Skocz do zawartości

IMPORT CSV PAYPAL

Polecane posty

A jak sobie poradziłeś z numerem konta?

 

My mieliśmy taki problem, że paypal nie podawał konkretnego numeru rachunku w formacie IBAN, przez co Nexo źle nam importował operacje przesyłane plikiem csv.

Ja księgowo sobie z tym poradziłam (w schemacie księgowań tak aby automatycznie rozpoznawał, zarówno paypal SEK jak i Paypal EUR i księgował na odpowiednie konta) ale wiem, że informatykowi nie zadziałał do końca parser tak jak powinien i nie udało się zaimportować prawidłowo operacji z paypal EUR i SEK do Rewizora. Musieliśmy je zaksięgować ręcznie.

 

Masz może rozwiązanie na ten problem z brakiem numeru rachunku?

Link to postu

Nie wpisywałem numeru konta. Po prostu stworzyłem sobie rachunek bankowy o nazwie (i takim samym numerze) PAYPAL EUR. Następnie stworzyłem parser, w którym najpierw zaciągam uznania (wpłaty od klientów), a potem opłaty za daną transakcję, które pobiera PAYPAL. Importuje do programu do operacji bankowych. Potem tworzę wyciąg bankowy i na podstawie odpowiednio przygotowanych schematów księguję daną walutę. Jako, że w pliku PAYPAL mam kilkanaście walut to poradziłem sobie w ten sposób, że opcją "Liczba linii do pominięcia z początku" oraz "Liczba linii do pominięcia z końca" reguluje sobie, które operacje ma zaciągać program. Wybieram dany nr konta do danej waluty, zaciągam uznania, zaciągam obciążenia, robię wyciąg do danej waluty, a następnie w podobny sposób robię kolejną walutę.

Link to postu

Ok dzięki za podpowiedź, przekażę informatykowi jak sobie poradzić z paroma rzeczami, gdyż my również mamy dużo operacji bankowych paypal w walucie. Teraz doszedł mi jeszcze amazon więc muszę podobnie to ustawić.

Dla potwierdzenia, ja również nie przypisywałam konta do paypala i zastanawiałam sie czy to jest właśnie dobrze ???  i czy system rozpozna mi odpowiednio bank podczas dekretacji ale rozpoznał.

 

Rozumiem, że mówimy o tym polu gdzie nie masz numeru banku (rachunek bankowy). Czy podobnie to wygląda u Was?

 

image.png.3f0644e538b92c408d1bc492de1a1a75.png

 

A nie próbowaliście użyć podmiotu cesyjnego do takich płatności? ja próbowałam początkowo ale było trochę problemów z rozliczaniem, z kursem waluty itd.

 

 

 

 

Link to postu

Informacyjnie. W oparciu o CSV od PayPala mam przygotowany szablon XLS, do którego wstawienie danych w oryginalnej postaci od PayPala odpowiednio parsuje mi daty. Dodatkowo można zrobić funkcję, że w oparciu o walutę na kolejnych zakładkach XLS powstaną oddzielne operacje per dana waluta. W oparciu o te dane następuje eksport poszczególnych walut do oddzielnych plików CSV, które są wtedy źródłem do importu WB.

 

W dniu 12.02.2021 o 12:31, Anna Bur napisał:

A nie próbowaliście użyć podmiotu cesyjnego do takich płatności? ja próbowałam początkowo ale było trochę problemów z rozliczaniem, z kursem waluty itd.

 

Właśnie nie. Rozliczanie to raz, ale brak wtedy magazynu walut. Środki choć na rachunku wirtualnym są do naszej dyspozycji, ich wypłata zależy od naszej dyspozycji i tym samym wartość wypłacanych środków.

 

3RP.com.pl - systemy dla firm

Edytowane przez Radosław Kostrzewa
Link to postu

Nie wiedziałem nawet, że taka możliwość istnieje - przez podmiot cesyjny. Ale skoro u Panów to rozwiązanie się nie sprawdziło to nie będę zmieniał moich definicji. A Pan Panie Radosławie ten szablon udostępnia zewnętrznym firmom? Jest możliwe, żeby go od Pana zakupić? Nie modyfikowałem żadnych zapisów na raporcie z PAYPALa w CSV ponieważ jak go potem zapisuje to format jest już inny i program źle odczytuje.

Link to postu
3 godziny temu, Bartosz Roszewski napisał:

Nie wiedziałem nawet, że taka możliwość istnieje - przez podmiot cesyjny. Ale skoro u Panów to rozwiązanie się nie sprawdziło to nie będę zmieniał moich definicji. A Pan Panie Radosławie ten szablon udostępnia zewnętrznym firmom? Jest możliwe, żeby go od Pana zakupić? Nie modyfikowałem żadnych zapisów na raporcie z PAYPALa w CSV ponieważ jak go potem zapisuje to format jest już inny i program źle odczytuje.

Arkusza XLS nie udostępnię, ale prędzej jesteśmy w stanie napisać aplikację, która przetworzy csv od Paypala w w oparciu o ustaloną konfigurację zapisze pliki wynikowe do importu. Nie mniej z uwagi na zajęcie programistów aktualnie zleconymi tematami to pewnie bardziej kwestia kwietnia.

 

3RP.com.pl - systemy dla firm

Link to postu

już wiem o co chodzi. Rozmawiałam z informatykiem i faktycznie jest problem z walutą i wartościami (a dokładnie znakami gdyż format csv od paypala przypisuje zdaje się kropkę zamiast przecinka) przez co sprawa się komplikuje. Format daty akurat nie sprawiał problemu naszemu informatykowi. Należy dokonać odpowiedniego formatu w XLS i nastęnie podzielić na waluty (podzielić operacje albo w kolejnych arkuszach albo wyfiltorować odpowiednio w tym samym arkuszu) i ponownie w csv importować waluta po walucie . U nas zadziałało.

 

Dzięki bardzo za sugestie. Bardzo pomocne.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...