Skocz do zawartości

Terminal <=> Serwer via Zapora Windows Defender

Polecane posty

Dzień dobry,
Łączę się po sieci ("z zewnątrz Biura") z serwerem przez VPN.
Kompy się widzą, mogę przeglądać zasoby.
Pracuję na Insert GT i Nexo, z linią GT neie ma problemu "hula", natomiast Nexo się nie łączy.
Początkowo łączy się, widać listę podmiotów, natomiast po wybraniu połączenia z konkretnym podmiotem kręci się w nieskończoność, wychodzi na to, że nie jest w stanie ustanowić połączenia z bazą podmiotu.
W zaporze ustanowione wyjątki zgodnie z manualem:
https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2513,dlaczego-program-nie-laczy-sie-z-serwerem-na-koncowce-w-insert-nexo.html?token=IjIwMjAvMTAvMjYsIDE2OjEwOjIxLS0-Ig.pM0tifosmNw5OVCXEx4rRUiFZCs
Różnice które zauważam to "SQL Server Configuration Manager".
Wg manuala:

1.png

U mnie na serwerze:

2.png

Nie wiem o ile to istotne jak też jak te ustawienia przekonfigurować.

Help ;)

Dziękuję / Pozdrawiam

 

Edytowane przez Artur Myśliborski
Link to postu
  • Artur Myśliborski zmienił tytuł na Terminal <=> Serwer via Zapora Windows Defender

Nie jestem pewien czy rozumiem ten opis.
Program jest odpalany lokalnie i łączy się do bazy przez internet?
No to w przypadku nexo będzie zaj...
Nexo ma binaria w bazie launcher na serwerze SQL, więc do odpalenia potrzebuje (trochę upraszczam) przesłać sobie te drobne kilkaset MB. Nic dziwnego że końca nie widać.
Praca zdalna z nexo tylko przez RDP, a nie połączenie do bazy.
W GT też to działa słabo ale jakoś działa, w nexo to będzie katastrofa.

Link to postu

Jeśli koniecznie chce Pan w ten sposób pracować, albo przynajmniej spróbować, to może Pan zainstalować lokalnie nexo z pełnej instalki w wersji zgodnej z tą na serwerze, zainstalować SQLa, założyć jakikolwiek podmiot lokalnie i dopiero potem łączyć się zdalnie - wtedy już powinno jakoś pójść, bo pakiety będą w lokalnym cache. Po każdej aktualizacji to samo - najpierw aktualizacja podmiotu lokalnego.

Link to postu
W dniu 7.02.2021 o 00:12, Jacek Izydorczyk napisał:

Jeśli koniecznie chce Pan w ten sposób pracować, albo przynajmniej spróbować, to może Pan zainstalować lokalnie nexo z pełnej instalki w wersji zgodnej z tą na serwerze, zainstalować SQLa, założyć jakikolwiek podmiot lokalnie i dopiero potem łączyć się zdalnie - wtedy już powinno jakoś pójść, bo pakiety będą w lokalnym cache. Po każdej aktualizacji to samo - najpierw aktualizacja podmiotu lokalnego.

Potrzebuję dostęp doraźny, awaryjny, nie do bieżącej pracy.

Anyway ... pełna lokalna instalacja po czym podpięcie do bazy po IP istotnie pomaga Thx 👍 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...