Skocz do zawartości

Sello Pobranie / Subiekt Rozliczenie

Polecane posty

Kiedy przewidujecie aby:

- "pobranie" w sello było automatycznie rozliczane (po zapłaceniu) w subiekcie (rozrachunki) ?

ten temat jeszcze nie był poruszany w związku z czym trudno powiedzieć

 

- wystawiane dokumenty w subiekcie miały automatycznie formę płatności "zapłacono przelewem" ?

nie ma jeszcze szczegółów

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Zasadniczo jest to baaardzo uciążliwe, bo zakładając że pracujemy z Subiektem nie tylko na Allegro, to rozrachunki baaaaardzo szybko się zapełniają - trzeba dwukrotnie wykonywać tę samą pracę (tzn. 'zaznaczać' przelewy).

 

Od razu zaproponuję sugestię aby gdy już zaczniecie nad tym pracować działało to tak jak powinno - tzn. aby w subiekcie wpłata wchodziła na odpowiednie konto z odpowiednią datą tj. z datą przelewu, a nie datą wystawienia dokumentu (bo to może nie być takie oczywiste). Znając życie pojawią się wyjątki (i problem jak to zaprogramować) jak np. dwie wpłaty z różnymi datami za jedną transakcję.

 

Być może się czepiam i wielu użytkownikom nie zrobi to różnicy, ale w inny sposób nie będzie dało się utrzymać porządku na rachunkach bankowych / kasach, nie wspominając o podmiotach które są na pełnej księgowości ;)

Link to postu
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam!

Własnie kombinuje jak rozliczyc transakcje pomiedzy subiektem a sello i napotkalem ten stary wątek! czy ten problem juz został jakos rozwiazany bo nie moge dojsc jak rozliczac dokumenty transakcja sello a naleznosc w subiekcie. Czyzby nadal trzeba było recznie wprowadzac? czy jest juz to jakos rozwiazane a niemoge zlokalizowac prosze opomoc jak najszybciej bo robi mi sie balagan

POZDRAWIAM

czekam 5 dni na odpowiedź !!!!!! i nic !!!!!!!!!

Link to postu
  • 8 lat później...
Dnia 5/10/2018 o 09:33, Piotr B napisał:

Czy po 9 latach udało się rozwiązać ten problem i wdrożyć do sello rozliczanie pobrań w subiekcie?

EmSzmal rozlicza pobrania z Pocztexu w Sello, a w zasadzie od każdego kuriera, który w nazwie przelewu umieszcza numer paczki tak, jak robi to właśnie Pocztex.

Jednak płatności najlepiej rozlicza mi się w Subiekcie, także za pomocą EmSzmala.

Edytowane przez HotKey .
Link to postu

Wg mnie rozliczanie pobrań w Sello miało głębszy sens, jak wystawiało się komentarze. MNK nie zapłacił (nawet jak wystawił pozytywa) to nie dostał komentarza. Teraz, co jakiś czas, jak mi się przypomni, wchodzę w Transakcje / Oczekujące na płatność / Wszystkie towary wysłane i zbiorczo Ctrl+W i po kłopocie...

 

6 godzin temu, HotKey . napisał:

płatności najlepiej rozlicza mi się w Subiekcie

Mi też. Jak są grubo przeterminowane to zmieniają kolor, co jest znakiem, że trzeba się zainteresować co z paczką albo ze zwrotem pobrania. Poza tym Subiekt stanowi moją bazę dla zorientowania się co komu zapłacić i kto mi ma złotówki do oddania...

 

Może i są powody dla których ktoś chce mieć prawdziwe daty wpływu pobrań w Sello, ale czy posiadając Subiekta jest o co walczyć? ST ma teraz na głowie masę pracy z wdrożeniami z allegro. Pewnie allegro planuje je miesiącami, dopracowuje lub nie, w każdym bądź razie, potem informują, że ta nowość za "kilka dni" będzie obowiązkowa dla sprzedawców...

HOWGH!

 

 

Link to postu
Dnia 5/11/2018 o 22:23, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Jak są grubo przeterminowane to zmieniają kolor, co jest znakiem, że trzeba się zainteresować co z paczką albo ze zwrotem pobrania. Poza tym Subiekt stanowi moją bazę dla zorientowania się co komu zapłacić i kto mi ma złotówki do oddania...

Dokładnie tak to działa.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...