Skocz do zawartości

Płatność i jej termin w ZD

Polecane posty

Witam.

Zgłaszane problemy i rozwiązanie podzieliliśmy na dwie części: pierwsza, to możliwość zbiorczego przypisania waluty w kreatorze zamówień do dostawcy i ta nie jest planowana do realizacji na tegoroczne wersje. Druga to lepsze uwzględnianie waluty przypisanej w zakładce "Dostawy" asortymentu, a gdy dany klient nie został wskazany w AS jako dostawca, to pobranie waluty przypisanej do niego i ta zmiana wstępnie jest zakwalifikowana do wersji 17.0.0.

Przykład - mamy dostawcę z Niemiec - Herr Flick, który ma przypisaną walutę eur.
Mamy też asortymenty:
1) Towar A - nie ma przypisanego dostawcy, nie był jeszcze kupowany u Herr Flicka
2) Towar B - nie ma przypisanego dostawcy, był kupowany u Herr Flicka (w eur)
3) Towar C - przypisany Herr Flick jako dostawca (bez ceny deklarowanej), ale niepodstawowy
4) Towar D - przypisany Herr Flick jako dostawca (z ceną deklarowaną), ale niepodstawowy
5) Towar E - przypisany podstawowy dostawca Herr Flick z walutą eur, bez ceny deklarowanej
6) Towar F - przypisany podstawowy dostawca Herr Flick z walutą eur, i ceną deklarowaną

Teraz w/w towary wstawiamy do ZK, a następnie uruchamiamy kreator zamówień do dostawcy, ustawiamy zbiorczo jako dostawcę dla wszystkich pozycji Herr Flicka i obecnie:
1) towary B, D, F mają przypisane prawidłowe ceny i walutę eur - pobrane albo z ostatniego zakupu albo z definicji dostawy w AS - OK i tu się nic nie zmieni,
2) towary A, C, E mają cenę 0, ale walutę pln - po zmianach będzie to eur (waluta pobrana z albo z zakładki "Dostawy" asortymentu, a gdy tam jej nie ma nie ma to z danych dostawcy).

Link to postu

Nalegałbym aby zmiana opisana, jako wstępnie zakwalifikowana do wersji 17, znalazła się tam jednak na pewno. W wersji 16 rozwaliliście do końca ten moduł, który już miał błędy od dawna, o czym wam pisałem chyba w listopadzie 2016 roku. Jeśli nie macie czasu poprawić tego jak należy, to proszę o przywrócenie go do stanu z wersji 15, zanim dodaliście funkcję pobierania cen z zakupów - oczywiście fajna, rozwojowa funkcja, ale jak zwykle wprowadzona na szybko, bez przemyślenia, a w obecnej formie, utrudnia nam pracę i rozwala dane w systemie - musimy usuwać ZD i tworzyć je osobno, tracimy powiązania realizacji, MASAKRA!

Link to postu

Prosiłbym o nie używanie zwrotów "rozwaliliście do końca ten moduł", w sytuacji, gdy pojawia się problem w specyficznym scenariuszu - niczemu to nie służy.
Jak napisałem wcześniej, chcemy zająć się opisywanym przez Pana problemem w wersji 17, ale dopóki nie zostanie on zdiagnozowany, rozwiązany i przetestowany (czyli zamknięty po naszej stronie), nie mogę napisać że został "zrobiony".

Link to postu

A jakie zwroty mam używać, skoro od listopada 2016 roku, jestem "olewany". Sprawa przeliczania walut była zgłoszona, opisana, nawet nagrałem wam film, bo padały sugestia że to moje rozwiązania Sferyczne. Obiecaliście poprawkę w wersji 13, potem że się nie upomniałem, to już nawet o temacie zapomnieliście! W wersji 16 miało wejść usprawnienie, a w efekcie modyfikacja spowodowała, że nie możemy wystawić normalnie 90% zamówień do dostawców zagranicznych! Czy macie świadomość, jaka to jest ilość czasu, a już nie wspomnę o pieniądzach? Chciałby się Pan postawić w moim miejscu, gdzie kilkunastu użytkowników, od pół roku pyta, kiedy poprawicie błąd, a potem nagle nie mogą normalnie wystawić ZD? Więc jak w takim przypadku pisze Pan z pogrubieniem wstępnie w Swojej odpowiedzi, to jak mam zareagować, skoro pewne u was oznaczało 3 wersje różnicy?

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Dziękuje, za chociaż częściowe naprawienie problemu w wersji 17, poprzez pobieranie tej waluty z dostawcy. Niestety, nadal nie można zmienić waluty w kreatorze, a zdarza się, że był u klienta realizowany jakiś duży kontrakt np. w USD, a obecnie kupujemy u niego ten produkt w EUR - efekt, wchodzi nam USD ze starą ceną. Podobna sytuacja, może zajść, gdy klient postanowi zmienić walutę, w jakiej się z nim rozliczamy, a często się zdarza, że przechodzą na EUR.

Dodatkowo, przydało by się trochę doszlifować podsumowania pod tabelą - Wartość netto powinna mieć dopisek (K), jak wszędzie w waszej nomenklaturze, bo chyba jest przeliczana po kursie?

Link to postu
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 22.01.2018 o 13:32, Radomił Ząbik napisał:

Mamy nowy rok, więc może w tym roku, po 2 latach, uda się naprawić kreator ZD?

Do wersji wiosennej wprowadziliśmy poprawki i zmiany, m.in. postulowaną przez Pana możliwość zmiany waluty w kreatorze. Walutę można będzie zmienić albo dla wszystkich albo dla zaznaczonych pozycji, w interfejsie będzie to wyglądać tak:

kzd.png.68d0bdbbe132a308249ec90c204e58b3.png

Link to postu
6 minut temu, Marek Pyznarski napisał:

Wygląda na to, że "jedziemy na tym samym wózku"

Oj tak. Jedynie co, to ja mam zdecydowanie lepiej, ponieważ użytkowników mam na miejscu i mogę podejść do każdego i zobaczyć "co klika źle" :) Dodatkowo programowanie systemu na miejscu i wdrażanie rozwiązań z użytkownikami, też jest o niebo lepsze. Dlatego naprawdę, w 90% przypadków, jestem względem was bardzo wyrozumiały, bo w pełni rozumiem specyfikę pracy i mimo kilku braków, które mnie irytują, to i tak oceniam NEXO bardzo dobrze - w szczególności dzięki poznaniu struktur bazy i Sfery oraz Forum i kontaktowi z wami, mimo iż w 9/10 przypadków słyszę, że zanotowane do wersji 1500 2900 :) I mam nadzieję, że w Insert też jest jakaś wyrozumiałość względem mnie - naprawdę, z kolegą Adamem, filtrujemy 90% problemów od naszych użytkowników, zanim dotrą do was :P

Link to postu
  • 3 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...