Skocz do zawartości

Sello się zawiesza (brak odpowiedzi)

Polecane posty

Mam teraz 4Gb pamięci i Bitdefendera z taką konfiguracją taką jak wcześniej i działa. Jednak dziękuję za pomoc.

 

Mam pytanie o temat który mnie dręczy czy jest jakaś możliwość ustawienia tak sello aby samodzielnie wznawiał aukcje po ich zakończeniu. Wiem że nie ma możliwości powiązania towarów z allegro więc mam zamiar zakończyć wszystkie aukcje i wystawiać ponownie przez sello.

Link to postu
  • 12 lat później...
W dniu 14.01.2009 o 09:45, Bartosz Rosa napisał:

Czyli raczej nie powinno być problemu z wielkością bazy. Czy ponowna instalacja Sello była robiona?

U mnie też Sello się zawiesza, Panie Bartoszu moja baza danych to prawie 4 Gb czy może to za dużo ?
Co mnie niepokoi to to, że cały folder DATA ma 150 Gb (!!!)
Proszę o poradę co zrobić, bo praca na Sello ostatnio zrobiła się baaardzo powooolna

Link to postu

12 lat :) - kopa czasu.

 

4GB to raczej poniżej przeciętnej wielkości bazy Sello. 12 lat temu był taki limit na darmowej wersji serwera SQL 2005. Obecnie Sello pracuje na 2008 R2 i nowszej, które mają limit 10GB.

 

1. Które operacje w Sello trwają długo i jakie to są czasy?

2. Na jakim sprzęcie działa Sello a zwłaszcza serwer SQL?

3. Jakie pliki zajmują w DATA tyle miejsca?

Link to postu
6 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

12 lat :) - kopa czasu.

Minęło już wiele chwil, sytuacji, mnóstwo akcji ale szykujemy się do rozpoczęcia !

1. Najdłuższa operacja w Sello to przeniesienie transakcji z menu TRANSAKCJE do menu PACZKI, to trwa koszmarnie długo, im więcej transakcji tym dłuższy czas oczekiwania.

2. Sello działa na laptopie Pentium 2,3GHz 4RAM połączonym w sieci lokalnej do serwera SQL na którym odpalony jest Sello i baza danych 2,3GHz 6 RAM 🥵

3. W DATA najcięższymi plikami są kopie o nazewnictwie takim samym co pierwszy plik. Te kopie ważą po 9-10 Gb i jest ich wiele

Link to postu

Generalnie serwer trochę słaby. 6GB RAM to dość mało jak na komputer serwerowy obsługujący serwer SQL. Podejrzewam, że moc tego komputera jest tutaj głównym ograniczeniem szybkości działania. Zdarzają się też problemy w samej bazie, które powodują jej powolne działanie, ale tutaj potrzeba najpierw ustalić co jest powodem - czy sprzęt czy baza sama w sobie. Jesli nie ma takiej możliwości aby sprawdzić to na mocniejszym sprzęcie, można podesłać bazę do nas, sprawdzimy na naszych komputerach szybkość działania i zdiagnozujemy ewentualne problemy natury logicznej w bazie, jeśli są. W razie czego proszę o kontakt na sello@insert.com.pl z linkiem do tego tematu.

 

Bazy danych (kopie) znajdujące się w folderze DATA można usunąć po uprzednim odłączeniu ich od serwera SQL np za pomocą programu serwisowego do Sello. Proszę tylko mieć na uwadze aby nie odłączyć i nie usunąć bazy na której pracuje Sello. Zdarza się, że niektórzy pracują na bazach o nazwie BAZA - kopia, więc po odłączeniu tych baz od serwera, proponuję sprawdzić czy Sello nadal działa (loguje się do bazy). Wtedy będzie pewność, że usuwane bazy z dysku nie są bazą produkcyjną. Próba usunięcia podłączonej nadal bazy zakończy się niepowodzeniem, bo dostęp do takiego pliku jest zablokowany.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

@Bartosz Rosa Trochę to trwało z mojej strony, aczkolwiek udało mi się zmienić jedno urządzenie do pracy o wiele bardziej zaawansowane 😤
Przeglądam teraz w programie serwisowym bazy danych i mam wątpliwość, gdyż Sello przez cały okres współpracy nagromadziło kilka baz danych widocznych w programie serwisowym niektóre po prawie 10gb... najnowsze bazy danych są całkiem dobrze skompresowane.
Pytam się nieśmiało czy jest może gdzieś dostępny samouczek dotyczący pojęć w programie serwisowym, szczególnie dotyczy to pojęć: podłącz, odłącz, kompaktuj... (?)

