Skocz do zawartości

Nowy synchronizator Subiekta 2.0

Polecane posty

Subiekt Nexo Pro + Sello 1.37.5

 

Podczas tworzenia dokumentu wstępnego (ZK) w uwagach do dokumentu zapisują się i przenoszą do dokumentu końcowego informacje z pola TAG (Ustawienia -> Zewnętrzny system sprzedaży -> Dokumenty).

 

Problem jaki napotkałem. Podczas edycji pola uwagi w ZK w sello dopisane ręcznie uwagi nie przenoszą się do dokumentu końcowego (paragon/faktura).

 

Przy tworzeniu dokumentów bezpośrednio w Subiekt Nexo uwagi przenoszą się w całości.

Link to postu

Obawiam się, że tutaj trzeba przyjąć jedno stanowisko. Albo na dokumencie końcowym będą uwagi generowane z Sello albo przepisywane będą z ZK. Jeśli będą przepisywane z ZK to wtedy nie pojawią się tam dane np. dotyczące przesyłki - a niektórzy takie dane umieszczają w polu uwag automatycznie. Dane te nie zawsze są dostępne na etapie tworzenia ZK.

Link to postu

U mnie nie ma problemu ze Sferą bo akurat ją mam więc nie wiem.

Natomiast częściej zdarzają się takie problemy jak w logu. Wcześniej też zdarzały się. Transakcja taka wisi z czerwonym komunikatem w zakładce oczekujące na płatność, i wtedy klikam na takiej prawym i wybieram pobierz dane transakcji i ona znika i pokazuje się w do paczek (jest już opłacona).

image.thumb.png.caa8b0cd8f0649bd21d3b82d4d8e9f42.png

To co zauważyłem to Na ZK w SGT opłata za transport jest już poprawna tj. 1 sztuka i jako cena wartość transportu.
Po około 3 godzinach jest 32 połączenia. 

Przydał by się feature:

W zakładce dokumenty pod przyciskiem Utwórz powinna pojawić się dodatkowa opcja utwórz ale nie drukuj. Chodzi o to że jak wiem że będę tworzył fakturę do paragonu to dokument PAi nie jest mi do niczego potrzebny ponieważ za chwilę wejdę w subiekta i utworzę fakturę do tego paragonu. Nie mam drukarki fiskalnej dlatego po wydrukowaniu faktury do paragonu nabijam dopiero paragon i przypinam do te faktury paragon i odkładam do księgowości. Zapewne to jest taka moja specyfika działania. Nawet poszedł bym dalej, jeśli było by możliwe to mogła by być taka opcja która tworzy mi dokument PAi do tego dokumentu FA i drukuje FA, a jeśli ktoś ma drukarkę fiskalną to mogło by też fiskalizować to PAi.

Link to postu
13 godzin temu, Sklep internetowy OazaCen napisał:

Po aktualizacji mam komunikat.

 

9 godzin temu, Leszek Oleszczuk napisał:

Natomiast częściej zdarzają się takie problemy jak w logu. Wcześniej też zdarzały się.

Czy możliwe, że problem ten występuje w trakcie dwóch synchronizacji tej samej transakcji? Np pobieranie transakcji (ponownie) z Allegro i w tym samym czasie tworzenie dokumentów?

 

9 godzin temu, Leszek Oleszczuk napisał:

Po około 3 godzinach jest 32 połączenia. 

Będziemy ten problem jeszcze badać.

9 godzin temu, Leszek Oleszczuk napisał:

W zakładce dokumenty pod przyciskiem Utwórz powinna pojawić się dodatkowa opcja utwórz ale nie drukuj.

Sugestia zapisana.

Link to postu

Właśnie przełączyłem się na Nowy synchronizator. Dzieje się magia. Od początku mieli w systemie sprzedaży, chcąc utworzyć dokumenty początkowe do transakcji... sprzed wielu lat gdy jeszcze sprzedawaliśmy na eBay. Jednoczesnie wygląda że każda taka próba kończy się nie powodzeniem.

Mam od kilku dni włączoną opcję aby tworzyło automatycznie ZK wiec mam nadzieje że nie pojawi mi się za chwilę tysiąc nowych zamówień w SGT :)

