Skocz do zawartości

Autouruchomienie programu

Polecane posty

Pomocy ! - i to jest już wołanie o pomoc !!!

 

Kurde no... przeinstalowałem Sello pare dni temu i działało uruchamiając sie z tą autentykacją windows. Dzisiaj próbowałem odpalić i mam ten sam problem co wcześniej opisywałem przed reinstalką ( kilka postów wcześniej )

 

Wali komunikat że "nie można uzyskać połączenia z serwerem..." i rób co chcesz

Tym razem w ostatnich dniach nie miałem żadnych aktualizacji systemy ani nić w podobie...  po prostu działało działało a nagle kicha....

 

o co w tym chodzi....

wygląda na to że jak znowu go przeinstaluje to za jakiś czas będzie to samo !!!

Link to postu

Sello uruchamia się z harmonogramu ale gdy jestem zalogowany na serverze i widze pulpit . Gdy się wyloguje i ustawie aby sello uruchomiło sie za 5 minut a komp jest na panelu logowania windows sello nie włącza sie

 

Ale jesteś zalogowany jako inny użytkownik czy ten, który ma odpalać Sello ?

Jak sprawdzasz, czy Sello się uruchomiło na tym innym koncie?

 

Link to postu

Pomocy ! - i to jest już wołanie o pomoc !!!

 

Kurde no... przeinstalowałem Sello pare dni temu i działało uruchamiając sie z tą autentykacją windows. Dzisiaj próbowałem odpalić i mam ten sam problem co wcześniej opisywałem przed reinstalką ( kilka postów wcześniej )

 

Wali komunikat że "nie można uzyskać połączenia z serwerem..." i rób co chcesz

Tym razem w ostatnich dniach nie miałem żadnych aktualizacji systemy ani nić w podobie...  po prostu działało działało a nagle kicha....

 

o co w tym chodzi....

wygląda na to że jak znowu go przeinstaluje to za jakiś czas będzie to samo !!!

 

Mi to wygląda na problem z komputerem.

 

Sprawdź czy nie masz błędów na dysku.

 

I jeszcze jedno - jaki system ?

 

Link to postu

Winda 7 64 bit

 

Z SQL nigdy nie miałem nic do czynienia także nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Jeśli trzeba by dodać użytkownika według instrukcji jaką wcześniej podawałeś to jeszcze nie próbowałem ale nie wiem czy też nie będzie problem bo czytając to po łebkach w któryms momencie trzbeba właczyć przed wprowadzeniem danych autoryzację windows - a ta też mi nie działa. chyba że coś pokręciłem ale nie wczytywałem się jeszcze.

 

Odpalałem też plik Sello " Program serwisowy " i tam wywala mi coś takiego:

 

Nie można się połączyć z podanym serwerem.

Szczegóły:

Wystąpił błąd związany z siecią lub wystąpieniem podczas ustanawiania połączenia z serwerem programu SQL Server. Nie można odnaleźć serwera lub jest on niedostępny. Sprawdź, czy nazwa wystąpienia jest poprawna i czy konfiguracja serwera programu SQL Server zezwala na połączenia zdalne.  (provider: Dostawca nazwanych potoków, error: 40 - Nie można otworzyć połączenia z programem SQL Server)

Stos wywołań:

  w System.Data.SqlClient.SqlInternalConnection.OnError(SqlException exception, Boolean breakConnection)

  w System.Data.SqlClient.TdsParser.ThrowExceptionAndWarning(TdsParserStateObject stateObj)

  w System.Data.SqlClient.TdsParser.Connect(ServerInfo serverInfo, SqlInternalConnectionTds connHandler, Boolean ignoreSniOpenTimeout, Int64 timerExpire, Boolean encrypt, Boolean trustServerCert, Boolean integratedSecurity, SqlConnection owningObject)

  w System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds.AttemptOneLogin(ServerInfo serverInfo, String newPassword, Boolean ignoreSniOpenTimeout, Int64 timerExpire, SqlConnection owningObject)

  w System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds.LoginNoFailover(String host, String newPassword, Boolean redirectedUserInstance, SqlConnection owningObject, SqlConnectionString connectionOptions, Int64 timerStart)

  w System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds.OpenLoginEnlist(SqlConnection owningObject, SqlConnectionString connectionOptions, String newPassword, Boolean redirectedUserInstance)

  w System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds..ctor(DbConnectionPoolIdentity identity, SqlConnectionString connectionOptions, Object providerInfo, String newPassword, SqlConnection owningObject, Boolean redirectedUserInstance)

  w System.Data.SqlClient.SqlConnectionFactory.CreateConnection(DbConnectionOptions options, Object poolGroupProviderInfo, DbConnectionPool pool, DbConnection owningConnection)

  w System.Data.ProviderBase.DbConnectionFactory.CreatePooledConnection(DbConnection owningConnection, DbConnectionPool pool, DbConnectionOptions options)

  w System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.CreateObject(DbConnection owningObject)

  w System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.UserCreateRequest(DbConnection owningObject)

  w System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.GetConnection(DbConnection owningObject)

  w System.Data.ProviderBase.DbConnectionFactory.GetConnection(DbConnection owningConnection)

  w System.Data.ProviderBase.DbConnectionClosed.OpenConnection(DbConnection outerConnection, DbConnectionFactory connectionFactory)

  w System.Data.SqlClient.SqlConnection.Open()

  w Serwisant.ChooseServerWindow.buttonOK_Click(Object sender, EventArgs e)

Link to postu

O dobry trop...

 

Dałem uruchom bo wyglądało na to że bylo nie uruchomione i Sello odpaliło

 

Pytanie teraz dla czego się wyłączyło jeśli niekt w nic nie ingerował... ?

I czy tak się będzie działo co chwia ?

A jeśli nawet będzie to czy radzenie sobie w taki ręczny sposób załatwia sprawe i nie trzba się tym przejmować ?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...