Skocz do zawartości

Pola wlasne z Subiekta dla Towarow

Polecane posty

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

staram się odszukać gdzieś po tych wszystkich tematach związanymi z polami własnymi i trafiłem tylko na ten ale nie odpowiada na pytania..

 

Czy jest już możliwość połączenia i synchronizacji pul własnych oraz pul rozszerzonych - towarów z subiekta gt do sello ?

 

Jeśli jest to proszę o linka do instrukcji jak tego użyć.

 

Jeśli nie ma to:

- czy będzie i kiedy ?

- jeśli ma być to mam od razu sugestię a mianowicie w sgt przy polach rozszerzonych jest ograniczenie do ilości pul rozszerzonych danego typu do 10szt. sprawa do obejścia jest banalnie prosta ( ręczne dodawanie rekordów do 2 tabel w sql-u) tym samym jeśli ktoś będzie robił możliwość synchronizacji to aby z góry nie ograniczył jej do 10 szt. danego typu oraz oczywiście aby jeśli pole w subiekcie jest jako słownik to aby pobierało wartość z słownika a nie id wartości w słowniku :)

 

Dla tych co chcą więcej pól rozszerzonych, do zrobienia w sql...

tabela

[dbo].[pw_Dane] ( tutaj wstawiamy tylko dodatkowe kolumny o odpowiednich nazwach

np. dla pól tekstowych

kod

-------------------

ALTER TABLE NAZWA_BAZY_DANYCH.[dbo].[pw_Dane] ADD [pwd_Tekst11] [dbo].[TOpis] NULL

GO

-------------------

[pwd_Tekst11] +1, [pwd_Tekst12]+1, [pwd_Tekst13]   itd dla kolejnych pól....

 

dla innych typów dodajemy kolumny o innych nazwach i kolejności :)

 

oczywiście zapytanie można wykonać w prostszy sposób jednak ten jest najczytelniejszy dla tych co się mało znają...

 

 

i to wszystko działa na każdym typie pól rozszerzonych ( nie wiem czemu programiści subiekta ograniczyli ilość tych pul - co było bezsensem wielki..)

 

Rozwiązanie działa na 100% jeśli ktoś ma plusy z polami rozszerzonymi - bez plusów nie wiem czy zadziała...

 

 

 

 

 

Link to postu

To ja od razu ostrzegę przed takimi modyfikacjami, gdyż nawet jeśli to zadziała, to może przestać działać przy każdej kolejnej wersji.

 

Dokładnego kształtu importu pól własnych z Subiekta do Sello jeszcze nie ustaliliśmy. Nie zagwarantuję, że będzie obsługa nieudokumentowanych możliwości Subiekta.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam vexon 2009,

 

Odpowiedź już poszła na prv. Jest taka możliwość więcej masz na prv.

 

Trigger nie działa na dzień dzisiejszy na polach rozszerzoncyh, ale bez większego bólu można to osiągnąć. Ponad to nie musi działać na polach rozszerzonych, ponieważ delikatnie oszukujemy te pola podając ich nazwy w wartości. Słownik pół Pole1,Pole..,Pole8 - tak nazywają się pola.

Wartości w polach to przykładkowo:

Pole1:  [Długość] 270 [cm]

Pole2:  [Ciężar wyrzutu] 10-30 [g]

itd.

Pola te są wysyłane do odpowiednich atrybutów w sklepie internetowym, ale również automatycznie przy akcji update na produkcie zapisywane są do produktów w Sello.

Wszystko dzieje się bez potrzeby synchronizacji.

 

Trigger musi być dostosowany indywidualnie, bo zmienia się nazwa bazy - podmiotu sello.

 

Pozdrawiam

 

 

Link to postu

To ja od razu ostrzegę przed takimi modyfikacjami, gdyż nawet jeśli to zadziała, to może przestać działać przy każdej kolejnej wersji.

 

Dokładnego kształtu importu pól własnych z Subiekta do Sello jeszcze nie ustaliliśmy. Nie zagwarantuję, że będzie obsługa nieudokumentowanych możliwości Subiekta.

 

Mam prośbę .. zgłoś specom od subiekta aby nie blokowali tej możliwości i wtedy będzie pewność że będzie działać ..:)

Link to postu

trzeba było siedzieć cicho teraz to na pewno zablokują  ;D

 

PS. Kiedyś w starszych wersjach w łatwy sposób można było "przedłużyć abonament" (aby pozbyć się irytujących komunikatów) modyfikując odpowiednie pole w bazie danych, a teraz to przyblokowali i dodatkowo zwiększyli siłę agresywnych komunikatów  ;)

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...
  • 4 lata później...
Dnia 9.07.2015 o 15:39, Radek A napisał:

Co mogłem źle wpisać?

blad.png.ecd182339ce95b75d331d8702dfeeffc.png

Witam,

Mam podobny błąd. Z tego co udało mi się ustalić jest on powodowany przez ukośnik w adresie serwera. Aktualnie wygląda ona mniej więcej tak:

String connectionString = "Data Source=adres_serwera\nazwa_instancji;Initial Catalog=nazwa_bazy_danych;Integrated Security=false;Password=hasło_użytkownika_bd;User ID=nazwa_użytkownika_bd";

Próbowałem na innej instalacji gdzie ukośnika w adresie serwera nie ma i skrypt działa poprawnie. Jak to obejść?

