Skocz do zawartości

Bankowość ON-LINE z ING - kiedy implementacja?

Polecane posty

Dzień dobry,

 

To mój pierwszy post tutaj więc witam Wszystkich. 

Gratuluję pomysłu a właściwie naprawdę słusznej inicjatywy dot. uruchomienia forum.

Można powiedzieć wręcz... dlaczego dopiero teraz...?

Już się cieszę, że chociaż minimalnie będziemy mieć wpływ na rozwój aplikacji oraz w końcu jest szansa na informację z pierwszej ręki co do implementacji poszczególnych funkcji i planów na przyszłość - w końcu jako Wasi klienci to my na tych programach operujemy i teoretycznie tworzycie je dla nas.  

 

Chcielibyśmy przejść w najbliższym czasie z GT na NEXO (już dawno kopiliśmy licencje) powstrzymuje nas jednak brak bankowość on-line w ING, do której przyzwyczailiśmy się w GT i już życia sobie bez tej funkcjonalności nie wyobrażamy. Z dobrodziejstw NEXO chcielibyśmy cieszyć się ASAP.

 

Czy zamierzacie Państwo taką integrację wykonać w ver. 12? Ewentualnie kiedy ostatecznie?
Chcielibyśmy zaplanować wdrożenie na przełom 2016/2017 i potrzebujemy tej informacji z stosownym wyprzedzeniem.

 

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu

Witam na forum!

Mamy oczywiście nadzieję, że udostępnienie portalu dla naszych klientów pozwoli na bezproblemową wymianę informacji, ale też i stworzenie społeczności, która będzie w stanie razem uczyć się i wspierać, być może nawet mitygując częściowo potrzebę zewnętrznej pomocy.

 

Odpowiadając na Pańskie pytanie - na dzień bieżący bankowość on-line w ING jest planowana na pierwszą połowę 2017 roku. Dokładnej daty niestety nie znam, ze względu na to, iż wprowadzanie nowych funkcjonalności oraz dostosowywanie się do ciągle zmieniających się przepisów prawnych może prowadzić do opóźnień, których nie będziemy w stanie przewidzieć. Dodam, że nie jest też to zmiana prosta do wprowadzenia, a co za tym idzie wymaga ona dodatkowej uwagi.

Link to postu
  • 5 tygodni później...

Witam,

Mam pytanie odnośnie innych banków. Czy planujecie Państwo implementację rozwiązania również z WBK? I czy będzie to działać tylko przy subiekcie czy również w Rewizorze? Pytam ponieważ obsługujemy agencję pracy czasowej, w której na wyciągu bankowym jest kilkaset operacji i to byłoby ogromne ułatwienie. I czy to rozwiązanie dotyczyć będzie też klientów biura rachunkowego?

Link to postu
  • 10 miesięcy temu...

Z tego co wiem w ver. 17 (październik)

Sami czekamy za tym jak sucha studnia za wodą ;-)

 

Nie wiem czy wspominałem Ci ale używamy (przejściowo jako pewną protezę) rozwiązania emSzmala

http://www.emszmal.pl/

Potrafi automatycznie zaczytywać operacje bankowe do NEXO (i w PLN i w EUR).

Nie potrafi jednak wyeksportować dyspozycji, dlatego robimy to plikowo, poprzez MT940.

Aplikacja EmSzmal wygląda fatalnie jeśli chodzi o estetykę i użyteczność interfejsu ale działa poprawnie i bez problemów (wymagana jednak aktualizacja z każdą nową wersją NEXO)

 

 

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu

No u nas najwięcej roboty jest z eksportem dyspozycji. Z mBankiem działa nam to dobrze i bardzo nam się podoba, dlatego czekamy na ING, no i Pani Prezes, za Millenium też by się nie obraziła :) W sumie są to usługi płatne, więc może udało by się dogadać z większą ilością banków, aczkolwiek rozumiem, że nie ma możliwości zadowolić wszystkich :D

Link to postu

W wersji 17 nie jesteśmy w stanie dodać ING online, głównie ze względu na czekające nas od stycznia 2018 zmiany prawne. Dotyczy to głównie tematu  splitpayment oraz jednego rachunku dla składek ZUS. Zmiany oczywiście będą uwzględnione dopiero w wersji 18 (deklaracyjnej), jednak część prac musimy wykonać już teraz.

