Skocz do zawartości

Nowy synchronizator Subiekta 2.0

Polecane posty

@Bartosz Rosa jeszcze jeden temat mi się przypomniał.

W jednej ofercie na Allegro mamy skompletowane kilka przedmiotów. np. sok z pieprzem. Gdzie osobno również sprzedajemy. Natomiast w Sello nie możemy dodać tak, żeby widział 2 odrębne towary. Nie bawimy się w robienie kompletów w Subiekt, bo to za dużo czasu pochłania i trzeba pilnować stanów, utworzyć komplet, który się skończy. U nas wygląda to tak, że inna osoba wystawia oferty na Allegro i kto inny obsługuje zamówienia.

Na fakturze zakupowej są to dwie różne pozycje, często od różnych dostawców. Na dzień dzisiejszy piszemy notatki i trzeba ręcznie edytować zamówienie w Sello, żeby paragon wystawił się z osobnymi pozycjami: sok i osobna pozycja pieprz.

Czy jest możliwość zrobić coś, żeby po sprzedaniu takiego kompletu w ofercie Allegro, Sello widziało, że jest sprzedany sok i pieprz?

Link to postu
43 minuty temu, Aga Aga napisał:

Czy jest możliwość zrobić coś, żeby po sprzedaniu takiego kompletu w ofercie Allegro, Sello widziało, że jest sprzedany sok i pieprz?

Tak, ale to temat na inny odcinek :). Sprzedaż zestawów towarów czy towarów powiązanych będziemy realizować w dalszej kolejności.

 

@Kamil Sikora @Jakub Śmiechowski @Krzysztof Fruga @Aga Aga  Obsługi pełnej jednostek miar w Sello nie będzie. Są to dość skomplikowane zagadnienia i wiąże się z tym masa przeróbek w każdym praktycznie module. Już sam fakt, że w Subiekcie jednostki są używane raczej z przymrurzeniem oka powoduje wiele kłopotliwych sytuacji do rozwiązania.

Nasza propozycja rozwiązania kwestii sztuk jest taka, że w towarze w Sello będzie można wybrać jednostkę miar, jaką ma dla danego towaru pobierać Sello z Subiekta. Obecnie jest to szt. Wybór jednostki umożliwi pobieranie np. pary, czy kilograma jeśli w danym towarze będzie to akurat wymagane.

W samym Sello nie ma ( a jeśli są to będą usunięte) odniesienia do jednostki miar jaką jest sztuka. Więc dla różnych towarów w Sello ilość/stan będzie oznaczać różne rzeczy, zależne od tego co będzie wybrane jako jednostka domyślna/podstawowa. Przykładowo:

  • 20 sztuk soków
  • 50 kg ziemniaków
  • 15 par skarpetek
  • 7 opk. śrutu

Dzięki temu w Sello wszystko pozostanie po staremu, natomiast przy synchronizacji stanu Sello będzie wiedzieć jaką jednostkę z danego towaru ma synchronizować jako stan.

Możliwe też, że dalszym rozwinięciem tej zmiany będzie ustawianie w dokumentach odpowiedniej jednostki zależnej od ustawień danego towaru.

 

Takie podejście niestety nie rozwiązuje problemu gdy w Subiekcie jest jedna kartoteka towaru z wieloma jednostkami typu sztuka, opakowanie, ale rozwiązanie tego problemu niesie ze sobą ogrom zmian jakim musiało by być poddane Sello.

 

Czy takie rozwiązanie jest dla Was satysfakcjonujące?

Link to postu
W dniu 5.02.2021 o 09:41, Bartosz Rosa napisał:

Proszę wejść w okno parametrów systemu sprzedaży i sprawdzić, czy wszystkie dane są uzupełnione - czy np nie brakuje uzupełnionego jakiegoś pola wyboru i zapisać zmiany. Po zapisaniu, uruchomić Sello ponownie.

Komunikat ten pojawia się, aby było wiadomo dlaczego nie ma widocznej konfiguracji płatności dla ZK na liście poniżej. Sprawdzimy czy to może powodować problem z tym wskaźnikiem.

Witam,

U mnie również problem z dokumentami, ZK nie tworzy ani automatycznie ani ręcznie -'nazwa transakcji': Nieprawidłowy wskaźnik

Nie można również wystawić faktury ani paragonu. 

Według mnie wszystko pozaznaczane i powybierane jak powinno być (robione również próby z różnymi ustawieniami. Nic nie pomogło).

Wróciłem do starego synchronizatora.

