Skocz do zawartości

Przypisanie rabatu dogrupy towaru i grupy klienta

Polecane posty

Witam

Proszę o pomoc przy zorganizowaniu cenników w Subiekcie. Kontrolowanie ich jest dla mnie conajmniej kłopotliwe.

W mojej firmie operujemy zarówno rabatami od cen ewidencyjnych jak i narzutami od cen zakupu.

 

poniżej przykład:

kilka grup towarów i kilka grup klientów  (A,B,C), dla każdej pozycji inny rabat.

 

tabela.JPG

 

Wiem że możemy zrobic to Cennikami dodatkowymi, ale przy ponad 10 tys pozycji asortymentu (jakieś 15 grup towarów) i około 10 grup klientów jest to ciężkie do ustawienia.

 

Największy problem stanowi dodawanie nowego asortymentu (jedna pozycja). Muszę "na piechotę" dodawac go do każdego cennika.

 

Pytanie:

Czy jest jakiś sposób na bardziej życiowe zarządzanie cennikami? Jak dla powyższego przykładu zrobić to prościej?

 

Link to postu

Witam,
 

Niestety jeśli chodzi o opisany przez Pana temat nie ma prostego rozwiązania. Korzystanie z dodatkowych cenników jest w tym wypadku jak najbardziej prawidłowe. Ewentualnie zamiast dodatkowych cenników można by było zamiennie korzystać z modułu Promocje bez ograniczenia ich czasowo, jednak nie zmieniło by to ilości wprowadzanych danych do prawidłowego funkcjonowania cen na dokumentach. Opisany przez Pana sposób jest nam jak najbardziej znany, jednak ilość funkcji możliwych do konfigurowania w tej chwili w cennikach zbytnio nie pozwala na wprowadzenie tak przejrzystego rozwiązania.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...