Skocz do zawartości

FIFO - jak działa?

Polecane posty

Witam,

Czy w następującej sytuacji:

przyjęcie towaru A - 20 sztuk w cenie 5 zł/szt w dniu 06.10.2016

przyjęcie towaru A - 20 sztuk w cenie 8 zł/szt w dniu 06.11.2016 - od tego samego dostawcy, ten sam towar - tylko po prostu wzrosła cena.

 

Jak w programie zadziała FIFO?

Wydając 30 sztuk towaru A - pierwsze 20 sztuk policzy mi po cenie 5zł/szt, a brakujące 10 sztuk w cenie 8 zł/szt?

 

parametry ustawione następująco:

 

Przechwytywanie.PNG

Link to postu

Niestety nie działa w ten sposób, a przynajmniej w moim przypadku. Mam towar A przyjęty za 100 zł/szt w ilości 10 sztuk oraz 200zł/szt w ilościu 10 sztuk i przy wydaniu 15 sztuk towaru A pokazuje wartość wydania na 3000 zł....

Ale wartość magazynową pokazuje ok - 2000 zł.

Jak poustawiać parametry wyliczania ceny, żeby to działało poprawnie?

Link to postu

Hmm... Proszę o dokładne sprecyzowanie problemu jaki Pan napotkał.
W jakich dokładnie kolumnach występuje owa różnica? W którym dokładnie miejscu?
Czy zaglądał Pan do informatora asortymentu? Jak wygląda dokładnie ruch tego towaru?
Proszę o ewentualne podesłanie zrzutów ekranu z miejsc o które pytam. Będą pomocne w namierzeniu ewentualnej przyczyny.
Działanie metody FIFO wg daty wystawienia zostało wyjaśnione prawidłowo, więc wydaje mi się, że przyczyny trzeba szukać w innym miejscu;)

Link to postu

Sprawa wygląda tak:

Mam przyjęty towar - PRZEWÓD - od jednego dostawcy 5 szt po cenie 200 zł za szt

od drugiego dostawcy ten sam przewód w ilości 5 szt, ale po cenie 500 zł za szt

 

Przy wydaniu 10 sztuk (5po200zł i 5po500zł) program liczy mi jedną cene i nie rozróźnia dostaw!

 

Jedynie różnica ta jest widoczna w kosztach magazynowych

 

Przechwytywanie.PNG

Link to postu

Sposób wydawania towaru metodą FIFO wg daty wystawienia odpowiada kwestii kolejności wydawania towaru z magazynu, co za tym idzie prawidłowego wykazywania kosztów. Domyślam się, że zrzut ekranu, który załączył Pan do ostatniej wiadomości pochodzi albo z jakiegoś dokumentu wydania magazynowego bądź dokumentu sprzedażowego. Na przedstawionym obrazku widzę że ceną jaka ma zostać przyjęta dla pozycji na dokumencie jest Cena: Hurtowy (w tym wypadku 200zł netto).
Metoda wydawania nie jest powiązana z cennikami więc nie ma możliwości aby program sam przewidział że część towaru chce Pan wydać w cenie X a drugą część w cenie Y.
Jeśli dobrze rozumiem, chciałby Pan aby Cena sprzedaży (wydania) była wyliczana na bieżąco w zależności od tego jakie dostaw są wykorzystywane w danej pozycji dokumentu. Proponuję w takim razie skorzystać z rozwiązania Cenników dynamicznych gdzie przyjętą ceną dla towaru będzie Średnia ważona cena z dostaw w dyspozycji. Poniżej screen z miejscem do skonfigurowania tej kwestii.

Średnia ważona cen z dostaw w dyspozycji.JPG

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...