jest jeszcze do końca zaadresowany w tym polu.

 

Pokłosiem tego było przekazanie do WzA i być może dalej do kuriera dwóch średników, które wystąpiły pomiędzy tagami. I tutaj prawdopodobnie któryś serwis po drodze (WzA lub kurierski) stwierdził, że jeśli już podany jest jakiś opis to wypadałoby aby miał on więcej niż 2 znaki. Stąd zapewne taki błąd.

 

Można to oczywiście rozwiązać w taki sposób, aby wysyłać z Sello pełny opis lub nic, jeśli tego dokumentu jeszcze nie ma. Oczywiście z pomocą przychodzą modyfikatory tagów :) -  w tym przypadku możliwość określenia szablonu danego tagu poprzez użycie template=`{value}`.

[Transakcja::DokumKoncowy | template=`{value};`]

Tutaj domyślny szablon tagu DokumKoncowy, który ma wartość {value} i po prostu wkleja swoją wartość zastąpiłem wartością ze średnikiem na końcu {value};

Efekt działania jest taki, że jeśli aktualna wartość tagu jest pusta (czyli nie ma dokumentu) to tag się w ogóle nie wyświetli. Jeśli zaś dokument jest wystawiony i zwróci nazwę dokumentu, to w wyniku pojawi się jego nazwa oraz średnik - bo tak nakazuje szablon template. Może nieco skomplikowane na pierwszy rzut oka ale daje możliwość rozwiązania wielu problemów i dostosowania się do sytuacji :), więc opisałem jak można to wykorzystać. Tak samo można postąpić ze spacją i wciągnąć ją w szablon danego tagu aby w przypadku jego braku do WzA nie poleciał opis z samą tylko spacją - co może być uznane przez serwis za błąd.

 

 

 

 

 

Link to postu

 

W dniu 16.04.2021 o 16:20, Bartosz Rosa napisał:

Prawdopodobnie Sello dopiero co wysłało żądanie utworzenia przesyłki i nie odpytało jeszcze serwis WzA o status. Tutaj można pobrać ten status ręcznie z menu Wyślij/Odbierz ==> Dostawcy paczek ==> Odbierz. Wtedy numer przesyłki zapisze się w paczce (jeśli już jest) i próba pobrania dla niego etykiety się powiedzie.

Również próbowaliśmy ręcznie wysyłać i odbierać z menu Wyślij/Odbierz ==> Dostawcy paczek, ale niestety to nic nie pomagało. Paczka nie tworzyła się w WzA :)

Dopiero usunięcie paczki w Sello i ponowne utworzenie, pozwoliło utworzyć w Wza, ale z pustymi polami, bez dokumentu końcowego i symboli :)

 

W dniu 16.04.2021 o 16:20, Bartosz Rosa napisał:

Jeśli taki był wynik zastosowania podanych tagów, to można wnioskować, że w momencie tworzenia przesyłki nie był jeszcze wystawiony dokument

Dokumenty były wystawione na 100%. W pierwszej kolejności tworzy się automatycznie WZ, a następnie wystawiane są dokumenty końcowe :)

 

Pominięcie symboli będzie chyba najrozsądniejsze. W polu numer referencyjny zostawimy sam nick, a w opisie numer dokumentu końcowego. Jeżeli to okaże się niewystarczające, wtedy wykorzystamy modyfikatory tagów :)

Edytowane przez Aga Zgaga
Link to postu
16 godzin temu, Aga Zgaga napisał:

Również próbowaliśmy ręcznie wysyłać i odbierać z menu Wyślij/Odbierz ==> Dostawcy paczek, ale niestety to nic nie pomagało

Jeżeli tworzenie przesyłki zakończy się niepowodzeniem, to ona samoczynnie już nie powstanie. Trzeba wybrać wtedy z menu pod prawym klawiszem chęć ponownego utworzenia przesyłki i stworzyć nową.

