Skocz do zawartości

Nowy synchronizator Subiekta 2.0

Polecane posty

22 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Spróbuj też w takiej sytuacji utworzyć ponownie dokument końcowy, jeśli jest on już utworzony w Subiekcie to powinien się podpiąć do transakcji w Sello.

Faktycznie, znalazło go i podłączyło. Ale tylko w opcji PPM --- > dokumenty końcowe.

W przypadku dokument końcowy nie działa.

Link to postu
W dniu 2.06.2021 o 10:50, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.1 napisał:

Ja w nexo miałem wczoraj podobną sytuację. Może wniosek coś podpowie... Przyszedł zwrot to cofnąłem paczkę do transakcji i chciałem ponownie wystawić dok. końcowy. Usunąłem powiązania i przy tworzeniu dok. końcowego podpiął sie pierwszy nie tworząc nowego.

Dokument wystawiliśmy już w sposób, klikając w DOKUMENTY KOŃCOWE zamiast z DOKUMENT KOŃCOWY. Usunięcie powiązania możliwe jest wyłącznie z opcji DOKUMENTU a nie z opcji HISTORIA. Informacja o tym dokumencie była widoczna wyłącznie w historii, nie była widoczna w zakładce DOKUMENTY.
Do tej pory problem ten nie powtórzył się - wszystko działa.

Link to postu
W dniu 6.04.2021 o 11:01, Bartosz Rosa napisał:

Czyli po ponownym przebiegu tworzenia dokumentów dokument się jednak utworzy?

 

Ostatnio widziałem, że Allegro zwraca bardziej dokładne informacje, tj.chociażby nazwę parametru a nie tylko sam identyfikator. Czy przed uzupełnieniem parametrów specyficznych były najpierw zaktualizowane ich definicje ( Aktualizuj parametry z serwisu )?

 

 

Pojawił się podobny komunikat jak wcześniej:

"Tworzenie produktu "XXXXXXXXXXXXXXXX" w Allegro.pl: Parametr 211394 nie jest parametrem stringowym.

Kod błędu: 422 Unprocessable Entity

[ParameterException.ParameterIsNotValueException]: Parametr 211394 nie jest parametrem stringowym.
ścieżka: parameters"

 

W dniu 6.04.2021 o 11:01, Bartosz Rosa napisał:

Czy przed uzupełnieniem parametrów specyficznych były najpierw zaktualizowane ich definicje ( Aktualizuj parametry z serwisu )?

Tak

 

Poniżej fota jak to wygląda podczas samego tworzenia.

 

Jakaś podpowiedź, co robimy źle?

 

Sello 1.38.1 nowy synchronizator

Subiekt Nexo 35.1.2

 

 

tworzenie nowego produktu.png

Link to postu

Witam, mam prosbe o pomoc , po uruchomienia nowego synchronizatora pomiedzy sello a Subiektem Nexo mam problem z importem nowych towarór do sello dostaje komunikat w błedach jak ponizej

Import/aktualizacja z systemu sprzedaży towaru ...... ('1302'): Zdjęcie nie istnieje.

 

Zdjecia w nexo sa bo jest podłaczony do wendero ale niestety do sello nie przechodzi , mam pytanko co moze byc problemem ?

Dzieki za pomoc

Link to postu

Po przejściu na nowy synchronizator 2.0 dokumenty wstępne tworzą się automatycznie same. Oczywiście w ustawieniach jest zaznaczone aby tworzył domyślny typ dokumentu ZK ale jest odznaczone automatyczne tworzenie takich dokumentów. Chcemy je tworzyć za każdym razem ręcznie, a sello tworzy je sam. Gdy zaznaczymy domyślny typ dokumentu wstępnego (nie twórz dokumentu wstępnego) to oczywiście go nie tworzy ale nie możemy go w efekcie stworzyć ręcznie przez klawiszowy skrót ctrl+shift+z, ponieważ nie został wybrany typ dokumentu wstępnego.  Czy to błąd nowego synchronizatora a może wersji 1.38.1 czy coś innego?

Link to postu
W dniu 10.06.2021 o 21:21, Aga Zgaga napisał:

Poniżej fota jak to wygląda podczas samego tworzenia.

 

Jakaś podpowiedź, co robimy źle?

Komunikat mówi, że jeden z parametrów specyficznych jest z niepoprawnym formacie - co zazwyczaj oznacza, że nie jest pobrana najświeższa wersja parametrów. Proszę je najpierw zaktualizować z poziomu zakładki SPECYFICZNE, uzupełnić w razie potrzeby te które zniknęły, zapisać aukcję. Następnie otworzyć ją ponownie i spróbować dodać propozycję produktu.

 

W dniu 12.06.2021 o 18:50, Robert Rembelski napisał:

Import/aktualizacja z systemu sprzedaży towaru ...... ('1302'): Zdjęcie nie istnieje.

 

Zdjecia w nexo sa bo jest podłaczony do wendero ale niestety do sello nie przechodzi , mam pytanko co moze byc problemem ?