 

Link to postu
W dniu 6.02.2021 o 20:57, Remigiusz Pawlak napisał:

U mnie również problem z dokumentami, ZK nie tworzy ani automatycznie ani ręcznie -'nazwa transakcji': Nieprawidłowy wskaźnik

Badamy temat.

11 minut temu, Rafał B. napisał:

'Grupa transakcji xxx/2021': BŁĄD: Nie można zmieniać ceny jeśli na pozycji cennika zablokowano taką możliwość.

Taki błąd zwraca Subiekt, ustalę co może być tego przyczyną i dam znać. Jaki to Subiekt? GT czy nexo?

Link to postu
Godzinę temu, Rafał B. napisał:

BŁĄD: Nie można zmieniać ceny jeśli na pozycji cennika zablokowano taką możliwość.

Błąd taki pojawia się, gdy w cenniku nexo synchronizowanym do Sello jest zablokowany jeden z towarów wchodzących w skład tej grupy transakcji. Trzeba by sprawdzić każdy z tych towarów w tym cenniku. Ewentualnie proszę podesłać zrzuty ekranów tego cennika dla towarów z grupy transakcji oraz zrzut transakcji (na priv albo sello@insert.com.pl z linkiem do tego wątku).

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Błąd taki pojawia się, gdy w cenniku nexo synchronizowanym do Sello jest zablokowany jeden z towarów wchodzących w skład tej grupy transakcji. Trzeba by sprawdzić każdy z tych towarów w tym cenniku. Ewentualnie proszę podesłać zrzuty ekranów tego cennika dla towarów z grupy transakcji oraz zrzut transakcji (na priv albo sello@insert.com.pl z linkiem do tego wątku).

Rzeczywiście, dopiero jak ręcznie przejrzałem cały asortyment, to znalazłem zablokowane. Dziękuje.

  • Lubię to 1
Link to postu
W dniu 5.02.2021 o 09:41, Bartosz Rosa napisał:

Proszę wejść w okno parametrów systemu sprzedaży i sprawdzić, czy wszystkie dane są uzupełnione - czy np nie brakuje uzupełnionego jakiegoś pola wyboru i zapisać zmiany. Po zapisaniu, uruchomić Sello ponownie.

Niestety, na tą chwilę to nie pomoglo.

 

Pozdrawiam

Link to postu
Godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Przy tym błędzie "Nieprawidłowy wskaźnik", podeślijcie proszę całą zawartość szczegółów tego błędu z raportu. W czerwonym dymku pojawia się tylko główna treść błędu,w raporcie powinno być wicej szczegółów.

Panie Bartku w szczegółach operacji brak innej informacji. Proszę podpowiedzieć gdzie znajdę plik z logami błędów. ew. poproszę info na mail dalia@dalia-rp.pl.

 

sello.jpg

Edytowane przez Remigiusz Pawlak
Link to postu

Nowy synchronizator wymusił na mnie poprawienie jednostki miary "szt" na "szt." w Subiekcie. 

Vendero tego nie poprawiło i synchronizator Vendero nie wystawia ZK do zamówień. 

Uruchamiam synchronizator, ale nie poprawia. Jak to poprawić?

 

Najczęstszą jednostką miary w Vendero jest u mnie kg, a rzadziej szt.

Mam nadzieję że w Vendero nie ma ograniczenia do szt.

image.thumb.png.8e647ed9c2ddf388f48bd51917fe92e0.png

Link to postu

Wygląda na to, że vendero próbuje wystawić dokument na jednostkę, która wcześniej została wysłana z Subiekta do sklepu. Ten błąd pojawia się bo tej jednostki już w Subiekcie nie ma. Nie wiem czy są jakieś opcje aby wymusić w vendero resynchronizację tych jednostek w towarach i jak to się zachowa w już istniejących dokumentach.

 

Można spróbować dodać dwie jednostki w Subiekcie: szt. i szt z przelicznikiem 1:1, przynajmniej do czasu aż nie dodamy opcji ustawienia jednostki synchronizowanej do Sello. Ale nie wiem z kolei, czy potem będzie dało radę odkręcić ten "bałagan".

Link to postu
W dniu 5.02.2021 o 09:37, Bartosz Rosa napisał:

Jak jest ustawiony parametr Dodawaj koszt wysyłki jako pozycję w parametrach systemu sprzedaży na zakładce DOKUMENTY? Proszę ewentualnie usunąć powiązanie z wybraną usługą i dodać je ponownie.

