Skocz do zawartości

Nowy synchronizator Subiekta 2.0

Polecane posty

26 minut temu, Rafał B. napisał:

Nie wiem czy o tych samych notatkach myślimy. 

Ja mam problem z przeniesieniem notatki od kupującego. Te które w których kupujący, przy składaniu zamówienia, wpisuje swoje uwagi lub prośby. Pojawia się w szczegółach transakcji, jako wiadomość od klienta.

 

na 99% o tych samych :)

Otwórz transakcję w Sello, zakładka notatki i dwuklikiem otwórz notatkę jaką klient Ci wpisał. W górnym pasku masz do zaznaczenia "Dokument". O to Bartkowi chodzi, czy masz tam włączone?

Jeśli nie masz włączone, to chyba robiło się to w szablonie notatek i tam powinien być szablon dla sprzedawcy.

Link to postu
41 minut temu, Rafał B. napisał:

Dzięki, tam jeszcze nigdy nie byłem :)

Nie mam tam zaznaczone dokument i szukam jak to włączyć, ale nie widzę szablonu dla sprzedawcy. 

Przyznam, że nie wiem :) Mam u siebie szablon o treści "uwagi dla sprzedawcy". Nie pamiętam, żebym dodawał ręcznie. Spróbuj również dodać taki szablon i zaznaczyć "Dokument". Włącz mu również, żeby był domyślny. Może to wystarczy.

  • Dziękuję 2
Link to postu

Tak, to jest taki "nieudokumentowany ficzer", trzeba dodać nowy szablon notatki w słowniku, oznaczyć w nim pole dokument i/lub wydruk i oznaczyć ten szablon jako domyślny. Wtedy gdy Sello będzie dodawać nową notatkę (po ręcznym wywołaniu, lub automatycznie na podstawie uwag od klienta) ten szablon zostanie zastosowany.

Link to postu

No i tak dokładnie jest. Czyli transakcja ma ustawioną opcję nie twórz dokumentu. Rozumiem, że chodzi o sytuację, gdy klient chce faktury bez NIPu?

Jeśli tak to rozwiązanie polegające na tworzeniu FSd do paragonów jest w opracowaniu. Tymczasem w parametrach zewnętrznego systemu sprzedaży na zakładce DOKUMENTY można włączyć blokadę tworzenia FS bez NIPu i wtedy taki scenariusz obsłużyć ręcznie generując odpowiedni dokument.

Link to postu
4 godziny temu, Piotr Mika napisał:

Nie chcemy aby nam od razu tworzyło dokument sprzedaży, chcemy aby do ZK dla transakcji w których klient nie podaje nipu program automatycznie ustawiał PA albo PI a nie FS.

A w jaki sposób będziecie wówczas się orientować, że ostatecznie to ma być FSd a nie tylko paragon?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie o błąd z wieloma nieużywanymi towarami: "Synchronizacja stanów magazynowych i cen towarów z systemem sprzedaży: Towar o symbolu 'ABCDEF' nie istnieje już w systemie sprzedaży, nie jest zaznaczony do serwisu aukcyjnego lub jest nieaktywny. Nie można zsynchronizować jego danych o stanie magazynowym i cenie".

 

Jak skutecznie można usunąć powiązanie między Subiektem i Sello tych towarów lub kompletów?

Link to postu
2 minuty temu, Kuba Karpowicz napisał:

Mam pytanie o błąd z wieloma nieużywanymi towarami: "Synchronizacja stanów magazynowych i cen towarów z systemem sprzedaży: Towar o symbolu 'ABCDEF' nie istnieje już w systemie sprzedaży, nie jest zaznaczony do serwisu aukcyjnego lub jest nieaktywny. Nie można zsynchronizować jego danych o stanie magazynowym i cenie".

 

Jak skutecznie można usunąć powiązanie między Subiektem i Sello tych towarów lub kompletów?

Możesz wyłączyć ostrzeżenia o takich błędach w ustawieniach:

Parametry\Zewnętrzny system sprzedaży\Towary

Odznaczyć: "Przy synchronizacji stanu magazynowego i ceny ostrzegaj, gdy towar powiązany po stronie systemu sprzedaży nie istnieje"

 

Nie będą pojawiały się tego typu błędu.

 

Ewentualnie dla kartotek, które chcesz żeby nie były synchronizowane, pod PPM jest opcja "Usuń powiązanie z Subiektem".

Link to postu

Chyba mój problem jest podobny i sam od dłuższego czasu się nie rozwiązał.

 

Aktualizacja istniejącej oferty (v2.beta) "xxx" z konta yyy na Allegro.pl: Oferta zzzz nie istnieje.

Kod błędu: 404 Not Found

[OfferNotFoundException]: Oferta zzzzz nie istnieje.

 

Mam 18 zmian oczekujących do wysłania do serwisu i te błędy podświetlają mi zakończone aukcje po każdej synchronizacji. 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...