Link to postu

1. Skoro nie w ver. 19 to może w ver. 20 planowana jest implementacja bankowości ON-LINE dla ING BUSSINES?

2. Czy aby korzystać z bankowości ON-LINE, wyciągi po stronie banku muszą być koniecznie generowane dziennie?
(tak chyba było, gdy dawno temu korzystaliśmy z bankowości online w GT)

3. Obecnie używamy aplikacji EMSZMAL do pobierania BP/BW do NEXO, mam do tego 2 mniejsze pytania:
a/ w konfiguracji pluginu w/w apki jest opcja opisana jako: Tryb obsługi księgowej: brak/pełna, do czego to może służyć?
W pomocy do aplikacji jest zdawkowa informacja:
"określa tryb obsługi księgowej dla operacji bankowych i wyciągów jaki będzie nadawany operacjom bankowym i wyciągom importowanym do programów Insert nexo"

b/ wyciągi w ING mamy dzienne, w apce EMSZMAL można ustawić tak aby generowała po stronie NEXO wyciągi były miesięczne.
czy istnieją jakieś przeszkody (techniczne, prawne, inne) aby wyciąg w banku był dzienny a w NEXO miesięczny?

 

 

Link to postu
3 godziny temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

1. Skoro nie w ver. 19 to może w ver. 20 planowana jest implementacja bankowości ON-LINE dla ING BUSSINES?

Moja ostatnia wypowiedź dotyczyła wersji po deklaracyjnych, 19 jest uzupełnieniem deklaracji.  W tej chwili prowadzone są prace nad Płatnością podzieloną oraz bankowością ING. Wszystko wskazuje na to, że obie funkcjonalności pojawią się w wersji 21 (wersja na koniec czerwca). 

2. Czy aby korzystać z bankowości ON-LINE, wyciągi po stronie banku muszą być koniecznie generowane dziennie?
(tak chyba było, gdy dawno temu korzystaliśmy z bankowości online w GT)

W przypadku mbanku tak w tej chwili jest, czy tak samo będzie w przypadku ING? Prawdopodobnie tak.

3. Obecnie używamy aplikacji EMSZMAL do pobierania BP/BW do NEXO, mam do tego 2 mniejsze pytania:
a/ w konfiguracji pluginu w/w apki jest opcja opisana jako: Tryb obsługi księgowej: brak/pełna, do czego to może służyć?
W pomocy do aplikacji jest zdawkowa informacja:
"określa tryb obsługi księgowej dla operacji bankowych i wyciągów jaki będzie nadawany operacjom bankowym i wyciągom importowanym do programów Insert nexo"

Nie odpowiem ma pytania dotyczące zewnętrznej aplikacji.

b/ wyciągi w ING mamy dzienne, w apce EMSZMAL można ustawić tak aby generowała po stronie NEXO wyciągi były miesięczne.
czy istnieją jakieś przeszkody (techniczne, prawne, inne) aby wyciąg w banku był dzienny a w NEXO miesięczny?

Właściwie już teraz ma Pan taką możliwość. Jeżeli z banku do nexo pobrane zostaną wyciągi dzienne zawierające operacje, to można usunąć wyciągi w nexo pozostawiając operacje bankowe i tworzyć wyciągi za dowolne okresy, dzienne, miesięczne.

 

 

 

Edytowane przez Rafał Płaszewski
Link to postu

Ad 2.
Jeśli macie na to wpływ to lepiej byłoby aby bankowość on-line działała również przy wyciągach miesięcznych.
Mniej elementów do druku dla ksiegosości, mniej elementów w systemie. 

Ad 3.
Zwróciłem się do producenta wtyczki i dostałem info:
Tryb pełny sprawia, że w Rewizorze w oknie wyciągu dostępna staje się zakładka księgowość. Czy wpływa na coś jeszcze? Nie wiem – jeśli chce Pan uzyskać szczegółową informację proszę zapytać producenta na co wpływa kolumna TrybObslugiKsiegowej w tabeli DokumentyDoKsiegowania w kontekście wyciągu i operacji bankowych.

