Skocz do zawartości

Laczenie zduplikowanych Klientow/Towarow

Polecane posty

Witam,

Przez kilka lat intensywnego uzywania Subiekta na kilku oddzialach przez kilkanascie osob narobilo mi sie sporo "powielonych" towarow i klientow. 

Czy jest jakas mozliwosc na ich polaczenie? Jakies okno gdzie po lewej stronie pojawia sie dane z jednego klienta, a po prawej z drugiego i bedzie mozliwy wybor ktory np numer telefonu czy adres zostawic w "scalonym" kliencie. Wszystko po to zeby zachowac jedna spojna informacje o historii tego "podwojnego" klienta? Po zrobieniu faktur, raportow, rozliczen, wydan.. operacja usuniecia ktoregos z nich jest totalnie niemozliwa.

 

Jakis pomysl? Chocby w PRO? czy na bazie danych?

Link to postu

Niestety nie ma możliwości łączenia kontrahentów bądź towarów tak, aby z wielu z nich stworzył się jeden. Przy kontrahentach w przypadku wprowadzania tego samego numeru NIP program kontroluje i proponuje zaniechanie dodania nowego klienta na liście, ewentualnie pozwalając nam na stworzenie oddziału etc. Pojawia się nawet wtedy, gdy jeden numer NIP wprowadzamy "z kreskami" a drugi bez.

 

Takiej kontroli nie ma z poziomu towarów, natomiast w przypadku, gdy na stanie nie posiadamy już danego Asortymentu możemy ustawić go jako nieaktywny (przycisk Dezaktywuj w górnym menu Operacje) co nie narusza połączeń z wcześniej utworzonymi dokumentami, a pozwala na wyeliminowanie danego towaru z list związanych z fakturami sprzedaży i zakupu.

 

Z mojej wiedzy wynika, że wprowadzenie podobnej opcji Dezaktywuj dla Klientów jest wstępnie planowane na wersję wiosenną.

Link to postu
  • 4 lata później...

Temat się ciągnie. Sello przez wiele lat zduplikowało mi klientów. Mam bałagan w bazie własciwie Subiekt i gestor nie do użycia. Jest jakiś sposóśb na wyprostowanie tego dziadostwa które narobiło sello przez wiele lat ? Teraz kiedy sello nie powiela kontrachentów dziennie mam 3-8 zduplikownych klientów gdzie z automatu nie moge wystawić dokumentu tylko ręcznie. Zacyzna to uniemożliwiać pracę

Link to postu

Niestety nie ma możliwości przeprowadzenia wskazanych przez Pana czynności z poziomu oprogramowania InsERT nexo. Istnieje natomiast taka możliwość z poziomu bazy danych, dlatego zachęcam do skontaktowania się z lokalnym serwisantem. Listę serwisantów znajdzie Pan poniżej:

InsERT nexo - Lista punktów serwisowych.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...