Skocz do zawartości

Usuwanie nieaktywnych towarów z list - praktycznie niemożliwe

Polecane posty

Okazało się, że nazbierało się w Sello dużo towarów, których już dawno nie ma i nie będzie, w związku z tym chciałem hurtem pozbyć się ich z Sello, a w Sello jedyna opcja to -> Usunąć powiązania z Subiektem.

 

I co się okazuje...

 

Problem_1

Próbujemy hurtem i... Nie ma takiej opcji, o ile SGT pozwala na hurtowe ustawianie znaczników, tak w Sello mimo, że zaznaczymy więcej towarów to operacja dotyczy tylko jednego towaru.

 

Problem_2

Jakby tego było mało usunięcie powiązania NIC NIE DAJE, gdyż na wszelkich listach (powiązywanie aukcji z towarem, dodawanie towaru do transakcji, etc., znika tylko z zakładki "Towary" przy odpowiednim filtrze) nadal te towary widnieją, znikają tylko jeśli fizycznie usuniemy towar z listy na zakładce "Towary" ale to jest możliwe tylko kiedy nie było aukcji/transakcji dla danego towaru.

 

Problem_3

Usuwanie powiązania nie jest również możliwe dla towarów nieaktywnych w SGT, trzeba najpierw w SGT ustawić status na "aktywny" i wtedy powiązanie można usunąć.

 

Ma ktoś pomysł jak szybko skrócić sobie listy towarów o te zbędne?

Link to postu

Temat już kiedyś poruszałem.

Moja propozycja jest aby dodać tak jak jest w Subiekcie znacznik aktywności produktu oraz filtr - towary aktywne , nieaktywne , wszystkie

 

Wtedy oznaczasz jako nieaktywne te które są już niepotrzebne i przestają być widoczne.

 

Proponowałem już dawno takie rozwiązanie jako nową funkcjonalność programu , ale może komuś to przeszkadza i nie jest wprowadzana.

Link to postu

Na ten moment chyba nie ma jak sobie z tym poradzić.  Towary aktywne/nieaktywne to b. dobre rozwiązanie - przeszkadzać nikomu nie powinno (najwyżej może nie korzystać), więc przypuszczam, że problemem są tu moce przerobowe Sello Team...

Dodatkowo stan towaru (aktywny/nieakt.) powinien być też synchronizowany z Sub.

Link to postu

dzięki ;)

 

Nie zapomnijcie też o opcji czyszczenia bazy, ew. może dałoby się tak zrobić, że byłaby podpięta coś w stylu subbazy, wszelkie nowe dane zapisywałyby się w nowej bazie, umożliwiłoby to płynne przejście na nową bazę (z ciągłym dostępem do starej) i starą bazę z czasem można by odłączyć. Czy to raczej niemożliwe?

 

W razie konieczności sprawdzenia czegoś z odległej przeszłości dobrze byłoby aby nowe wersje Sello miały możliwość podglądu baz w starszych wersjach bez konieczności "apgrejdu" do aktualnej wersji.

Link to postu

MSZ przenoszenie danych do backupu ma sens tylko w sytuacji, gdy poprawi to wydajność (tzn. danych będzie na tyle dużo, że operowanie na całej bazie spowolni pracę).  Jeśli ktoś ma na tyle duży ruch, że jego baza przekracza 10 GB to zakup płatnego serwera SQL będzie wydatkiem może istotnym, ale na pewno nie kładącym finanse firmy na łopatki.  Zwłaszcza po dorobieniu oczyszczania jej ze starych obrazków itp.

Link to postu
  • 1 rok później...
  • 4 lata później...
  • 6 miesięcy temu...

Hej,

Jak radzicie sobie z odfiltrowaniem nieaktywnych produktów w Towarach?

 

Mam trochę "śmieci" z kilku lat, najchętniej bym je usunął, ale jakieś powiązania z aukcjami nie pozwalają. Odfiltrowanie lub ukrycie nieaktywnych produktów trochę usprawniłoby pracę.

 

PS. W Szczecinie pochmurno, chłodno, a kaloryfery kurna jeszcze nie grzeją, eh ...

Link to postu

Hej,

Jak radzicie sobie z odfiltrowaniem nieaktywnych produktów w Towarach?

 

Mam trochę "śmieci" z kilku lat, najchętniej bym je usunął, ale jakieś powiązania z aukcjami nie pozwalają. Odfiltrowanie lub ukrycie nieaktywnych produktów trochę usprawniłoby pracę.

