Skocz do zawartości

Wyświetlenie na liście zamówień wegług osoby wystawiającej zamówienie

Polecane posty

Nasi handlowcy, z chęcią chcieli by wyświetlić Sobie w liście zamówień, te które wprowadzili, względem osoby która je dodała. Do tego teoretycznie służy filtr Wystawił. Niestety, w przypadku gdy dodając zamówienie od klienta, poda się numer zamówienia klienta, z jakiś przyczyn, zamieniacie te pola - już kiedyś poruszałem ten temat z wami. No powiedzmy, że to w ostateczności jestem w stanie zrozumieć, ale w takim razie jak mam przefiltrować zamówienia po osobie która je wystawiła? Opcja Odbiorca, pokazuje nam dane klienta. Co ciekawe opcja Wystawił, pokazuje prawidłowo osoby, które wystawiały zamówienie, ale filtr nie daje żadnego efektu, pewnie przez tą zamianę pól.

Link to postu

Pola są zamieniane, kiedy uzupełnia Pan pole Numer oryginału - jeżeli nie będzie ono uzupełnianie pole Wystawił pozostaje nie zmienione. Można by się było zastanowić nad uzupełnianiem numeru oryginału przez Pole Własne lub też jeżeli Państwo zamierzają zawsze wspomniany oryginał uzupełniać to należałoby po prostu wyszukiwać po Odebrał.

Link to postu

Jeżeli uzupełnia Pan pole Oryginał na dokumencie Zamówienia to program traktuje ten dokument jak Zamówienie wygenerowane przez firmę trzecią, z ich własnym numerem, a co za tym idzie jako dokument, który Pan otrzymał. Czyli z wystawiającego robi się Pan odbiorcą. Nie za bardzo rozumiem, co Pan rozumie poprzez słowa

 

7 minut temu, Radomił Ząbik napisał:

stosujemy to pole "Numer oryginału", jako numer zamówienia od klienta

 

Numer zamówienia od klienta to numer Pański, a więc pole Zamówienie, oryginał jest wykorzystywany tak jak wspomniałem. Nie jest to błąd działania programu, więc poprawki nie przewidujemy.

Link to postu

No ja rozumiem działanie tej zamiany, pierwszy raz co prawda taką widzimy, no ale spoko, wasz program, wasze zasady :$ Chodzi o to, że w naszej branży, dostajemy od klientów zamówienia z ich numerami, które potem powinny się przenieść odpowiednio na zamówienie w naszym systemie, a często także na fakturę końcową. Więc jak powinniśmy to prawidłowo zrobić? Oryginał na to wskazuje, że to właściwe miejsce, bo ma jeszcze datę i miejsce, super. To że zamienia pola, ok, ujdzie. Ale fajnie jakby sortowanie na liście zamówień też na to reagowało! Proszę dodać zamówienie z numerem oryginału i zauważy Pan, że w filtrze Wystawił, znajdzie się nazwisko Odbiorcy (po zamianie, czyli pracownika naszej firmy), a jak filtr ustawię na pracownika, to nie pokarze żadnego zamówienia. W tym cały nasz problem!

Link to postu

Coś w temacie? Może zobrazuję problem zrzutem ekranu:

Na liście osób Wystawił, pojawia się zaznaczona Sylwia Jesionowska, a w kolumnie Wystawił nigdzie ona na liście się nie znajduje. Za to znajduje się ona na liście Odebrał. Wybranie jej z listy spowoduje brak wyników. Widać, że program próbuje myśleć prawidłowo, ale nie udaje mu się dobrze filtrować kolumny, bo mu się zamienia :o Ot to jest cały nasz problem. Szef działu handlowego, chciałby wejść w listę zamówień i szybko dowiedzieć się, czyje zamówienia są otwarte.

Edytowane przez Radomił Ząbik
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...