Skocz do zawartości

Błąd przy usuwaniu klienta

Polecane posty

Dzień dobry, proszę o informację czy ktoś z użytkowników spotkał się z podobnym problemem. 

 

Po zakończonej współpracy z klientem postanowiłem usunąć go z biura nexo. Tak więc usunąłem bazę za pomocą programu serwisowego, usunąłem ją także z serwera. Przy próbie usunięcia wyskakuje informacja, że nie można usunąć klienta który posiada rozrachunki. 

 

Nadmienię że wcześniej usuwałem kontrahentów którzy mieli rozrachunki i nie było z tym problemu. 

 

(w załączeniu prtsc) 

Bez tytułu.jpg

Link to postu

Dzień dobry,

Wygenerowałem identyczny komunikat w sytuacji, w której klient biura posiada jakieś rozrachunki wystawione z poziomu powiązanych programów.
W moim wypadku była to faktura sprzedaży w powiązanym Subiekcie nexo.
Proponuję odnaleźć tego klienta z poziomu kartotek i zajrzeć do Informatora (prawy przycisk myszy na kartotece klienta). W tym miejscu odnajdzie pan wszelkie informacje na temat możliwych rozrachunków które mogłyby być stworzone dola tego kontrahenta.

Link to postu
  • 1 rok później...

Witam,

Podłączę się do tematu. Też nie mogę usunąć mylnie dodanego klienta z Biura nexo. Komunikat o istniejących rozrachunkach. Rozrachunki uregulowane wszystkie. Klient usunięty z bazy danych. Widnieje jednak (w innym kolorze) na liście klientów Biua nexo). Rozumie, że zajmuje mi niepotrzebnie miejsce licencyjne i przeszkadza widniejąc na tej liście. Proszę o sugestie jak go całkowicie usunąć.

Pozdrawiam, MP

Link to postu

Jeżeli jest rozrachunek, to oznacza że na tego klienta została wystawiona faktura i jest ona w Subiekcie nexo. To ona blokuje usunięcie klienta, nie jest istotny fakt rozliczenia rozrachunku na tego klienta. Taki podmiot blokuje Panu miejsce licencyjne by je zwolnić należy zgłosić to do naszej Pomocy Technicznej.

Tu jest to dokładnie opisane:

Moje konto - Jak wyrejestrować klienta biura?

Link to postu
  • 5 lat później...

Witam,

Temat ten sam, czyli usuwanie klienta biura, ale inny komunikat. Tym razem - "Nie można usunąć podmiotu, który jest wykorzystywany". Klient został stworzony przy pomocy wzorca, ale to chyba nie ma znaczenia. W Informatorze brak danych. Klient dezaktywowany. Brak rozrachunków. Jak sprawdzić, gdzie podmiot jest wykorzystywany?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...