Prawdopodobnie w nexo są uszkodzone zdjęcia (puste), które niby są w towarach a jednak w bazie danych ich nie ma. Proszę sprawdzić czy takich pustych zdjęć nie ma w tym towarze w nexo i je usunąć.

47 minut temu, Obsługa sklepu napisał:

Oczywiście w ustawieniach jest zaznaczone aby tworzył domyślny typ dokumentu ZK ale jest odznaczone automatyczne tworzenie takich dokumentów

Sprawdzimy.

 

Link to postu
W dniu 14.06.2021 o 08:48, Obsługa sklepu napisał:

Po przejściu na nowy synchronizator 2.0 dokumenty wstępne tworzą się automatycznie same. Oczywiście w ustawieniach jest zaznaczone aby tworzył domyślny typ dokumentu ZK ale jest odznaczone automatyczne tworzenie takich dokumentów. Chcemy je tworzyć za każdym razem ręcznie, a sello tworzy je sam. Gdy zaznaczymy domyślny typ dokumentu wstępnego (nie twórz dokumentu wstępnego) to oczywiście go nie tworzy ale nie możemy go w efekcie stworzyć ręcznie przez klawiszowy skrót ctrl+shift+z, ponieważ nie został wybrany typ dokumentu wstępnego.  Czy to błąd nowego synchronizatora a może wersji 1.38.1 czy coś innego?

Na ta chwilę powinno pomóc odznaczenie w ustawieniach systemu sprzedaży, żeby nie tworzyło automatycznie oraz w Parametry wysyłania i odbierania\System sprzedaży wyłączenie "Twórz/modyfikuj dokumenty". Jeśli się nie mylę, przy obu wyłączonych opcjach, nie utworzy dokumentu wstępnego.

  • Lubię to 1
Link to postu
W dniu 15.06.2021 o 12:02, Dominik kidl napisał:

Na ta chwilę powinno pomóc odznaczenie w ustawieniach systemu sprzedaży, żeby nie tworzyło automatycznie oraz w Parametry wysyłania i odbierania\System sprzedaży wyłączenie "Twórz/modyfikuj dokumenty". Jeśli się nie mylę, przy obu wyłączonych opcjach, nie utworzy dokumentu wstępnego.

Tak potwierdzam to działa.

Link to postu

Od kilku dni działamy na nowym synchronizatorze i zauważyłem, że sello samo się wyłącza. Nie ma też konkretnego momentu kiedy się to dzieje. Wcześniej nie mieliśmy takiego problemu i wszystko działało bez zawieszeń itp.

 

Podpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu:    APPCRASH
  Nazwa aplikacji:    Sello.exe
  Wersja aplikacji:    1.38.1.3469
  Sygnatura czasowa aplikacji:    6080cbfd
  Nazwa modułu z błędem:    KERNELBASE.dll
  Wersja modułu z błędem:    6.3.9600.19724
  Sygnatura czasowa modułu z błędem:    5ec50c3e
  Kod wyjątku:    e06d7363
  Przesunięcie wyjątku:    000156e8
  Wersja systemu operacyjnego:    6.3.9600.2.0.0.272.33
  Identyfikator ustawień regionalnych:    1045
  Dodatkowe informacje 1:    9c47
  Dodatkowe informacje 2:    9c47c4771ab1ec940f62bd1f7966be83
  Dodatkowe informacje 3:    b278
  Dodatkowe informacje 4:    b278a14973dba353139c147297c94a16

 

Edytowane przez Obsługa sklepu
Link to postu

W przypadku nieoczekiwanego zamknięcia programu, tworzony jest zrzut pamięci, który w większości przypadków umożliwia odtworzenie u nas miejsca w którym wystąpił problem i jego poprawienie. Zrzut pamięci w postaci pliku o nazwie Sello_rok_miesiąc_dzień_godzina_minuta_sekunda.dmp zapisywany jest w folderze:

C:\Users\<Nazwa_konta>\AppData\Roaming\InsERT Sello\

Plik, lub pliki wskazujące na odpowiednią datę wystąpienia problemu należy przesłać do nas na adres sello@insert.com.pl wraz z krótkim opisem kiedy ten błąd występuje, numerem wersji Sello, ewentualnie linkiem do forum gdzie opisany jest problem.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy temat już był poruszany, ale zauważyłem to już w wersji 1.38.1 i w 1.39.0 też występuje.

 

Mianowicie... nowy synchronizator z czasem pracuje coraz wolniej. Zaraz po uruchomieniu aplikacji wszystkie operacje na subiekcie wykonują się "w mgnieniu oka". Jednak po całym dniu pracy widać już spore spowolnienie. Zdarza się u nas, że Sello chodzi non-stop po kilka dni - po takim czasie synchronizacja z subiektem to już istna męka - trwa po kilkanaście sekund, tworzenie dokumentów po pół minuty itd. Ale... wystarczy zamknąć Sello i uruchomić je jeszcze raz i jak ręką odjął - wszystko znowu hula jak trzeba.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...