Zatem pytania:
1. W oknie wyciągu obecnie nie mam zakładki ksiegowość, jak ją wywołać po stronie Rewizora dla "starych" wyciągów (dla nowych zapewne zrobie to z poziomu wtyczki Emszmal)?
2. Czy przy pełnej księgowości zakładka ta powinna być widoczna dla księgowej (czy jej w czymś to "ułatwi")?
3. Czy  kolumna TrybObslugiKsiegowej w tabeli DokumentyDoKsiegowania na coś jeszcze wpływa, oprócz udostepnienia zakałdki ksiegowość na WB?

 

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
2 godziny temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Zatem pytania:
1. W oknie wyciągu obecnie nie mam zakładki ksiegowość, jak ją wywołać po stronie Rewizora dla "starych" wyciągów (dla nowych zapewne zrobie to z poziomu wtyczki Emszmal)?

Naturalnym sposobem określenia trybu pracy z dokumentem źródłowym jest w Rewizorze: Konfiguracja a następnie Obsługa typu dokumentów:obsuga.thumb.png.1b8386edaa31d4575656373e7252367b.png:

 

Link to postu
  • 2 miesiące temu...
Dnia 25.01.2018 o 16:50, Rafał Płaszewski napisał:

W tej chwili prowadzone są prace nad Płatnością podzieloną oraz bankowością ING. Wszystko wskazuje na to, że obie funkcjonalności pojawią się w wersji 21 (wersja na koniec czerwca). 

Zmiany w grafiku, czy nadal są szanse na czerwiec?

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Podpisaliśmy ponownie umowę dot. web serwisu z ING, chciałbym skonfigurować dostęp w NEXO i w związku z tym mam pytania.
(Tylko informacyjnie: Jakieś 3 lata temu korzystaliśmy już z integracji z ING a jeszcze wcześniej z integracji z BRE - oczywiście wtedy jeszcze pracowaliśmy na Insert GT)

 

1. Co dokładnie powinienem wpisać podczas konfiguracji bankowości dla ING w polu PREFIKS ZLECEŃ mając na uwadze, że korzystaliśmy z w/w integracji już wcześniej? 
(Sprawdziłbym poprzedni prefiks w GT ponieważ posiadamy archiwum ale gdy wchodzę do: Słowniki->Usługi bankowości online to wywala, że nie mam abonamentu i nie pozwala podejrzeć)

2. W pomocy do programu NEXO znalazłem temat: "Instrukcja uruchomienia usługi ING Business on-line przy użyciu e-Tokena"
Czy to oznacza, że bez fizycznego e-tokena dołączanego do USB, nie uruchomie integracji z ING?
Pytam bo nie używamy żadengo fizycznego urządzenia, wszystko zatwierdzam poprzez SMSy.

3. Czym w polu login bankowy należy wpisać mój login, poprzez który codziennie loguje się do banku (składa się z 3 pierwszych liter imienia i z 3 nazwiska i 4 cyfr), poprzez tą stronę:
https://start.ingbusinessonline.pl/ing2/do/sms
Czy może to jest login klienta webserwis, zdefiniowany w Administracji i wodczny tam jako nazwa/identyfikator?

 

 

 

Link to postu

1. Prefiks zleceń jest używany jako identyfikator, który później jest zwracany przez bank jako numer referencyjny i służy do powiązania z dyspozycją. 

2. W tej chwili e-token jest wymagany. W następnej wersji będzie możliwość pracy bez e-tokena. Wtedy nie będzie autoryzacji z nexo, a jedynie przez stronę w banku jeżeli nie poda się certyfikatu z e-tokena.

3. Zapewne chodzi o kolumnę login w konfiguracji on-line. Służy on jedynie jako nazwa, która pozwala w łatwiejszy sposób przypisać ten login do użytkownika. Może być dowolna, nie jest wykorzystywana do komunikacji z bankiem.
 

Link to postu

Ad. 1
No dobrze, ale co to znaczy wprost? 
a/ Ze mogę wpisać dowolny prefiks, czyli np. NE ?
b/ Bo GT miał chyba właśnie GT (o ile dobrze pamiętam) więć lepiej go nie używać pewnie?

