Skocz do zawartości

Nowy synchronizator Subiekta 2.0

Polecane posty

18 godzin temu, Sławomir B napisał:

w sello w tej chwili mam 3 transakcję które widnieją jako oczekujące na wpłątę mimo że na allegro od kliku dni już status jako ANULOWANA

Ale anulowana przez klienta czy anulowana przez sprzedawcę? Bo to są dwa różne i niezależne statusy zamówienia. Sello pobiera tylko statusy anulowania od klienta, natomiast statusy sprzedawcy są synchronizowane z Sello do Allegro. Co się dzieje jeśli pobierze się dane transakcji z menu pod prawym klawiszem myszy?

Link to postu
12 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Co do tych dokumentów jeszcze, to proszę sprawdzić czy jest możliwości wywołania funkcji usuń powiązanie dla dokumentu z dolnej zakładki DOKUMENTY i wtedy czy uda się wystawić dokument z podglądem.

Ja w nexo miałem wczoraj podobną sytuację. Może wniosek coś podpowie... Przyszedł zwrot to cofnąłem paczkę do transakcji i chciałem ponownie wystawić dok. końcowy. Usunąłem powiązania i przy tworzeniu dok. końcowego podpiął sie pierwszy nie tworząc nowego.

Link to postu

Tak, płatność anulowana nie jest tożsama z anulowaniem zamówienia przez klienta. Anulowana płatność nie jest w żaden sposób sygnalizowana, bo jest uznawana za brak płatności (w Sello nie ma dolarka na zielono, tylko wyszarzony, przerywaną linią - co oznacza że rozpoczęto szybką płatność internetową ale nie została ona zakończona - czyli albo nie jest jeszcze przetworzona, albo została odrzucona, albo anulowana).

 

Kupujący musi świadomie wywołać w Allegro funkcję Anuluj zamówienie aby to dotarło jako status do Sello. Natomiast jeśli kupujący kupił, nie płaci, nie odbiera telefonów czy maili to należy taką transakcję anulować, ale od strony Sello. Wtedy Sello ustawi status sprzedawcy w zamówieniu na anulowany.

Link to postu
1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.1 napisał:

Ja w nexo miałem wczoraj podobną sytuację. Może wniosek coś podpowie... Przyszedł zwrot to cofnąłem paczkę do transakcji i chciałem ponownie wystawić dok. końcowy. Usunąłem powiązania i przy tworzeniu dok. końcowego podpiął sie pierwszy nie tworząc nowego.

Jeśli masz ZK zrealizowane już jakimś dokumentem końcowym to nie da się wtedy wystawić nowego dokumentu - Subiekt nie pozwoli. Sello wtedy podpina poprzedni wystawiony dokument - powinno być ostrzeżenie w raporcie (tak wiem, mało dostępna informacja, ale jest).