?

Link to postu

Zebranych pojęć w jednym miejscu chyba nie ma.

 

Podłącz/odłącz oznacza podłączenie bądź odłączenie bazy danych do/od serwera. Serwer SQL aby mógł hostować i obsługiwać bazę danych musi mieć tę bazę podłączoną. Odłączenie bazy spowoduje, że nie będzie on się nią zajmował, programy nie będą miały do niej dostępu. Stare kopie baz tworzone przez Sello można odłączyć od serwera a następnie usunąć z dysku pliki mdf i ldf o odpowiedniej nazwie. Ich lokalizacja znajduje się w programie serwisowym na dole w informacjach o bazie. Plików baz danych podłączonych nadal do bazy danych nie można usunąć - będzie odmowa dostępu. Przed usunięciem plików z dysku a po ich odłączeniu warto sprawdzić czy przypadkiem nie została odłączona produkcyjna baza Sello. Generalnie każda kopia ma dopisek kopia, ale zdarza się, że niektórzy pracują na kopii bazy danych, więc o pomyłkę nietrudno.

 

Kompaktuj - oznacza proces porządkowania pliku z danymi, usuwanie pofragmentowanych pustych miejsc w tym pliku, potencjalne pozwala zwolnić trochę miejsca w bazie danych i wielkości pliku mdf. Komaktowanie jest wykonywane automatycznie przy aktualizacji bazy danych do nowej wersji. Również po czyszczeniu danych można wykonać tę procedurę.Warto zrobić kompaktowanie po usunięciu wielu danych, bo usuwanie tworzy puste luki w danych przez co plik bazy jest nadmiernie rozrośnięty.

 

 

Link to postu

Dziękuję. Czyli jakieś szanse są, że mi się uda :P
Dziękuję

Porozłączam w takim razie te 15 kopii, bo my pracujemy na nie kopii..

Panie Bartoszu a czy jest jakiś sposób, żeby się tyle baz nie tworzyło, bo uważam, że (nie znam się na tym, ale) to trochę głupie, że tyle nam się tego tworzy. Być może, że mamy coś źle ustawione, nie wiem ale większość archiwizacji, których robimy zabiera nam nie potrzebnie i czas i miejsce na dysku.

To są szczegóły ale dzielę się z przemyśleniami to nic ofensywnego

Proszę o odpowiedź :)

Link to postu

Na nowym urządzeniu klienckim cały czas na starcie błędnie wyszukuje mi dostęp do bazy (baza jest na serwerze w sieci lokalnej).
W programie serwisowym Subiekta jest możliwość wprowadzenia parametrów uruchomieniowych - w programie serwisowym Sello nie ma tej opcji.
Teraz łączy się instancja kliencka z adresem sieciowym, którego nie ma.. chcę zmienić parametr uruchomieniowy na prawidłowy adres do sieci lokalnej na której jest dostęp do bazy danych, jak to zrobić ?

Link to postu
Godzinę temu, Kamil Kamil napisał:

Panie Bartoszu a czy jest jakiś sposób, żeby się tyle baz nie tworzyło

Te kopie tworzą się ze względów bezpieczeństwa przed każdą aktualizacją bazy - na wypadek gdyby aktualizacja się nie powiodła, nie udało się przywrócić bazy do jej poprzedniego stanu i trzeba by było wrócić do wersji poprzedniej. W zasadzie po każdej aktualizacji można się tej bazy pozbywać, ale jako takiego automatu do tego nie ma.

Można obejść pewnymi krokami tworzenie tej kopii, ale wydaje się, że szybciej będzie ją po prostu usunąć za pomocą programu serwisowego po aktualizacji wersji.

33 minuty temu, Kamil Kamil napisał:

W programie serwisowym Subiekta jest możliwość wprowadzenia parametrów uruchomieniowych - w programie serwisowym Sello nie ma tej opcji.

W programie sellowym tego nie ma, ale można wyedytować plik C:\ProgramData\InsERT\Sello\Sello.xml i w pliku konfiguracyjnym wpisać serwer, bazę oraz użytkownika aby nie trzeba było tych danych wybierać przy uruchamianiu programu.

26 minut temu, Kamil Kamil napisał:

Nie wiem co oznacza opis RESTORING i auto CLOSE.

Trzeba pytać na forum Subiekta. Sam status RESTORING oznacza stan bazy, że jest lub utknęła w takim trybie po nieudanej konwersji np. Ale lepiej zapytać.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...