Cytat

Tworzenie w systemie sprzedaży dokumentu początkowego do transakcji 'universal Spiegel paar 2 St SUZUKI HONDA KAWASAKI SIMSON Motorrad BMW cafe racer (322559950865)': BŁĄD: Towar 'universal Spiegel paar 2 St SUZUKI HONDA KAWASAKI SIMSON Motorrad BMW cafe racer' nie jest powiązany z systemem sprzedaży.
POLECENIE: InsERT.Sello.SalesSystemServer.DataExchange.ManagedSide.CreateUpdateDocumentRequest
{
"needsUI":false,
"user":{
"id":6,
"login":"Fiskal PC",
"password":"qaIvlJmFb+QCb2OT0/IYmA==",
"appRole":"",
"appRolePass":"hdXBjD3A7xcSGuV4i4LsgmuYrn+j7vpm",
"warehouseId":1
},
"transactionName":"universal Spiegel paar 2 St SUZUKI HONDA KAWASAKI SIMSON Motorrad BMW cafe racer (322559950865)",
"requestedDocumentKind":1,
"requestedDocumentType":1,
"updateDirtyOrder":false,
"basicDocInfo":null,
"externalCustomerId":null,
"customer":{
"epSymbol":"",
-- usunięto dane osobowe
"country":"Deutschland",
"phoneNumber":"Invalid Request",
"email":"",
"NIP":""
},
"deliveryAddress":{
-- usunięto dane osobowe
"phoneNumber":"Invalid Request",
"email":"",
"NIP":""
},
"documentAddress":{
-- usunięto dane osobowe
"phoneNumber":"Invalid Request",
"email":"",
"NIP":""
},
"remarks":"",
"addressWWW":"",
"emails":
[
],
"phones":
[
{
"value":"Invalid Request",
"isDefault":true,
"remarks":"z adresu wysyłki"
}
]
},
"preventNotUniqueNIP":true,
"customerSymbolPrefix":"SE",
"updateMainAddress":true,
"updateDeliveryAddress":true,
"positions":
[
{
"itemExternalId":null,
"name":"universal Spiegel paar 2 St SUZUKI HONDA KAWASAKI SIMSON Motorrad BMW cafe racer",
"quantity":1,
"price":22.99
}
],
"treatOrphanItemAsService":false,
"priceLevelId":1,
"notes":"~UPS Dotyczy: universal Spiegel paar 2 St SUZUKI HONDA KAWASAKI SIMSON Motorrad BMW cafe racer (322559950865) dla: saunaomma2 (17:33) przedpłata\r\nUPS przedpłata (3,99 EUR)",
"paymentType":1,
"paymentFromDictionaryId":null,
"transactionId":23192,
"transactionCreationDate":"2017-06-20T13:45:07",
"transactionSourceDescription":"universal Spiegel paar 2 St SUZUKI HONDA KAWASAKI SIMSON Motorrad BMW cafe racer (322559950865)",
"symbolExtension":"",
"shipmentCost":{
"externalItemId":102369,
"name":"",
"price":3.99
},
"category":"_sprzedaż allegro.pl",
"showDocumentWindow":false,
"parentWindowHandle":0,
"printAfterCreation":false,
"showPrintingWindow":false,
"fiscalize":false
}
WYJĄTEK: System.Exception: Towar 'universal Spiegel paar 2 St SUZUKI HONDA KAWASAKI SIMSON Motorrad BMW cafe racer' nie jest powiązany z systemem sprzedaży.
   w InsERT.Sello.SalesSystemServer.GTInstance.CopyPositionsToDoc(SuPozycje suPozycje, DocumentPosition[] positions, ShipmentCost shipmentCost, Boolean treatOrphanItemAsService)
   w InsERT.Sello.SalesSystemServer.GTInstance.DoCreateUpdateDocumentRequest(CreateUpdateDocumentRequest request)
--- Koniec śladu stosu z poprzedniej lokalizacji, w której wystąpił wyjątek ---
   w System.Runtime.ExceptionServices.ExceptionDispatchInfo.Throw()
   w InsERT.Sello.SalesSystemServer.SalesSystemHost.ProcessCurrentRequest()

@edit

Zauważyłem że cały czas "tworzy" mi te stare dokumenty. Czy aby poprawnie działało automatyczne tworzenie ZK powinny być włączone oby dwie opcje poniżej? Miałem zaznaczone obie i myślę że przez to cały czas mieliło.

image.png.2e118c8c7a8aae9e8ba8c556a9a58f18.pngimage.png.9905a477f01cdae081c9eb4cc458fa2f.png

Edytowane przez Bartosz Rosa
Usunięcie danych osobowych
Link to postu
17 godzin temu, Dominik Heidemann napisał:

Zauważyłem że cały czas "tworzy" mi te stare dokumenty. Czy aby poprawnie działało automatyczne tworzenie ZK powinny być włączone oby dwie opcje poniżej? Miałem zaznaczone obie i myślę że przez to cały czas mieliło.

Okno po lewej oznacza tworzenie ZK w momencie gdy uruchomiona zostanie synchronizacja (ręcznie czy automatycznie, nie ma to znaczenia). Opcja ta jest po to, bo niektórzy wystawiają ZK ręcznie i nie chcą aby same się wystawiały.

 

Natomiast opcja po prawej tyczy się automatu, co ile ma startować automatyczna synchronizacja.

