Skocz do zawartości

Informacja o błędnym formacie ceny - dziwne przeliczenie cen produku

Polecane posty

Proszę się upewnić, że włączony jest nowy synchronizator, na dole okna parametrów zewnętrznego systemu sprzedaży.

Następnie proszę wykonać synchronizację towarów z modułu towary.

Proszę też sprawdzić, czy w Sello pojawiła się ta grupa z Subiekta w słowniku grup towarów.

Czy wywołanie synchronizacji pojedynczego towaru lub kilku towarów z menu pod prawym klawiszem myszy przypisuje go do grupy? Synchronizacja bazuje na dacie ostatniej synchronizacji jak i dacie zmiany tego towaru w Subiekcie. Jeśli Sello za pierwszym razem nie zsynchronizowało grupy to zostanie dany towar zaktualizowany dopiero po jego zmianie w Subiekcie lub po ręcznym wywołaniu synchronizacji tego towaru z poziomu Sello.

Link to postu

Mam jeszcze jedno pytanie, w subiekt niektóre towary maja dość długie nazwy ze znakami specjalnymi np "

 

Sello informuje iż nazwa towaru jest za długa do wystawienia na allegro. Ja w subiekcie nie bedę mógł zmienić nazw gdyż sa to specjalistyczne informacje wazne dla naszej specjalizacji, jednak mam pytanie czy przy wystawianiu takiej aukcji mogę w sello zmienić ręcznie układ i dłogość nazwy, i w taki sposób wysłać oferte do allegro? czy to będzie działać czy rozjedzie sie dalsza synchronizacja oferty?

Link to postu

Tytuł oferty może być zupełnie inny niż nazwa towaru. Domyślnie nazwa jest wstawiana ale można tam wpisać cokolwiek. W szczególności, jeśli używane są szablony można wykorzystać np jakieś pole własne z Subiekta w którym może być tytuł dla oferty Allegro.

 

Link to postu
2 godziny temu, Jakub Sochacki napisał:

czy w tym polu mogę ręcznie zmienić nazwę przed wysyłką oferty do allegro?

Można zmienić, ale nadpisze się ono przy zmianie w Subiekcie, lub przy pobraniu danych dla tego towaru ręcznie. Dlatego polecam zmienić tytuł samej oferty, który nie jest aktualizowany automatycznie.

56 minut temu, Jakub Sochacki napisał:

podczas oznaczania towarów do zakładki aukcji przygotowanych, niektóre pozycje zwielokrotniają sie

Proszę pamiętać, że w Sello nie wystawia się towarów w allegro a z towarów tworzy się aukcje/oferty które są wystawiane w allegro. Oznacza to, że można wystawić kilka ofert z tym samym towarem, np w różnych kategoriach czy z różnymi opisami i zdjęciami.

Tutaj wszystko zależy od tego ile razy i w jaki sposób generowane są aukcje z towarów. Jeśli jakichś aukcji zostało przygotowanych zbyt dużo dla pojedynczego towaru to można je usunąć z aukcji przygotowanych zanim zostaną wysłane do Allegro. Usuwanie aukcji nie ma wpływu na kartoteki towarów.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Tak po ręcznym uruchomieniu udało się wysłać produkt,

Czy tak wznawiany produkt powinien być widoczny z poziomu allegro jako ostatnia wystawiona pozycja? Czy dodaje się gdzieś wcześniej w ofertach zgodnie ze swoim pierwotnym numerem aukcji?

 

Na ten moment wiem że po ręcznym wysłaniu udało się ale co z automatyzacją tego procesu

co dalej w takiej sytuacji?

Edytowane przez Jakub Sochacki
Link to postu

Panie Bartoszu, oraz dodatkowo kolejny problem zauważyłem, Po kliknięciu ręcznego Wyślij - Odbierz. Dodały mi się też pewne oferty w śród których zauważyłem że dwie z nich wystawiły się podwójnie ( zdublowały się ich aukcje ) co może generować niezwykły bałagan.

 

obraz.thumb.png.a3a67a8cf5e1e3edb327fcd9e021e7fb.png

Link to postu

 

17 godzin temu, Jakub Sochacki napisał:

co dalej w takiej sytuacji?

A czy problem powtarza się też dla innych ofert?

 

5 minut temu, Jakub Sochacki napisał:

Dodały mi się też pewne oferty w śród których zauważyłem że dwie z nich wystawiły się podwójnie

Trzeba sprawdzić je w Sello, ich historię, zmiany jakie były na nich przeprowadzane. Jeśli jakaś oferta zostanie zakończona ale nadal ma włączone wznawianie automatyczne i zostanie wystawiona jej kopia to dwie oferty z tym samym produktem będą wtedy miały włączone automatyczne wznawianie. Zależnie od potrzeb trzeba w jednej z nich wyłączyć wznawianie (zmianami zbiorczymi ctrl+B).