 

 

Link to postu
Godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Jeżeli tworzenie przesyłki zakończy się niepowodzeniem, to ona samoczynnie już nie powstanie. Trzeba wybrać wtedy z menu pod prawym klawiszem chęć ponownego utworzenia przesyłki i stworzyć nową.

Aaaaaaa, rozumiem, że gdybyśmy usunęli paczkę i ponownie ją utworzyli, to będzie ok :) Tak zrobiliśmy i powiodło się :) Nie potrzebne tak długo czekaliśmy z tym błędem :) Człowiek uczy się całe życie :)

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.04.2021 o 13:36, Dominik kidl napisał:

Znajdziesz to w:

Ustawienia > DOKUMENTY > sekcja DOKUMENT WSTĘPNY > zaznacz opcję "Twórz zamówienia automatycznie tylko dla transakcji gotowych do przetworzenia

 

 

Dodatkowo w:

Wysyłanie i odbieranie danych > TRANSAKCJE > w sekcji PARAMETRY SYNCHRONIZACJI zaznacz opcje "Automatycznie oznacz transakcję jako opłaconą, jeśli wpłata online zgodna z wartością transakcji? (jeśli tego nie miałeś. Musowo też trzeba włączyć "Grupuj transakcje automatycznie po pobraniu".

Ustawiłem wg. tych parametrów i niby wszystko wydaje się być w porządku ale wszystkie transakcję w kolumnie "Opłacone" Sello pokazuje jako nie opłacona, nawet po ponownej synchronizacji. Jak mogę tą rozwiązać?

Link to postu
9 minut temu, Piotr Mika napisał:

Ustawiłem wg. tych parametrów i niby wszystko wydaje się być w porządku ale wszystkie transakcję w kolumnie "Opłacone" Sello pokazuje jako nie opłacona, nawet po ponownej synchronizacji. Jak mogę tą rozwiązać?

Ustawienia > Parametry > Wysyłanie i odbieranie danych

Zakładka "Transakcje"

 

Włącz opcję "Automatycznie oznacz transakcję jako opłaconą, jeśli wpłata online zgodna z wartością transakcji"

Link to postu
36 minut temu, Rafał B. napisał:

Nowy synchronizator przestał przenosić wiadomości od klientów do Uwag w ZK.

Mam w parametrach "[Transakcja::Dostawa][Transakcja::NotatkiDoDokumentu]"

Dostawę przenosi, ale Notatek już nie.

Co mam źle ustawione?

Przestał? Czyli przenosił i teraz nie przenosi?

U siebie nie stosuję, ale czy nie zbiegło się to z wydaniem wersji?

Czy notatki są zaznaczone do wydruku?

Link to postu

Tak, wcześniej przenosił, ale wydaje mi się że od czasu nowego synchronizatora nie przenosi. Nie zauważyłem kiedy dokładnie przestało akurat te informacje w uwagach drukować. Mam własny wzorzec wydruku, ręcznie zmodyfikowany na format A5.

W tych samych uwagach tag [Transakcja::Dostawa] działa i to drukuje, ale [Transakcja::NotatkiDoDokumentu już nie.

 

Link to postu
3 godziny temu, Rafał B. napisał:

Tak, wcześniej przenosił, ale wydaje mi się że od czasu nowego synchronizatora nie przenosi. Nie zauważyłem kiedy dokładnie przestało akurat te informacje w uwagach drukować. Mam własny wzorzec wydruku, ręcznie zmodyfikowany na format A5.

W tych samych uwagach tag [Transakcja::Dostawa] działa i to drukuje, ale [Transakcja::NotatkiDoDokumentu już nie.

 

U mnie przepisuje, ale ja mam wersje 1.38

Dotyczy: [Transakcja::Dotyczy]  Dla: [Klient::Nick][Inne::NowaLinia]Dostawa:[Transakcja::Dostawca] - [Transakcja::Dostawa][Inne::NowaLinia][Sprzedawca::Nick][Inne::NowaLinia]Wiadomość kupującego Allegro:[Inne::NowaLinia][Transakcja::NotatkiDoDokumentu]

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...