Skocz do zawartości

Autouruchomienie programu

Polecane posty

Witam wiem że temat był klepany u mnie nie stety wszystkie sposoby zawiodły przy logowaniu do Allegro nie stety Bład login i chasło wszystko jest jak najbardziej oki firewall wyłaczony konto przez strone allegro działa sello sćiągnięte z strony głównej Proszę o pomoc

 

Jesteś pewien, że wszystko wpisałeś poprawnie ? Bo "chasło" i brak przecinków w poście i wszystko napisane jednym ciurkiem zamiast normalnych zdań niemalże gwarantuje błąd po Twojej stronie.

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

 

Stosowny plik xml powinien być tutaj:

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\InsERT\Sello\sello.xml

 

U mnie na klienckim Windows XP SP3 nie ma pliku sello.xml w podanej lokalizacji, w Program Files/Insert też go nie ma. Gdzie jeszcze mogę szukać w/w pliku?

 

Zależy mi, aby komputer kliencki przy uruchamianiu Sello/Subiekt domyślnie łączył się z serwerem postawionym na głównym komputerze.

Link to postu
  • 9 miesięcy temu...

Wpisując "sello.xml" w plikach i folderach oraz dokumentach nie wyszykuje nic (mój komputer). Po wpisaniu "sello" wyszukuje [attachment=1] ale xml tam nie ma. Czy może być to spowodowane tym że serwer stoi na Win7 a na klienckim XP ?

 

Aby widzieć rozszerzenia plików należy odhaczyć opcję "Ukryj rozszerzenia znanych plików" w Ustawieniach Folderów eksploratora Windows.

Ale to tak przy okazji, bo wątek jest stary

Link to postu
  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

W Win 8 folder z plikiem sello.xml znajduje się w


C:\ProgramData\InsERT\Sello

 

W Windows 7 też tylko taką lokalizację pliku mi znajduje gdy wpiszę w oknie szukaj "sello.xml", natomiast gdy próbuję zapisać na nowo ten plik (po zmianach) to wyskakuje, że inny program używa aktualnie tego pliku i nie mogę zapisać. Dodam, że wszystkie powiązane programy wyłączyłem typu Sello, Subiekt. Jakieś sugestie?

 

Dodam, że po wpisaniu w okienko eksploratora windows takiej ścieżki:

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\InsERT\Sello\

też pokazuje mi plik sello.xml którego też nie mogę edytować

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Pomóżcie Panowie bo coś chyba poplątałem i nie wiem co

Zakupiłem Sello zainstalowałem i zarejestrowałem

 

Uruchomiłem je dotychczas kilka razy i dałbym sobie rękę uciąć że podczas procesu rejestracji nie widziałem miejsca w którym miałbym podać dane do logowania na serwer, a jeśli były takie pola to może nazywały się inaczej niż te które są podane podczas uruchamiania programu.

 

Teraz przy uruchamianiu programu dochodzimy do momentu

"Wybierz serwer oraz podaj nazwę użytkownika i hasło"

rozumiem że nazwa serwera była mi porostu narzucona

ale nie pamiętam abym gdzieś wypełniał pola

"Użytkownik"

"hasło"

dla jakiejś nazwy serwera

 

jak już wspominałem kilka razy uruchamiałem program i zaznaczałem

"włącz autentykację windows" i program się uruchamiał

a że się uruchamiał i trochę się z nim oswajałem to stwierdziłem że w temat użytkownika i hasła zgłębię się później

aż do dziś kiedy to nie nie jestem w stanie nijak uruchomić programu

 

o co chodzi - co ja namieszałem ?

nie mam żadnych danych w programie - odinstalować i zainstalować jeszcze raz ?

 

Link to postu

Czy z włączoną autentykacją Windows też nie możesz się zalogować ?

 

Problem leży zapewne w bazie danych, bo Sello nie kontroluje hasła do niej.

 

Pamiętaj, że w bazie jako administrator jest zarejestrowany użytkownik który instalował bazę po raz pierwszy.

 

Więc jeśli zmieniłeś użytkownika windows, to autentykacja przestanie działać.

Musisz uruchomić logowanie z pierwotnego użytkownika.

 

Jest też konto domyślne w bazie danych.

Jeśli nic nie było zmieniane, to są to dane:

użytkownik: sa

hasło puste.

Link to postu

No właśnie w tym rzecz, że uruchamiałem zawsze zaznaczając "autentykacja windows" i działało. Mam tylko jednego użytkownika na systemie i nic przy nim nie grzebałem - nawet ikonki  nie zmieniałem :)

 

a domyślne ustawienia

użytkownik: se

hasło puste

Nie działa

 

 

czy jakieś aktualizacje systemu mogły namieszać ?

