Skocz do zawartości

Masa dla pozycji dokumentu

Polecane posty

Wygląda na to, że problem wynika podczas edycji - jak dodaję nową ofertę, to masa się wpisuje, aczkolwiek mam problem z jej zgodnością ilości. Jak prawidłowo powinna być uzupełniona masa przez Sferę, dla przykładu ze zrzutu ekranu, gdzie waga jednej sztuki wynosi 268,6kg. Powinienem wyrzucić tą jednostkę dodatkową i użyć właśnie masy?

Link to postu

Nie wiem czy dobrze interpretuje Pański ostatni post. Wydaje mi się, że problem z zgodnością ilości w tym przypadku może polegać na tym, że podstawowa jednostka miary (w tym wypadku sztuki) nie jest najmniejszą jednostką wykorzystywaną przy tym asortymencie. Dodatkowo precyzja podstawowej jednostki jest ustawiona na 0 (pełne liczby), więc w momencie ustawienia na dokumencie ilości 250 w dodatkowej jednostce miary (kg) program zaokrągli na koniec ilość do podstawowej 1szt ze względu na ustawioną precyzję.
Jeśli towar sprzedawany jest jedynie w sztukach, wystarczyłoby  usunąć jednostkę dodatkową kilogramów i uzupełnić masę przy gabarytach jednostki podstawowej sztuki.
Mam nadzieje że wyraziłem się dosyć zrozumiale;).

 

 

Link to postu

W naszej branży, często są materiały przeliczalne, np. pręty, które kupuje się np. w kilogramach, ale na magazynie interesuje nas ich faktyczna długość, stąd te przeliczniki. Miałem problem generalnie z tą masą, bo założyłem nieprawidłowo, że jak dodam kg jako jednostkę, to nexo sprytnie sam sobie policzy masę :D Teraz już wiem, że muszę dopisywać jeszcze masę na jednostkę podstawową i będzie liczyć masę B|

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...