Link to postu

backslash \ jest używany do wstawiania znaków specjalnych, np znak nowej linii \n, tabulator \t. W tym przypadku jest on błędnie interpretowany jako \n czyli nowa linia (zakładam że jest tam jakaś inna litera, która może nie mieć żadnego znaczenia ale jest błędnie interpretowana). Aby wstawić znak \ należy poprzedzić go również backslashem, czyli \\.

Link to postu
22 godziny temu, Genezyp Kapen napisał:

Niestety cały czas otrzymujemy komunikat jak na zdjęciu poniżej

Podeślij całą zawartość tego skryptu. Jeśli są tam jakieś "tajne" dane to można podesłać na sello@insert.com.pl z linkiem do tego wątku.

20 godzin temu, Radek A napisał:

Może można dodać już pole, aby na liście zaciągał się stan magazynowy z subiekta?

Bezpośrednio z Subiekta nie będziemy tych pól pobierać, wydruki operują tylko na danych zapisanych w bazie Sello, ale obecnie nie ma tagu dla stanów danego towaru.

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 4 tygodnie później...
  • 2 lata później...
W dniu 20.03.2011 o 20:56, tadzimir.pl napisał:

Nadal uważam, że taka funkcjonalność byłaby przydatna, ale można poradzić sobie bez tego - ostatnio tego typu rozwiązanie stało się u mnie b. potrzebne, czy wręcz niezbędne, a, jak wiadomo, potrzeba matką wynalazku.  W obiekcie, w którym ma się wyświetlać wartość pola własnego z Subiekta wpisz poniższy skrypt:

 

 

private void OnBeforePrint(object sender, System.Drawing.Printing.PrintEventArgs e) {
String regal;
String symbol = DetailReport.GetCurrentColumnValue("Towar_Symbol").ToString();
if (symbol == "") regal = "";
else
{
	String connectionString = "Data Source=adres_serwera;Initial Catalog=nazwa_bazy_danych;Integrated Security=false;Password=hasło_użytkownika_bd;User ID=nazwa_użytkownika_bd";
	String SQL = "SELECT tw_Pole7 regal FROM tw__Towar WHERE tw_Symbol = '" + symbol + "'";
	System.Data.SqlClient.SqlConnection DBConn = new System.Data.SqlClient.SqlConnection(connectionString);
	DBConn.Open();
	System.Data.SqlClient.SqlCommand DBCommand = new System.Data.SqlClient.SqlCommand(SQL, DBConn);
	System.Data.SqlClient.SqlDataReader DBReader = DBCommand.ExecuteReader();
	if (DBReader.Read())
	{
		regal = DBReader["regal"].ToString();
		if (DBReader.Read()) regal = "Więcej niż jeden towar w bazie (" + symbol + ")";
	}
	else regal = "Brak towaru w bazie (" + symbol + ")";
	DBReader.Close();
}
((XRTableCell)sender).Text = regal;
}
 

 

 

Uwagi:

1. Rozwiązanie oczywiście nie jest idealne (choćby dlatego, że trzeba skonfigurować połączenie z bazą danych, w tym wpisać hasło do niej), ale działa.

2. U mnie pole to jest wyświetlane w komórce tabeli.  Jeśli wyświetlasz je w innym miejscu to trzeba odpowiednio zmodyfikować ostatnią linię (np. XRLabel zamiast XRTableCell dla prostego pola tekstowego (Label)).

3. Konfiguracja połączenia z bazą itp:

adres_serwera - przy std. instalacji Sello będzie to .\INSERTGT

nazwa_bazy_danych - niekoniecznie jest to nazwa wyświetlana przy uruchamianiu Sello.  Najlepiej uruchom SQL Management St. i sprawdź w razie potrzeby

nazwa i hasło użytkownika bd - jeśli korzystasz z autoryzacji Windows ("autentykacji" jak chce MS, brrrrr) to zapewne zamiast tych 2 pól trzeba wpisać odpowiednie opcje.  Nie używam, więc nie wiem jakie - odsyłam do dokumentacji MS (po angielsku):

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.data.sqlclient.sqlconnection.connectionstring.aspx

tw_Pole7 - tu oczywiście (zamiast 7) wpisujemy nr odpowiedniego pola własnego w tabeli towarów

 

Mam nadzieję, że komuś się powyższy elaborat przyda ;)

Witam, na wydruku listy magazynowej chciałem, żeby drukowało sie Pole własne z subiekta, po kilku próbach uzupełnienia danych połaczeniowych do bazy wyskoczył taki kumunikat: 

image.png.22c72daca2fa0539941df741ff8528f5.png

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...