 

PS. W Szczecinie pochmurno, chłodno, a kaloryfery kurna jeszcze nie grzeją, eh ...

 

Dla nieaktywnych wybieram ppm 'usuń powiązanie z Subiektem GT' (najlepiej w GT potem ustawić jako 'nieaktywny') i ustawiam filtr 'powiązane z programem sprzedaży' na 'tak'.

Link to postu

Jako, że handluję tylko tym co mam na stanie, interesują mnie tylko towary ze stanem niezerowym.

 

I w zasadzie tylko te, które są "Niewystawione" w serwisie aukcyjnym, czyli towary do obróbki lub wznowienia aukcji.

 

I takie mam filtry ustawione na stałe.

 

Gdy chcę poprawić jakiś towar wystawiony, wówczas na chwilę zmieniam filtry.

Link to postu
  • 2 lata później...

Podbijam.

Przypomniałem sobie przy podmianie towaru jednorazowego, gdzie wyświetla się wszystko:

image.png.ca2baf5a7336f0ff7c6ad0cce938e837.png

 

Wg mnie wzorcem może być filtrowanie występujące w TOWARACH + to co charakterystyczne dla miejsca wyszukiwania:

image.png.8889da88b970b54df07b9d5de1136d65.png

 

Najlepiej wprowadzić we wszystkich wyszukiwaniach...

:)

  • Lubię to 1
Link to postu
10 minut temu, Tomek - massur napisał:

Bartku - to dla wielu podstawowa funkcjonalność.... Tak tylko przypomnę kiedy napisałem pierwszego posta w tym wątku: 2 września 2011  :(- ST powinno już być głupio, że prawie 10 lat to przygotowują...

Chyba "trafność listy Sello" tak zadziałała... ?

Zdaje się, że jak niewielu o to zabiega, to trafn... poprawka spada na doł listy...

 

Link to postu
Dnia 14.02.2020 o 14:06, Tomek - massur napisał:

ST powinno już być głupio, że prawie 10 lat to przygotowują...

Przecież to tak nie jest, że od 10 lat nad tym pracujemy. Niestety priorytety się zmieniają i to co jednego dnia wydaje się istotne, drugiego jest zepchane na dalszy plan przez inne pilniejsze potrzeby. Jeśli mamy na tapecie obecnie powiedzmy 50 zagadnień o których toczy się mowa na forum, to raczej skupiamy się na tym o czym się teraz mówi. Inaczej wyglądało by to tak, że tutaj rozmowy rozmowami, ale poczekajcie, bo mamy temat sprzed 10 lat :). Druga sprawa jest taka, że na realizację ma też wpływ to ile osób zgłasza taką potrzebę.

Znacznik nieaktywności będzie realizowany w nowym konektorze, dlatego też w ostatnim czasie nie rozwijamy starego synchronizatora.

Link to postu

Napisałem kiedyś skrypt który aktualizuję cechę towaru w sello na aktywne nieaktywne, dodatkowo wypisuje aukcje które są powiązane z towarami nieaktywnymi w subiekcie lub w ogóle nie powiązane.

Skrypt jest w php więc trzeba zainstalować xampp i ustawić w harmonogramie windows wywoływanie skryptu co np 5min tym sposobem można uzyskać dezaktywacje towarów w sello

Jak ktoś ma chęci się bawić w instalacje php i drobną konfigurację mogę udostępnić takie narzędzie

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 1 rok później...

A jak skasować z Sello aukcje które są już nieaktywne, program to blokuje z informacją "nie można skasować aukcji ponieważ istnieją do niej transakcje" Problem w tym ze transakcji nie było albo nie widać. Zamykamy aukcje które nie mają ofert przez rok by unikać opłaty utrzymaniowej i wystawiamy nowe a te stare niepotrzebnie zaśmiecają.

Link to postu

Jeśli pojawia się informacja, że istnieją transakcje to najprawdopodobniej tak jest. W Sello dane trzeba zawsze usuwać od końca, czyli paczki, transakcje i aukcje na końcu z powodu takiego, że każdy kolejny element trzyma powiązanie z elementem nadrzędnym i nie można go osierocić.

 

Rozwiązaniem zastępczym jest usuwanie danych za pomocą programu serwisowego. Tam można usunąć stare transakcje i aukcje filtrując po dacie. Zalecana wersja minimum 1.38, bo były tam poprawki mechanizmu czyszczenia bazy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...