 

Usunąć problem :). Stary synchronizator nie informował o wielu potencjalnych problemach, które potem prowadziły do różnych problemów i dziwnych historii, jak zapętlona synchronizacja, brak synchronizacji. Trudno było potem stwierdzić co powodowało jakiś problem. Nowy synchronizator, tak jak wspomniał Marcin, lubi porządek i informuje o wszelkich niejasnych i podejrzanych sytuacjach.

Jeśli okaże się, że jakieś ostrzeżenia są powtarzalne i nie ma sposobu aby się ich łatwo pozbyć (np jest ich zbyt dużo) to prosimy o takie informacje, może trzeba po prostu dodać odpowiednie narzędzie do zbiorczej zmiany/poprawy takiej sytuacji. Ewentualnie podeślemy skrypty SQL, które pomogą załatwić sprawę.

No to tak, żeby usunąć powiązanie to musiałem aktywować produkty w subiekcie (to można robić grupowo), ale już usunąć powiazanie w sello nie da się grupowo (nie działa dla wielu zaznaczonych), a na domiar złego to sello zaczęło mi tworzyć te towary które aktywowałem w subiekcie jako kolejne nowe kartoteki więc to bez sensu i w ciul klikania. Nie da się prościej? Po za tym dlaczego sello wymaga żeby robienia czegoś po stronie subiekta? Jak chce odpiąć to chcę odpiąć i już.

Albo w ogóle zróbcie po stronie sello coś w stylu aktywny/nieaktywny, i towary nieaktywne po prostu omijajcie w synchronizatorze, a żeby też odrzucić historię doróbcie do tego jakiś filtr i po sprawie?

W kwestii Kosztu transportu w ustawieniach na zakładce dokumenty mam wybraną tę samą usługę którą miałem wybraną przy starym synchronizatorze.

Moja usługa w subiekcie ma cenę 0 (zero), oznaczona otwarta cena na kasie fiskalnej oraz sprzedaż przez wartość, jednostka miary szt. Na starym synchronizatorze to działa.

Poświęciłem trochę czasu i tak:

1. Jak usunąłem to powiązanie to wtedy na dokumencie pojawia się usługa jednorazowa z ilością 1 i ceną za transport. Niby ok ale po co tworzyć kolejne wpisy do kartoteki towarowej, w końcu ich będzie tyle ile transakcji więc to  bez sensu a po za tym mam raporty które ciągnął mi dane po id tej usługi transport, więc to odpada.

2. Jak dodałem powiązanie ponownie zgodnie z prośbą nic nowego nie wydarzyło się.

3. Jak przy usłudze ustawiłem cenę podstawową brutto 1 zł to okazało się, że wartość dokumentu zgadza się. Po wejściu do dokumentu cena jest 1 zł a wartość wyregulowana jest ilością. czyli np jak mam 8,99 koszt transportu to mam 8,99 szt. po 1 zł co daje wartość 8,99zł. No niby się zgadza, lepsze to niż nic ale czy tak to powinno działać? Jak to przeszło u tych dużych/wybranych beta testerów? Moim zdaniem jest to do poprawy.
Skoro takie kwiatki tutaj są to aż strach pomyśleć co jeszcze może się przytrafić.

 

Link to postu
W dniu 5.02.2021 o 10:10, Sklep internetowy OazaCen napisał:

Mam to ustawione w sello PARAMETRY-ZEWNĘTRZNY SYSTEM SPRZEDAŻY

Tam mam włączone dokumenty ZK, następnie mam ustawione automatyczne synchronizowanie z subiektem co 2 min i tak powstają automatycznie zamówienia od klientów na podstawie których potem powstają dokumenty końcowe. Tyle że do tej pory nie zauważyłem zbytniego problemu co tam sobie subiekt w zamówieniu ustawiał bo się zgadzało (no bo kompot zawsze był ) a nowy synchronizator wykazał że już od początku w zamówieniu też musi być wszystko ustawione prawidłowo - inaczej dzieją się cuda.

Czego mi nadal brakuje (ale to chyba bardziej problem po stronie subiekta) to sensownego rozliczania transakcji ZA POBRANIEM.

W sello jest opcja wyboru rodzaju płatności w przypadku pobrania, ale subiekt pozwala na takie coś jedynie przez dodanie nowej formy płatności i stworzenie nowego wzorca wydruku https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/714%2Cjak-wystawic-fakture-z-forma-platnosci-za-pobraniem.html

co jest kłopotliwe z racji konieczności zmiany każdorazowo tego wzorca podczas wydruku.

No chyba że jest jakiś sposób a ja go nie znam.