Link to postu

Błąd    System sprzedaży    02.06.2021 15:55:47    Import/aktualizacja z systemu sprzedaży towaru 'BATON MARCEPAN SOLIDARNOSC 30G' ('5900189005719'): Wystąpił błąd (0x80040E31)    Towar
Błąd    System sprzedaży    02.06.2021 15:55:47    Import/aktualizacja z systemu sprzedaży towaru 'MONTE WHITE KUBEK 150G ' ('4014500515571'): Wystąpił błąd (0x80040E31)    Towar
Błąd    System sprzedaży    02.06.2021 15:55:45    Import/aktualizacja z systemu sprzedaży towaru 'MC BATONIKI Z CZEKOLADY MLECZNEJ 100g SMAK ML.' ('5905784340920'): Wystąpił błąd (0x80040E31)    Towar
Błąd    System sprzedaży    02.06.2021 15:55:45    Import/aktualizacja z systemu sprzedaży towaru 'AJAX PROSZEK CYTRYNOWY 450g' ('15232'): Wystąpił błąd (0x80040E31)    Towar
Błąd    System sprzedaży    02.06.2021 15:55:44    Import/aktualizacja z systemu sprzedaży towaru ' ! MROZONKI AGREST 2,5KG ' ('15228'): Wystąpił błąd (0x80040E31)    Towar
Błąd    System sprzedaży    02.06.2021 15:55:44    Import/aktualizacja z systemu sprzedaży towaru 'PRYMAT ZIELE ANGIELSKIE 600G CATERING' ('5901135001144'): Wystąpił błąd (0x80040E31)    Towar
Błąd    System sprzedaży    02.06.2021 15:55:44    Import/aktualizacja z systemu sprzedaży towaru 'PRYMAT CYNAMON MIELONY 390G PET CATERING  zly kod' ('5901135024365'): Wystąpił błąd (0x80040E31)    Towar
Błąd    System sprzedaży    02.06.2021 15:55:43    Import/aktualizacja z systemu sprzedaży towaru 'CZEKKOLADA WEDEL 100g MLECZNA Z ORZECHAMI LASKOWYM' ('5901588017990'): Wystąpił błąd (0x80040E31)    Towar
Błąd    System sprzedaży    02.06.2021 15:55:43    Import/aktualizacja z systemu sprzedaży towaru 'SOS SOJOWY JASNY 625ML HOUSE OF ASIA' ('5901752700260'): Wystąpił błąd (0x80040E31)    Towar

 

Link to postu

Jest też problem nr 2 w menu PACZKI:

 

Jak pobiorę etykietę INPOSTu i dopiero potem generuję dokument końcowy, to numer tego dokumentu nie pojawia się w gridzie paczek.

Nie pomaga żadne F5 itd, po prostu informacja stracona.

Jeśli najpierw zrobię z menu PACZKI dokument końcowy i potem dopiero etykietę INPOSTU problemu nie ma.

 

ratunku.

Link to postu

W starym synchronizatorze naprawiliście kiedyś, że Sello ustawiało w dokumencie sprzedaży domyślną cenę ustawioną w Sello jako np "detliczna", to Sello podmieniało ją na "specjalna".

 

Niestety w nowym Synchronzatorze problem powrócił, przy czym Sello do cen detalicznych ustawia teraz poziom cen jako "hurtowy".

 

Wydało się to, jak chciałem zrobić w zwrocie zwrot najniższej wartości transportu Klientowi, to Subiekt wstawił mi właście cenę transportu z poziomu "hurtowy":

image.png.88f94511a706b36d6fe7e8fdfd0a64b2.png

 

 

 

HILLFFEEEEEEE :D

Link to postu
1 godzinę temu, HotKey . napisał:

Jak pobiorę etykietę INPOSTu i dopiero potem generuję dokument końcowy, to numer tego dokumentu nie pojawia się w gridzie paczek.

Nie pomaga żadne F5 itd, po prostu informacja stracona.

Jeśli najpierw zrobię z menu PACZKI dokument końcowy i potem dopiero etykietę INPOSTU problemu nie ma.

Podeślij jakieś screeny obrazujące problem (bez danych osobowych).

 

 

Link to postu
44 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Podeślij jakieś screeny obrazujące problem (bez danych osobowych).

 

 

Chodzi o to, że jak puszczę jednocześnie Wyślij/Odbierz, żeby Inpost odesłał mi numer etykiety oraz bardzo blisko tego dodatkowo kliknę PPM --- > dokument końcowy

 

to etykieta inpostu się zjawia, niestety nie ma numeru dokumentu końcowego, mimo iż faktycznie jest on tworzony i trzeba do niego doszperać się ręcznie w Subiekcie.

 

Problem jest bardzo irytujący, gdyż bez tego numeru dokumentu końcowego nie jestem w stanie rozliczyć płatności wpadających mi na konto.

 

 

image.thumb.png.4070e2ce44da985fb162071b925f09f3.png

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...