Skocz do zawartości
Forum użytkowników
Pomoc techniczna

Konfiguracja modułu fiskalizacji

Polecane posty

Uwaga: Z fiskalizacji dokumentów mogą korzystać użytkownicy, którzy posiadają aktywną licencję na moduł fiskalizacji. W celu aktywowania licencji przejdź do serwisu Moje konto. Korzystanie z modułu fiskalizacji wymaga posiadania systemu operacyjnego Windows w wersji 7 lub wyższej.

 

Lista drukarek fiskalnych współpracujących z Subiektem 123 znajduje się tutaj.

 

Aby dokonać konfiguracji modułu fiskalizacji, przejdź do parametrów Subiekta 123 Konfiguracja -> Parametry -> Fiskalizacja i następnie pobierz Serwer Urządzeń Zewnętrznych.

 

fiskalizacja.thumb.png.067f8cb7696562e47addf76f48c1f696.png

 

Pobrany Serwer Urządzeń Zewnętrznych zainstaluj na komputerze, na którym korzystasz z Subiekta 123 oraz do którego podłączona została drukarka fiskalna.

 

Uruchom instalator Serwera Urządzeń Zewnętrznych oraz postępuj zgodnie z instrukcjami prezentowanymi w kolejnych krokach kreatora instalacji.

 

instalator.png

 

Po zakończeniu procesu instalacji uruchom aplikację administracyjną SUZ, w której będziesz mógł skonfigurować urządzenie fiskalne.

 

appSUZ.png

 

Po uruchomieniu aplikacji administracyjnej przejdź do zakładki Serwer i włącz współpracę z Subiektem 123. Postępuj zgodnie z instrukcjami prezentowanymi w kolejnych krokach kreatora instalacji.

 

wlacz_wspolprace.png

 

Następnie przejdź do zakładki Urządzenia i dodaj nowe urządzenie, klikając plus.

 

appUrzadzeniaDodaj.png.

 

Wybierz drukarkę fiskalną z listy, określ parametry podstawowe, techniczne oraz biznesowe.

 

appUrzadzenie.png

 

Po określeniu wszystkich parametrów zapisz dodawane urządzenie i powróć do konfiguracji Subiekta 123.

 

W konfiguracji modułu fiskalizacji dodaj urządzenie fiskalne skonfigurowane w poprzednim kroku w aplikacji administracyjnej SUZ.

 

 

uzadzenia_fiskalne.png.6a1215a34e6c2d3aab9ef3298c3210f5.png

 

Po wybraniu urządzenia zapisz jego konfigurację, klikając Zapisz.

 

W konfiguracji modułu fiskalizacji możesz sprawdzić, czy Serwer Urządzeń Zewnętrznych jest uruchomiony, zweryfikować rejestr zdarzeń oraz wydrukować raport dobowy.

 

polaczenie.thumb.png.8cbf0d4d7352a434d0090245f349514e.png

 

Po pomyślnym skonfigurowaniu modułu fiskalizacji na liście dokumentów sprzedaży prezentowany jest status fiskalizacji poszczególnych dokumentów...

 

status_fiskalizacji.png

 

... oraz dostępna jest opcja fiskalizuj w formularzu dokumentu.

 

fiskalizuj.png.6effb4201ce46547b87a16158a9f4be8.png

 

 

 

Uwaga! Jeżeli korzystasz z przeglądarki Firefox lub Google Chrome, konieczne jest dopełnienie procesu konfiguracji polegające na zaakceptowaniu certyfikatów pozwalających na komunikację z usługą fiskalizacji. W tym celu odwiedź stronę https://localhost:34412/InsERT/SUZ/.

 

Na  tej stronie zostaniesz poinformowany o niebezpiecznym połączeniu. Przejdź do ustawień zaawansowanych i Dodaj wyjątek.

 

ff_niebezpieczne.png

 

Potwierdź wyjątek bezpieczeństwa:

 

ff_potwierdz_wyjatek.png

 

Na zakończenie procedury akceptacji certyfikatu zostaniesz przekierowany na stronę informującą o statusie usługi fiskalizacji.

 

suz_ok.png

 

 

Edytowano przez Pomoc techniczna

Udostępnij ten post


Link to postu

×