Skocz do zawartości

Informacja o błędnym formacie ceny - dziwne przeliczenie cen produku

Polecane posty

Witam Serdecznie, jestem początkującym użytkownikiem Sello,

właśnie rozpoczynam integrację oferty sklepowej z allegro.

Już przy drugim produkcie napotkałem problem

 

obraz.thumb.png.b39789313c9568f5d0f613162815d973.png

 

Wystawiam produkt który ma cenę 1880 zł

 

Błąd Sello szczegółowo opisany jest jako " podaj cene w zakresie od 0,00 do 0,00000000 i upewnij się że niema liter"

 

Aukcja w Sello świeci się na czerwono,

natomiast na allegro pojawia się szkic tej aukcji z dziwna ceną

obraz.thumb.png.db2ffcc0f5909998fe456583b6bde526.png

Edytowane przez Jakub Sochacki
Link to postu

Wygląda w porządku. Może być to natomiast problem w samym Allegro. Proszę jeszcze za pomocą poniższej instrukcji włączyć logowanie synchronizacji z Allegro i podesłać do nas log z wysyłania takiej aukcji.

 

Spoiler

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu rejestr.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

Link to postu

Ach, zapomniałem o tym problemie (w 1.38 będzie poprawiony).

Tymczasem można włączyć logowanie korzystając z poniższych plików:

 

aukcje.zip

 

Trzeba je wypakować i odpowiedni z nich uruchomić, potwierdzając dodanie informacji do rejestru Windows. Na koniec proszę wyłączyć logowanie aby nie zaśmiecać dysku.

Link to postu

Czyli już tutaj pojawia się błąd w cenie (26,2425) i taką cenę wysyła potem Sello do Allegro - co powoduje problem. Jaka cena w tym przypadku jest wpisywana?

I czy takie dziwne wartości pojawiają się np jak wpisze się tę cenę zmianami zbiorczymi za pomocą "przeceniacza"?

Link to postu

Nie wiem co to "przeceniacz". Ceny są ustalone dla kg i nie wiem w którym momencie przelicza na sztuki i jak to kontrolować. Cenę poznaje dopiero w Sello. 
Czy jest gdzieś możliwość ustalenia ceny dla innej jednostki sprzedaży dla konkretnego cennika?

 

Odnośnie ustalania cen, to jeśli robię promowanie (obniżkę) w Allegro, np. wyprzedaż, to jak to zrobić, z poziomu Sello, bo mi później różnice pokazuje?

Link to postu

Czy ten problem z ustawianiem cen (nie wysyłaniem, bo to jest wtórne) powtarzalny jest też na innych komputerach w sieci?

1 minutę temu, Rafał B. napisał:

Nie wiem co to "przeceniacz".

Zmiany zbiorcze -> CENY -> wpisanie wartości ręcznie.

 

Z informacji powyżej wynika, że ten sam problem występuje tez na starym synchronizatorze, wiec to raczej nie jest wina przeliczania jednostek i cen dla nich.

 

 

Link to postu

Niestety na drugim komputerze też jest ten błąd. Przeceniacz nie potrafi zmienić ceny, bo wysyłanie do serwisu powoduje błąd:

Aktualizacja istniejącej oferty "xxxx" z konta xxx na Allegro.pl: Podaj cenę Kup teraz w formacie "0.00", w zakresie od 1 do 1000000000 i upewnij się, że nie zawiera liter.
HTTP Status: Unprocessable Entity (422)

Powoduje to że cały czas są dwie zmiany oczekujące. Błędy dotyczą asortymentu który jest przeliczany z jednostki głównej (kg) na sztuki.

image.png.556fc3384854716e747a1c7eece027c9.png

 

Link to postu
18 godzin temu, Rafał B. napisał:

Przeceniacz nie potrafi zmienić ceny, bo wysyłanie do serwisu powoduje błąd

A samo zastosowanie przeceniacza i wpisane z palca jakiejkolwiek ceny i zapisanie jej (nie z kartoteki). Co wtedy widoczne jest na liście zmian dla tej aukcji?

