Skocz do zawartości

kolejność wydruków

Polecane posty

lepiej dokupić drugą drukarkę za 100 zł, do każdej włożyć inny papier, w każdej ustawić odpowiednią jakoś druku i ...

zapomnieć o dokładaniu i pilnowaniu / zmianach papieru podczas wydruków

 

niema jak ergonomia, reczne przestawianie domyslnej drukarki, dodatkowe miejsce na biurku....;)

 

ja robie inaczej troche mam drukarke hp serii 4000 i dwa podajniki, poprostu wyciagam jeden dolny gdy chce drukowac no naklejkach....(domyslnie beirze papier z podajnika dolnego a jak niema to z gornego

Link to postu

hehe ...

nie ma to jak znajomość możliwości oprogramowania z którego się korzysta ;)

 

1. typ wydruku przypisuje się odpowiedniej drukarce w Sello, powoduje to że nie trzeba przestawiać żadnej domyślnej drukarki

i np. lista magazynowa drukuje się na jednej a naklejki na drugiej - automatycznie !

(wymagana znajomość programu z którego się korzysta)

 

2. drukarkę HP4000 należy zainstalować dwukrotnie, w jednej instalacji wybrać używanie podajnika numer 2,

a w drugiej pozostawić domyślny - czyli podajnik numer 3

i nie trzeba wówczas pilnować wyciągania żadnych szuflad

potem trzeba tylko przypisać odpowiednią drukarkę do odpowiedniego typu wydruku (patrz pkt 1.)

(wymagana znajomość systemu operacyjnego z którego się korzysta)

 

tak właśnie wygląda ergonomia w naszej firmie :)

ŻADNEGO dotykania się do drukarek, szuflad i papieru

klikamy drukuj wszystko i zbieramy gotowe wydruki

 

wydruki Sello wysyła automatycznie na 3 cele:

1 - HP 4000 podajnik 3 - zwykły papier (lista magazynowa, książka nadawcza, adres dla paczki z kodem kreskowym)

2 - HP 4000 podajnik 2 - naklejki adresowe z kodem kreskowym "R"

3 - Epson kolor - spersonalizowany list do Klienta (specjalny autorski wydruk Sello)

 

Nie znamy bardziej ergonomicznego rozwiązania.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

2 - HP 4000 podajnik 2 - naklejki adresowe z kodem kreskowym "R"

 

Czy mogę prosić o więcej szczegółów, bo jak rozumiem, żeby otrzymać kody kreskowe trzeba mieć podpisaną umowę ale z tego co wiem:

  • 1. kody kreskowe otrzymuje się z poczty na rolce
  • 2. istnieje możliwość wpisania zakresu numerów w sello

 

Czy w związku z pkt. 2 czy są jakieś specjalne wymogi co do wielkości takiego wydruku tak, żeby poczta go zaakceptowała.

 

Jakiej wielkości jest tak etykieta adresowa wraz z kodem kreskowym ?

 

 

Link to postu

 

Czy mogę prosić o więcej szczegółów, bo jak rozumiem, żeby otrzymać kody kreskowe trzeba mieć podpisaną umowę ale z tego co wiem:

  • 1. kody kreskowe otrzymuje się z poczty na rolce

Nie

otrzymuje się zakres liczb do wykorzystania

 

Czy w związku z pkt. 2 czy są jakieś specjalne wymogi co do wielkości takiego wydruku tak, żeby poczta go zaakceptowała.

Tak, wydruki są w Sello

ja używam: PP - List polecony x4

Na jednej naklejce drukuję:

- adres nadawcy

- adres odbiorcy

- kod kreskowy ("R"-ka)

- informacja o opłacie przesyłki bezgotówkowo

 

jeszcze malym drukiem dodaje sobie na dole nalepki

- pozycja na liście wysyłkowej

- numer listy wysylkowej

- nick kupującego

 

 

 

Jakiej wielkości jest tak etykieta adresowa wraz z kodem kreskowym ?

1/4 formatu A4

 

 

Link to postu
  • 4 lata później...

No to oczywiście chciałbym aby dało się to zrobić właśnie w tych dwóch przypadkach. Chciałbym aby drukowało etykiety adresowe i listę magazynową w takiej kolejności:

1 priorytety

2 ekonomiczne

3 ekonomiczne polecone

4 priorytety polecone

5 pobrania

 

Co do listy magazynowej to nie mam pojęcia jak to wykombinować. Kolejność mam prawie dobrą bo 1 2 3 5 4 (wg listy powyżej)

 

Co do etykiet adresowych to leci mi praktycznie na odwrót bo 4 3 1 2 (a chcialbym 4 3 2 1). Z racji iż mam mało przesyłek nr 1 (priorytety) to wykombinowałem tak, że eksportuje etykiety do PDF i potem drukuje w odwróconej kolejności przez program od PDF i mam praktycznie tak jak chce.

Link to postu

Już rozgryzłem ten problem z listą magazynową. Wystarczyło ustawić, żeby sortowało mi przesyłki wg symbolu paczki. Co do samych transakcji to po prostu zaznaczam najpierw priorytety i ekonomiczne i daje drukuj do zebry, potem znowu zaznaczam tym razem ekonomiczne polecone daje drukuj do zebry no i na końcu tak samo dla priorytetów poleconych i drukarka wypluwa w takiej kolejności jak chciałem. Trochę niewygodny sposób ale nie wymyśliłem nic lepszego.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Słuchajcie czy ktoś ma wypracowany sposób organizacyjny tak, aby możliwie najłatwiej było pakować, a dokładnie rzecz biorąc, aby najłatwiej było spasować:

-kolejność paragonów/faktur

-kolejność etykiet adresowych

-kolejność na liście magazynowej

 

Idealnie byłoby aby można było mieć 2 kupki - paragony i etykiety

i one byłby w takiej samej kolejności jak wydruki na liście magazynowej.

