Skocz do zawartości

Alior Bank i Export w formacie MT942

Polecane posty

Witam

Posiadamy w firmie na kilku stanowiskach programy Insert  (Subiekt, Gestor, Rewizor, Gratyfikant), wszytskie w wersjach Pro.

Niestety dziwi mnie brak możliwości obsługi pliku w formacie MT942 z Alior Banku? Czy zmuszeni jesteśmy ręcznie wprowadzac do programu płatności?mt942.JPG

Kiedy taka możliwość będzie? Sporo firm ma konta właśnie w Aliorze.

 

Link to postu

Format pliku MT942 na ten moment nie jest obsługiwany w programach serii Nexo.
MT940 to format pliku, w którym zapisuję się wyciąg za okres dnia, tygodnia, miesiąca...
zaś w pliku MT942 zapisuję się wyciąg, który tworzy się (w zależności od banku) przykładowo w kilku sesjach dziennie.
Jeśli chodzi o plany to dobrze byłoby wprowadzić owy format do obsługi, jednak stworzenie tego rozwiązania dla wielu banków jest mocno czasochłonnym zadaniem. W przyszłości pomyślimy nad jakimś rozwiązaniem a na ten moment mimo wszystko proponuje korzystać z plików MT940.

Link to postu
1 godzinę temu, Michał S napisał:

W jaki sposób moge korzystać z pliku MT940?

 

W nexo pliki MT940 są możliwe do zaczytania z poziomu Wyciągów bankowych, poprzez górne menu Bankowość elektroniczna i Pobierz z pliku.

 

Zasugerować mogę tylko konwertery, które byłyby w stanie pliki .csv przetworzyć na MT940, z tego co wiem, nasi serwisanci/dystrybutorzy powinni być w stanie stworzyć tego typu rozwiązania. Tak jak wspomniał kolega, na dzień bieżący niestety nie obsługujemy formatu MT942 o którym Pan wspomniał.

Link to postu
  • 5 lat później...

Dzień dobry,

 

Czy upływ 6 lat był wystarczający do wdrożenia obsługi formatu MT942 czy potrzebujecie jeszcze kolejnych paru lat na rozwiązanie tego problemu?

 

Warto też dodać, że JEDEN CZŁOWIEK, prywatny programista (program EmSzmal3) był w stanie zaimplementować obsługę MT942 już wiele lat temu, a firma pełna uzdolnionych programistów męczy się z tym od tylu lat :(

 

Z góry dziękuję za jakąś informację w tej sprawie.

Edytowane przez Grzegorz z Gliwic
  • Lubię to 1
Link to postu
W dniu 11.06.2022 o 13:38, Grzegorz z Gliwic napisał:

a firma pełna uzdolnionych programistów męczy się z tym od tylu lat :(

W ciemno napiszę, że nikt w Insercie się z tym nie męczy, ponieważ taka funkcjonalność w ogóle nie jest planowana. Jak widać z historii forum, potrzeba rynkowa jest marginalna.

Nie mam jak sprawdzić, ale z informacji znalezionych w internecie wynika, ze Alior Bank eksportuje również pliki w formacie MT940, ktore są obsługiwane w programie.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 1 rok później...
W dniu 12.06.2022 o 19:56, Jacek Izydorczyk napisał:

W ciemno napiszę, że nikt w Insercie się z tym nie męczy, ponieważ taka funkcjonalność w ogóle nie jest planowana. Jak widać z historii forum, potrzeba rynkowa jest marginalna.

Nie mam jak sprawdzić, ale z informacji znalezionych w internecie wynika, ze Alior Bank eksportuje również pliki w formacie MT940, ktore są obsługiwane w programie.

 

Link to postu
  • 3 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...