Skocz do zawartości

INSERT ZAPYCHA MI DYSK C: !!! MA 95,35 GB !!!

Polecane posty

od jakiegoś czasu obserwuję że dysk c: na czerwono i zostaje 8 % wolnego - pousuwałem co można , jednak moja ciekawośc zwróciło to ze dysk ma 200 GB i mam takie 2 w lapku, po czysczeniu zrobiło sie 30 % wolnego jednak juz po tygodniu znów mam zapchany - zacząłem za pomocą WINOPTIMIZER 7 przgladac i sie okazuje ze inster w katalogu temp  zajmuje jakieś połowe dysku , dokłądnie :

c:/programdata/Insert/temp

 

tam są same klucze jakies ?

czy to są pliki arhiwizacjii ??

 

prześle zrzut na meila moderatorowi do wglądu

Link to postu

Dokładnie u mnie to samo - prawie 32 GB. Nie zauważyłem tego wcześniej bo miejsca na dysku mam dość sporo ale to chyba lekka przesada aby tyle śmieci tam było. Archiwizacje wykonuję na zewnętrznym dysku, także z pewnością nie są to pliki związane z archiwum a poza tym jakim cudem skoro darmowy SQL ma ograniczenie do bazy 4 GB. To są pewnie jakieś śmieci z Sello ale nie rozumiem po co one tyle miejsca zajmują. Można to usunąć bez szkody dla bazy? No i proponuję w nowej wersji wprowadzić zarządzanie tym albo podać w wymaganiach programu dysk min. 100 GB

Link to postu

Są to pliki tymczasowe (dokładniej są to backupy bazy SQL), które są tworzone podczas archiwizacji bazy Sello (np przy zamykaniu programu). Po zarchiwizowaniu pliki te powinny być usuwane i z tego co na razie sprawdziliśmy tak właśnie jest.

 

Proszę napisać czy w jakiś sposób archiwizacja jest przerywana, bądź nie udaje się co skutkuje pozostawaniem tych folderów.

 

Oczywiście pliki *.bak można usunąć.

 

 

edit:

Po kilku testach wyszło na to iż włączony UAC (User Account Control) w systemach Vista oraz Windows7 nie pozwala na usunięcie tego folderu.

Link to postu

Ja mam ustawione w ten sposób:

UAC.PNG.3b3b611edc5ffb04cd6cf453cdcfcb42.PNG

Wolałbym tego nie zmieniać. Czy nie dałoby rady zmienić tego folderu na inny (domyślnie jest on ukryty przez system) - taki, który byłby bez problemu modyfikowany przez sello.

Ja przeprowadzam archiwizację przez sieć na zewnętrzny dysk i nie jest ona przerywana, także pewnie to wiana ustawień UAC.

Link to postu
  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...