 

w ogóle to użytkownika i hasło ustala się przy instalacji? czy instaluje z tym domyślnym ustawieniem Użytkownik: se a potem można to sobie zmienić w konfiguracji ?

 

 

Link to postu

użytkownik: sa

 

nie se  ;D

 

Tak, ten użytkownik się instaluje sam bez pytania.

I także sam jest wybrany potem przy pierwszym uruchomieniu Sello albo Subiekta.

 

Jeżeli to nie zadziała trzeba będzie ręcznie dodać użytkownika do bazy ręcznie.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/dd207004.aspx

 

Trzeba najpierw doinstalować SQL Server Management Studio 2008, do pobrania ze strony Microsoftu za darmo.

Link to postu

Przeinstalowanie Sello nic nie da.

 

Trzebaby przeinstalować bazę (tracąc wszystkie dane oczywiście).

 

Albo lepiej nie przeinstalowaywać nic tylko dodać użytkownika do bazy:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/dd207004.aspx

 

Trzeba najpierw doinstalować SQL Server Management Studio 2008, do pobrania ze strony Microsoftu za darmo.

 

Tak czy inaczej albo jest uszkodzona baza, albo ktoś ręcznie zmieniał uprawnienia użytkowników w bazie.

 

Link to postu

Witam. Postaram po kolei opisać mój problem.

Sello zainstalowane na serverze system Windows 2012 server.

Sello wysyła i odbiera wiadomości tylko w nocy. Niestety nie da pracować się na końcówkach przez dzień ponieważ strasznie zwalnia oraz (zamula).

 

Sello włączamy na serwerze na koncie szefa o godzinie 16. Wtedy wysyła wiadomości oraz odbiera nowe . Tu rodzi się pytanie. Czy można aby ?

 

1. Server uruchomił się automatycznie ponownie np. o godzinie 17.

2. Uruchomił po restarcie program sello na koncie szefa aby rozpoczęło się pobieranie i wysyłanie.

3. O godzinie 7:45 wyłączył program sello i ponownie uruchomił server aby był gotowy do pracy.

 

Satysfakcjonuje mnie każde rozwiązanie ponieważ zapominając uruchomić sello po skończonej pracy nazajutrz cała firma stoi przez około 1,5 zanim wszystko się odbierze.

 

 

Link to postu

 

Z pomocą przyjdzie Ci Harmonogram zadań w Windows, a w nowszych wersjach  "Zaplanuj zadania".

I oczywiście odpowiednie komendy.

 

 

 

1. Server uruchomił się automatycznie ponownie np. o godzinie 17.

 

 

shutdown /r

 

2. Uruchomił po restarcie program sello na koncie szefa aby rozpoczęło się pobieranie i wysyłanie.

 

Uruchomienie i zalogowanie Sello jest możliwe z wykorzystaniem pliku Sello.xml

https://forum.sello.pl/index.php?topic=176.msg43684#msg43684

 

Nie wiem tylko czy da się w ten sposób wybrać konto użytkownika.

U mnie jest tylko jedno, więc uruchamia się zawsze na właściwym.

 

3. O godzinie 7:45 wyłączył program sello i ponownie uruchomił server aby był gotowy do pracy.

 

taskkill /IM sello.exe

shutdown /r

 

 

Generalnie musisz pokombinować z Harmonogramem zadań.

Link to postu

Ks. Robak dziękuje udało się skonfigurować aby sello odpalało się po uruchomieniu na koncie szefa z automatu. Niestety nie mogę w żaden sposób skonfigurować harmonogramu windows aby uruchomił program o określonej godzinie gdy użytkownik administrator jest wylogowany z systemu . Gdy nie ma hasła na koncie administrator  na serwerze wszystko działa znakomicie . Niestety po wylogowaniu harmonogram nie uruchamia sello. Nie pomaga opcja uruchom gdy użytkownik jest niezalogowany . Mogę prosić jeszcze o jakieś wskazówki albo działająca alternatywę . Nie chcę rezygnować z hasła dostępu na serwerze . System operacyjny windows server 2012. Z góry dziękuje za pomoc

Link to postu

 

Dziwna sprawa, czy Sello się nie uruchamia wcale, czy też nie pobiera danych ?

 

U mnie w ten sposób działają backupy, wykonują się na innym koncie tego samego komputera, bez zalogowanego użytkownika.

I wszystko działa.

 

A czy jak ręcznie, z innego konta, dasz polecenie "Uruchom" w Harmonogramie zadań, to zwraca kod błędu ?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...