 

Tak czy inaczej, tworzenie się ZK dla starych transakcji nie powinno mieć miejsca. Ale widać z jakiegoś powodu transakcje z eBaya - których w zasadzie nie mamy w naszych bazach testowych, chcą na siłę tworzyć ZK. Można spróbować za pomocą zmian zbiorczych zmienić typ dokumentu początkowego na nie twórz dla tych transakcji.

Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Można spróbować za pomocą zmian zbiorczych zmienić typ dokumentu początkowego na nie twórz dla tych transakcji.

Tylko nie mam tak jakby dostępu do konta ebay. Widzę go w dodanych kontach, natomiast nie mogę nic z nim zrobić. Ani się na nie przełączyć, ani aktywować ani dezaktywować.

Link to postu

No tak. W takim razie podsyłam polecenie SQL, które wyłączy tworzenie ZK dla wszystkich transakcji eBayowych. Można je wykonać za pomocą programu serwisowego.

 

update tr__transaction set tr_InitDocDirty = 0 
where tr_Id in (select tr_Id from tr__Transaction
join reg__Registration on reg_Id = tr_regId
where reg_SvcProvId in (2,3)
and tr_initdocdirty = 1 )

Przed jego wykonaniem na wszelki wypadek proszę zrobić kopię bazy/archiwizację.

Link to postu

Mam nadzieję że zadziała. Mam jeszcze jeden problem dotyczący tworzenia dokumentów.

Mam kilka zgłoszeń dotyczących wielokrotnego tworzenia zamówień klienta. Sytuacja wygląda następująco:

1. Pracownik przegląda utworzone Zk i sprawdza czy wszystko się zgadza z zamówieniem z Allegro.

2. Jeżeli jest wszystko ok to usuwa z uwag znak tyldy "~", który oznacza nowe zamówienie z Allegro

3. W to samo miejsce pojawia się nowe zamówienie stworzone przez Sello.

4. Efekt to dwa takie same zamówienia.

Dodam, że ZK 876 jest nowym zamówieniem a 880 tym obrobionym co by wskazywało że zmiana w uwagach zmieniło również numer zamówienia.

image.thumb.png.f681032cb839a6a4bf3cbcf98bda4401.png

Link to postu
13 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Transakcje grupowane są automatycznie przy pobieraniu z Allegro?

tak

Cytat

W jaki sposób są dokonywane zmiany w ZK? Ręcznie czy za pomocą jakiegoś zewnętrznego rozwiązania?

Cała procedura wygląda jak opisałem. Nie posiadamy żadnych rozwiązań. Segregujemy zamówienia według uwag i porządek alfabetyczny robi resztę :) Tylda to oznaczenie u nas dla nowych zamówień - coś jak gwiazdka w Sello. Po sprawdzeniu poprawności koszyka po prostu zmienia się tylde na np wykrzyknik co oznacza że jest gotowe do wysłania. Wszystkie zmiany zachodzą ręcznie.

Link to postu

Czy ZK w transakcji nie zostało przypadkiem odpięte w Sello i stworzone ponownie? Wygląda na to, że one zostały stworzone dzień po dniu.

Czy ta grupa była jakoś przetwarzana, coś było było może dogrupowywane?

Można też zajrzeć do historii tej transakcji, czy nie ma tam jakichś śladów odpinania dokumentu.

 

Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Sprawdzimy czy to może mieć jakiś wpływ, chociaż nie powinno. Wersja Sello która?

Sello 1.37.6, Subiekt 1.66 HF2, za chwilę zaaktualizuje od najnowszej wersji może to coś da. Zobaczymy po weekendzie.

5 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy ZK w transakcji nie zostało przypadkiem odpięte w Sello i stworzone ponownie?

 

Nie, była jedynie ta zmiana w uwagach ale tu już w SGT

Cytat

Wygląda na to, że one zostały stworzone dzień po dniu.

Tak, dlatego że klient kupił wczoraj 04.03 a dziś nastąpiły jakiekolwiek zmiany tj. "obróbka zamówienia"

Cytat

Czy ta grupa była jakoś przetwarzana, coś było było może dogrupowywane?

Jedynie to co Sello robi z automatu. Automatyczne grupowanie.

Cytat

Można też zajrzeć do historii tej transakcji, czy nie ma tam jakichś śladów odpinania dokumentu.

Jeżeli o to chodzi to proszę:

image.thumb.png.7dd25c03c721c7d91bafcb99048ffed5.png

Link to postu
8 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Chodzi o zakładkę HISTORIA w oknie edycji transakcji.

Można też w samym Subiekcie włączyć kolumny Sello nazwa i Sello data i zobaczyć co w nich jest przy tych ZK.