No to zaczynając od końca. Ja mam właśnie skonfigurowane to tak jak podane jest pod tym linkiem i to działa poprawnie ale na dokumentach końcowych. W ZK sello ustawia zawsze gotówkę, co też wydaje się że to jakiś mijak , skoro w dokumencie końcowym jest ok. Robisz sobie swój wydruk PAi i FS i ustawiasz je jako domyślne i działa.
Do tworzenia automatycznie dokumentów wystarczy "Twórz automatycznie przy synchronizacji", natomiast ten niżej "Twórz zamówienia automatycznie tylko dla transakcji gotowych do przetwarzania" to domniemam chodzi o to że jeśli klient dokonał zakupu ale jest jeszcze w trakcie wyboru sposobu dostawy, a sello pobrało już tę transakcję to ona jest jeszcze nie gotowa i dla takich nie będzie tworzyło ZK jeśli zaznaczysz. Ja tego nie zaznaczam bo wolę zablokować stan od razu aniżeli potem się boksować i ustalać kto był pierwszy i dla kogo nie starczyło. Wystarczy mi już takich sytuacji jak mi ktoś kupi z dwóch kont, albo z dwóch różnych kategorii ostatnią sztukę.

Link to postu
15 godzin temu, Marek Axel napisał:

Nowy synchronizator podczas importu z ZK (Subiekt GT) nie przenosi prawidłowo punktu odbioru do adresu dostawy oraz nie działa opcja traktuj słowa kluczowe "pobranie" jako płatność za pobraniem. W starym synchronizatorze te opcje działały prawidłowo.  Czy nowy synchronizator nie obsługuje jeszcze tych funkcji?

Sprawdzimy. W jaki sposób zapisany jest punkt odbioru w Subiekcie?

8 godzin temu, Leszek Oleszczuk napisał:

Nie da się prościej?

Dodamy zbiorczą możliwość usunięcia powiązania.

9 godzin temu, Leszek Oleszczuk napisał:

Jak to przeszło u tych dużych/wybranych beta testerów? Moim zdaniem jest to do poprawy.
Skoro takie kwiatki tutaj są to aż strach pomyśleć co jeszcze może się przytrafić.

Pisałem o tym, że synchronizacja z Subiektami jest dość skomplikowana ze względu na różnorodność środowisk, ustawień i sposobów pracy. Betatesterzy nie byli w żaden sposób zobowiązani do testowania nowego synchronizatora na wszystkie możliwe sposoby, używali go tak jak używają Subiekta na co dzień. To, że pojawią się inne problemy u innych użytkowników było dla nas całkowicie oczywiste. To jest zupełnie nowy moduł i jest podatny na to co każdy nowy moduł czy program. Dlatego też daliśmy możliwość włączenia go i sprawdzenia, nie wprowadziliśmy go od razu u wszystkich.

 

Zgłoszone problemy analizujemy i poprawiamy. To jest część planu, o którym pisałem na samym początku.

8 godzin temu, Leszek Oleszczuk napisał:

żeby na dokumencie ZK poprawnie ustawiać sposób zapłaty.

O co dokładnie chodzi z płatnościami na ZK. Nie przenoszą się ustawienia z parametrów? Jak wygląda zakładka ustawień dokumentów w parametrach systemy sprzedaży?

 

 

Link to postu
9 godzin temu, Leszek Oleszczuk napisał:

Na dokumentach PAi i FS sposób płatności jest ok, na ZK zawsze jest gotówka

dokumenty.jpg

Co do przenoszenia płatności do ZK to odbywa się to prawidłowo w założeniu, że dokument powstanie z PEŁNYMI danymi z allegro. Jeżeli pomiędzy pełną synchronizacją (klient kupi ale sobie poczeka z płatnością) powstanie dokument (więc wisi sobie transakcja w nie opłaconych) -> to jest płatność gotówka bo system nie wie jak jegomość zapłaci. A jak dokument powstanie już jak transakcja przeskoczy do "do paczek" -> to płatność się ładnie przenosi. Sprawdziłem przed chwilą.

 

Ja mam pytanko z innej beczki, widzę tu dla pobrania stworzone opcje rozliczenia płatności pobrania przy użyciu zmodyfikowanej formy płatności.

Powiedzcie mi za każdym razem ręcznie zmieniacie sobie format wydruku czy macie na to jakiś inny patent?

No i czy w pliku który jest zapisywany na dysku w wersji wysyłki dla klienta jest prawidłowa wersja wydruku ?

 

Edytowane przez Sklep internetowy OazaCen
dopisałem kilka informacji istotnych dla tematu
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...