Link to postu

Problem z tymi cenami bierze się z przeliczania tych jednostek na sztuki przy imporcie. Natomiast ręcznie wpisanie pożądanej kwoty w przeceniaczu nie powinno być obarczone tym błędem, no bo tam cena wpisywana jest ręcznie (chyba, ze też została pobrana z towaru, a nie o to mi chodziło). Chodzi o wpisanie wartości ręcznie na zaznaczonym polu.

obraz.png.837428ef500dfe15f0c318c968846b06.png

Proszę wpisać tutaj jeszcze raz cenę, aby w kolumnie S pojawiła się ikonka zmiany i wtedy zatwierdzić zmiany zbiorcze przyciskiem OK.

 

Link to postu
W dniu 11.02.2021 o 10:23, Bartosz Rosa napisał:

Czyli już tutaj pojawia się błąd w cenie (26,2425) i taką cenę wysyła potem Sello do Allegro - co powoduje problem. Jaka cena w tym przypadku jest wpisywana?

I czy takie dziwne wartości pojawiają się np jak wpisze się tę cenę zmianami zbiorczymi za pomocą "przeceniacza"?

 

7 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Problem z tymi cenami bierze się z przeliczania tych jednostek na sztuki przy imporcie. Natomiast ręcznie wpisanie pożądanej kwoty w przeceniaczu nie powinno być obarczone tym błędem, no bo tam cena wpisywana jest ręcznie (chyba, ze też została pobrana z towaru, a nie o to mi chodziło). Chodzi o wpisanie wartości ręcznie na zaznaczonym polu.

obraz.png.837428ef500dfe15f0c318c968846b06.png

Proszę wpisać tutaj jeszcze raz cenę, aby w kolumnie S pojawiła się ikonka zmiany i wtedy zatwierdzić zmiany zbiorcze przyciskiem OK.

 

Przy takim poprawieniu ceny, produkt wystawił się, jednakże mam pytania..

Program Sello zakupiłem w celu automatyzacji i jak najbardziej profesjonalnego wystawiania aukcji.

Poprawianie ręcznie każdej ceny przed wystawienie aukcji to wiele godzin strat i w pewnym sensie absurd.

 

Dodatkowo co będzie działo się z takim ( poprawionym ) produktem, który np wyprzeda się na allegro, lub w sklepie stacjonarnym przez subiekt. I potem podczas nowej dostawy ponownie będzie miał zostać automatycznie włączony z nowa ilością sztuk na Allegro? Czy to będzie działać czy problem ponownie wystąpi.

 

Sello jako program z założenia ma zaciągać cenę i inne dane z subiekt, dlaczego zatem taki problem wystepuje? Jak mogę go zareklamować i czy można usunąć ten błąd w działaniu mojego Sello

 

dziękuje za zrozumienie i pomoc,

Link to postu

Sytuacja, która wystąpiła jest związana z włączeniem nowego synchronizatora Subiekta (czy tutaj też został on uruchomiony?), który dopiero ujrzał światło dzienne i napotkać w nim można błędy "wieku dziecięcego". Są one na bieżąco naprawiane po zgłoszeniach i będą publikowane w ramach kolejnych poprawek. Pierwsze z nich będą w tym tygodniu.

 

Przesłane rozwiązanie jest jedynie rozwiązanie tymczasowym, które dodatkowo potwierdza, że problem leży w tym co zdiagnozowaliśmy - to też jest istotna dla nas informacja.

16 godzin temu, Jakub Sochacki napisał:

Dodatkowo co będzie działo się z takim ( poprawionym ) produktem, który np wyprzeda się na allegro, lub w sklepie stacjonarnym przez subiekt. I potem podczas nowej dostawy ponownie będzie miał zostać automatycznie włączony z nowa ilością sztuk na Allegro? Czy to będzie działać czy problem ponownie wystąpi.

Wznawianie oferty jest niezależne od zmiany cen. Natomiast jeśli będzie zmieniana cena to tak, problem może znów wystąpić. Ale, jak wspomniałem, w tym tygodniu będzie poprawka.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...