 

Bo mi się raczej nie udaje zachować tej kolejności, choć przyznam, że nie kombinowałem na wszystkie możliwe sposoby.

 

I od czego zależy, że na liście magazynowej np. najpierw drukowane są paczkomaty, a nie np. paczki ? Od nazwy ?

Bo wydaje mi się, że ta kolejność się zmienia.... ::)

 

Może ktoś ma już to wykombinowane ?

 

I jeszcze jedno....obecnie drukuję paragony najpierw.

I jest problem....ja te papierki trzymać.  ;D

Nadrukuje się tego, one się rolują, nie chcą się trzymać razem.

Próbowałem klipsami do papieru, ale potem przy pakowaniu i tak trzeba je rozpiąć....

Ktoś ma sposób ?

 

Link to postu

W sprawie kolejności wydruków nie pomogę bo ja nie mam co drukować z Sello za wyjątkiem list magazynowych :)

 

Co do reszty to wygląda tak:

1. Obrobienie transakcji i zbiorczy wydruk paragonów/faktur, oznaczenie transakcji do paczek

2. Do paragonów dopinamy nasze wizytówki żeby się nie zwijały ;) i trzymamy je na kupkach

3. Potem pakowanie paczek i po kolei do każdej paczki idzie paragon/faktura - tutaj niestety szukamy ręcznie paragonów w całej kupce. Niby są poukładane po kolei wg wydrukowania ale magazynierzy różnie pakują więc i tak to się miesza.

4. Naklejenie na każdej paczce etykiety z nickiem klienta bądź tylko napisanie jego nicku

5. Jak wszystko jest spakowane to zbiorczy wydruk etykiet pocztowych i znowu ręczne szukanie właściwej etykiety do właściwej paczki bo to się znowu wszystko miesza (duże paczki, małe paczki, listy, itd.).

 

Aczkolwiek magazynierzy już mają wypracowane jakieś swoje metody, że to wyszukiwanie idzie im szybciej (po prostu wiedzą jak wyglądają paczki i paragony). Jak raz próbowałem im pomóc na magazynie to mówią żebym podał paragon do jakiegoś klienta więc zacząłem szukać, a po chwili zniecierpliwiony magazynier podszedł do mnie, od razu wyjął z kupki właściwy paragon i mówi - "no przecież tu leży" ;) Jak ktoś pakuje codziennie to widzi to inaczej ;)

Link to postu

Hmm...

 

Czyli potrzebę większej organizacji może odczuwać wielu z nas  ;D

 

A może by tak odwrócić kolejność listy magazynowej i drukować przesyłki w niej wg kolejności (numerów) paragonów ?

 

Wtedy nie ma szukania paragonów, bo idą po kolei.

Ale za to sposoby przesyłki są pomieszane. Trzeba każdą paczkę odkładać na odpowiednią kupkę, bo nie idą seryjnie.

 

 

Druga sprawa co do PP:

-czy przecinacie listy przewozowe ?

-czy piszecie na paczkach numery kolejne ze zbioru z EN  ?

 

 

Bo ja nie :P

 

I jeszcze jedno - czy piszecie na pobraniówkach z PP "Pobranie, kwota, słownie" ?

Ja tak :)

Link to postu

Z poziomu transakcji tworzysz dokumenty. Ustawiasz sortowanie wg nr dokumentu. Tworzysz paczki (symbole paczek tworzą się wg tego właśnie filtru). W paczkach ustawiasz sortowanie wg symbolu paczki. W liście magazynowej ustawiasz sortowanie wg symbolu paczki. Podczas drukowania zaznaczasz wszystko i eksportujesz do pdf. Piszesz sobie skrypt, który wydrukuje Ci kolejne strony wg numeru paczki. W rezultacie masz wszystko w takiej samej kolejnosci: wydruki, dokumenty, listę magazynową.

Link to postu
  • 5 lat później...
25 minut temu, Paweł Wilk napisał:

Odgrzewam kotleta ale nic innego nie znalazłem, da się ustawić Sello tak, żeby drukowało mi listy przewozowe według numeru paczki po kolei ?

Teraz drukuje w cały świat a system mamy taki, że robimy pierw wszystkie paczki a dopiero potem je oklejamy.

Sello drukuje wg posortowanej kolumny - jeśli masz posortowane wg nr paczki to tak powinno drukowąć (za wyjątkiem inpostu, który przesyła etykiety posortowane wg smart/nie smart).

Link to postu
7 minut temu, Paweł Wilk napisał:

No właśnie o inpost chodzi...

Tu nic nie poradzisz, bo InPost przysyła 2 pdf-y i Sello tak drukuje. Tak samo przez ich www.

Może pomóc drukowanie z filtrem smart, jak rozłożysz etykeity na 2 stosy i nr paczki wpiszesz do drukowania na etykiecie to będziesz zawsze na wierzchu mieć kolejny nr, albo po lewej albo po prawej...

  • Dziękuję 2
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...