Skocz do zawartości

Rozstrzelenie kodu pocztowego

Polecane posty

Tylko dla 5 cyfrowych kodów pocztowych.

 

private void OnBeforePrint(object sender, System.Drawing.Printing.PrintEventArgs e) {
String kod = ((XRLabel)sender).Text;
String cyfry = "";
for(int i = 0; i < kod.Length; i++ )
	if( Char.IsDigit(kod[i]) )
		cyfry += kod[i];
	if( cyfry.Length == 5 )
	((XRLabel)sender).Text = String.Format("{0} {1}    {2} {3} {4}", cyfry[0],cyfry[1],cyfry[2],cyfry[3],cyfry[4]);
}

To co jest podane wewnątrz funkcji Format, czyli "{0} {1}    {2} {3} {4}" to jest formatowanie kolejnych cyfr z kodu. Dostawiasz sobie tam tyle spacji ile trzeba pomiędzy {X}

Link to postu

Nie trafiaja.

Sa dwie opcje:

1. Ja ja zastosowalem.... poprzesuwac sobie wszystko tak zeby trafialo i nie patrzec na obrazek

2. Zrobic druczek od nowa na swoim wlasnym skanie

 

Problem wynika z tego, ze mimo iz pewnie nie widac na pierwszy rzut oka, druczek w tle jest wykadrowany, pewnie sie ciutke przeskalowal i ekipa sello cos nie do konca dobrze policzyla ;)

Ja bylem pewien, ze to trzeba dac tlo na "cala kartke", a okazuje sie ze trzeba to wykadrowac. W ktoryms watku Bartek mi to dokladnie wyjasnil :)

 

A nie wysuwa Wam sie za duzo papieru przy pobraniu?

Link to postu

Nie akurat tego problemu nie mam :P a możesz mi przesłać na e-maial ten druczek na pobranie? Po za tym że się trochę rozjeżdża to wszystko ok, a i trzeba było kwotę słownie przestawić no i kod pocztowy rozstrzelić. Na początku myślałem ze w ustawieniach drukarki za dużo wysuwa papieru ale przecież kiedyś było dobrze a teraz zmieniłem z 12,7 na 12,5 i zero efektu.

Link to postu

Ale co zmieniłeś? Bo najpierw trzeba zmienić wielkość strony (raportu) potem dopasować wielkość obszaru roboczego (detail), na koniec jeszcze ustalić, że detail ma robić Page Break np Before Band, żeby zawsze jak się kończy "łamał" kartkę, czyli brał kolejną. Inaczej może występować takie przesuwanie, bo detail jest drukowany domyślnie jeden za drugim i dzielony między kartki.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...