W Subiekcie faktycznie nie ma powiązania.

image.thumb.png.716241a513e5f09b04ac4b6ff97e4fc6.png

Sello jak poniżej.

image.png.e0c3f4b055f7006221ccb0ad50281827.png

Istnieją jakieś LOGI Subiekta aby sprawdzić w jaki sposób pojawiło się to zamówienie? Może pracownik po prostu powielił przez przypadek to zamówienie czy cokolwiek?

Link to postu

Co do Subiekta to nie wiem. Są jakieś sposoby śledzenia ale trzeba je najpierw włączyć. Natomiast tutaj brak informacji o transakcji Sello może oznaczać, że z poziomu Sello zostało usunięte powiązanie z ZK. Ale to dotyczyło by tego wcześniejszego zamówienia z 4 marca. No i w historii nie widać aby powstało jakiekolwiek drugie zamówienie. Więc może zostało po prostu stworzone ręcznie w Subiekcie?

Link to postu
4 godziny temu, Dominik Heidemann napisał:

Mam nadzieję że zadziała. Mam jeszcze jeden problem dotyczący tworzenia dokumentów.

Mam kilka zgłoszeń dotyczących wielokrotnego tworzenia zamówień klienta. Sytuacja wygląda następująco:

1. Pracownik przegląda utworzone Zk i sprawdza czy wszystko się zgadza z zamówieniem z Allegro.

2. Jeżeli jest wszystko ok to usuwa z uwag znak tyldy "~", który oznacza nowe zamówienie z Allegro

3. W to samo miejsce pojawia się nowe zamówienie stworzone przez Sello.

4. Efekt to dwa takie same zamówienia.

Dodam, że ZK 876 jest nowym zamówieniem a 880 tym obrobionym co by wskazywało że zmiana w uwagach zmieniło również numer zamówienia.

@Bartosz Rosa W ubiegłym tygodniu spotkałem podobna sytuacje w innej firmie. Sprawdzałem z nimi co i jak i nie znalazłem żadnego błędu, nic co mogłoby powodować dublowanie ZK. W mojej ocenie taki scenariusz był możliwy tylko poprzez zdublowanie ZK w SGT. Ewentualnie, gdyby faktycznie powiązanie z ZK zostało usunięte. To było jeszcze na wersji 1.37.5. Mieli dzwonić jeśli powtórzy się ten scenariusz. Teraz, gdy ktoś jeszcze zgłasza taka sytuacje, mocniej wierze, ze to nie musiał być błąd człowieka.

Dziwne tylko to, że u nas przy około 2 tys transakcji tygodniowo nie pojawił się nigdy taki błąd.

Link to postu
4 minuty temu, Dominik kidl napisał:

@Bartosz Rosa W ubiegłym tygodniu spotkałem podobna sytuacje w innej firmie. Sprawdzałem z nimi co i jak i nie znalazłem żadnego błędu, nic co mogłoby powodować dublowanie ZK. W mojej ocenie taki scenariusz był możliwy tylko poprzez zdublowanie ZK w SGT. Ewentualnie, gdyby faktycznie powiązanie z ZK zostało usunięte. To było jeszcze na wersji 1.37.5. Mieli dzwonić jeśli powtórzy się ten scenariusz. Teraz, gdy ktoś jeszcze zgłasza taka sytuacje, mocniej wierze, ze to nie musiał być błąd człowieka.

Dziwne tylko to, że u nas przy około 2 tys transakcji tygodniowo nie pojawił się nigdy taki błąd.

Nam zdarzyło się to 3 razy w przeciągu 2 dni tylko w transakcjach grupowych. Będę śledzić jak się sytuacja rozwinie. Póki co jesteśmy uważni żeby nie wysyłać dwa razy towaru do klienta :)

Link to postu
7 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Co do Subiekta to nie wiem. Są jakieś sposoby śledzenia ale trzeba je najpierw włączyć. Natomiast tutaj brak informacji o transakcji Sello może oznaczać, że z poziomu Sello zostało usunięte powiązanie z ZK. Ale to dotyczyło by tego wcześniejszego zamówienia z 4 marca. No i w historii nie widać aby powstało jakiekolwiek drugie zamówienie. Więc może zostało po prostu stworzone ręcznie w Subiekcie?

Pracownik solidny więc raczej wątpię aby dublował zamówienie.

Link to postu

Widzę, ze w Subiekcie jest opcja Powiel  pod skrótem Ctrl+D, czyli tak jak utwórz dokument w Sello. Podejrzewam, że w trakcie gdy Subiekt pod spodem przetwarza coś z Sello i nastąpi w Sello kliknięcie na Ctrl+D to wywołuje się funkcja w Subiekcie. Zauważyłem takie coś kilka razy u siebie podczas pracy i jest zgłoszone do poprawy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...