Ad. 2
a/ Rozumiem jednak, że  e-token jest potrzebny ale tylko i wyłącznie gdybyśmy chcieli autoryzować transakcję już z poziomu NEXO?
b/ Do samego wysyłania (bez autoryzacji) dyspozycji do banku + odbierania BP/BW nie potrzebuje e-tokena?
c/ Jeszcze dopytam jakby to miało wyglądać w kolejnej wersji, rozumiem, że gdy będę autoryzował wówczas wyskoczy okienko zaciągnięte z banku ale pokazane w aplikacji NEXO, gdzie miałbym wpisać kod SMS do autoryzacji? 

Ad. 3
Chodzi o sekcję którą zaznaczyłem czerwoną ramką.
a/ Czyli Pana odpowiedz dotyczyła tego o co pytam?

konf.jpg.8a2d6544bb6288e12780f9f65b9371ad.jpg

 

 

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu

Skonfigurowałem usługę dla ROR w PLN i działa już nam w NEXO.
(Mimo wszystko proszę o odpowiedź na powyższe pytania celem uporządkowania wiedzy)

Kolejne pytanie:
Nie działa odbieranie BP/BW dla rachunku w EUR.
Z tego co pamiętam komunikacja jednokierunkowa bank->GT działał dla rachunku w EUR.
Jedynie nie było wsparcia dla EUR w kierunku GT->bank.

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu

1. Można wpisać dowolny prefiks. Należy wpisać inny niż używany w GT.
2. 
a) tak, na e-tokenie znajduje się certyfikat autoryzacyjny potrzebny do autoryzacji z nexo, 
b) tak, do samego wysyłania nie potrzebujemy e-tokena. Jednak w tej chwili w usłudze bankowości nie ma możliwości nie wskazania tego certyfikatu. Stąd też pisałem, że w wersji 22 będzie można go pominąć. 
c) nie, webserwis ING nie daje nam takiej możliwości, z nexo bez certyfikatu autoryzacyjnego można tylko wysyłać, autoryzować trzeba na stronie banku.
3. Tak, o to chodziło.

Proszę jeszcze powiedzieć jak Pan sobie poradził nie mając e-tokena. Ma Pan inny certyfikat autoryzacyjny?

Jeszcze co do pobierania operacji z rachunku w EUR. Pojawia się jakiś błąd? Ogólnie na dzisiaj nie wspieramy rachunków walutowych, jednak samo pobieranie powinno działać tak jak w GT.

Link to postu

TEMAT 1
Sprawdziłem i dla rachunku EUR ani w PLN (ale rachunku depozytowego) nie pobiera transakcji.
Oczywiście datę od jakiej ma pobierać transakcję ustawiłem stosowną.
Przedstawiciel banku twierdzi, że Webserwis mamy włączony dla wszsytkich rachunków które posiadamy.
Jaki ma Pan pomysł na identyfikacje problemu opisanego wyżej?

Co ciekawe nie wyświetla żadnego błędu (czy z racji, że jako on-line są 3 rachunki czasem takich rekordów z pobraniem nie powinno być 9?)
his.jpg.817c03265154dd85d7d6ad7d5efea55b.jpg 

 

TEMAT 2
Co do certyfikatu autoryzacyjnego to go nie mamy. Nie mamy też e-tokena.
Faktycznie przy generowaniu loginów, które później przypisuje do użytkowników muszę koniecznie do danego loginu załadować jednocześnie certyfikat komunikacyjny i certyfikat autoryzacyjny.
Przy załadowaniu certyfikatu autoryzacyjnego poprzez F2, pozwoliło mi wskazać certyfikat, który wcześniej załadowałem jako komunikacyjny (w ten sposób sobie poradziłem).
Sam byłem ciekaw jak to zadziała, wysłałem dyspozycje w trybie "Wyslij online i autoryzuj" i co ciekawe przechodzi bez błędu, czyli transakcja w banku się pokazuje i tam ewentualnie mogę ją autoryzować.
Dla mnie w/w działanie jest OK!

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...