 

Trzeba tutaj rozróżnić operację wznowienia od wystaw ponownie i nie używać tej drugiej, w sytuacji gdy ma być aktywowana poprzednia oferta.

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

 

A czy problem powtarza się też dla innych ofert?

Problem ten dotyczył jednej aukcji, jednak tak jak wspomniałem to wszystko dzieje się w fazie testowania niezawodności programu. Dlatego skoro w pierwszym teście już jest coś nie tak to trudno mi uznać obecne ustawienia Sello za prawidłowe. Po prostu nie rozumiem czemu mimo prawidłowego ustawienia w Subiekt, aukcja nie wznowiła się automatycznie. ( poniżej przesyłam jeszcze rzuty ekranu dla ustawień ( załącznik poniżej )

1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

 

Trzeba sprawdzić je w Sello, ich historię, zmiany jakie były na nich przeprowadzane. Jeśli jakaś oferta zostanie zakończona ale nadal ma włączone wznawianie automatyczne i zostanie wystawiona jej kopia to dwie oferty z tym samym produktem będą wtedy miały włączone automatyczne wznawianie. Zależnie od potrzeb trzeba w jednej z nich wyłączyć wznawianie (zmianami zbiorczymi ctrl+B).

 

Trzeba tutaj rozróżnić operację wznowienia od wystaw ponownie i nie używać tej drugiej, w sytuacji gdy ma być aktywowana poprzednia oferta.

Rozumiem, ale w takim razie czy zaproponowane przez Pana użycie ręcznego uruchomienia Wyślij = Odbierz ( mające na celu sprawdzenie 1 produktu ) mogło uruchomić ponowne wystawienie aukcji, i to jeszcze z dwoma zdublowanymi pozycjami ( czyli te z powyższego załącznika )?

obraz.thumb.png.8888f8bc7fd4e198d1cb5dd5b3f52476.png

 

Link to postu

A co te 18 minut rusza sychronizacja automatyczna? Widać, że się kręci na dole pasek Serwisów aukcyjnych?

Druga sprawa, czy wersja Sello jest najnowsza, bo dopiero w 1.38 zostało dodane automatyczne wysyłanie wznowień, a w 1.38.1 były dodatkowe poprawki działania tego mechanizmu.

 

57 minut temu, Jakub Sochacki napisał:

Rozumiem, ale w takim razie czy zaproponowane przez Pana użycie ręcznego uruchomienia Wyślij = Odbierz ( mające na celu sprawdzenie 1 produktu ) mogło uruchomić ponowne wystawienie aukcji, i to jeszcze z dwoma zdublowanymi pozycjami ( czyli te z powyższego załącznika )?

 

Jeśli zmian oczekujących było więcej niż 1 to wysłały się wszystkie - w tym może i wznowienie jakichś innych/starszych ofert. Trzeba zajrzeć na listę ZMIAN w tych ofertach -są tam daty utworzenia i wysłania zmiany do serwisu.

 

Link to postu

Zdecydowanie. W wersji 1.37 wznowienie trzeba było popchnąć ręcznie. Od 1.38 jest uwzględniane przez automat wysyłający zmiany oczekujące.

 

Co do aktualizacji, czy Sello jest uruchomione jako administrator? Jeśli klikanie w chmurkę nie otwiera instalacji to można ją pobrać niezależnie ze strony https://www.sello.pl/pobierz/ lub z linka umieszczonego na stronie startowej w informacji o wersji 1.38.1.

Link to postu

Nie. Po prostu wyślą się te dane szybciej. Wszelkie operacje zlecane modułowi aukcji wykonywane są kolejno, natomiast te zlecane ręcznie przez użytkownika mają wyższy priorytet niż te które uruchomi automat. Więc jeśli dajmy na to za minutę ma ruszyć automat wysyłający zmiany a użytkownik kliknie pobranie pełnych danych ofert (co trwać może długo) to po minucie automat zleci zadanie wysyłania zmian ale wyślą się one dopiero jak skończy się pobieranie aukcji zlecone przez użytkownika.

 

Gdy podczas wysyłania zmian zleconych przez automat wybierzemy ręcznie pobranie danych to również zmiany przestaną się wysyłać a zaczną się pobierać aukcje (wskoczą na początek kolejki zadań dla modułu aukcji). Po zakończeniu pobierania aukcji pozostałe zmiany wyślą się bo oczekują w kolejce nadal.

 

Jeśli natomiast dany typ synchronizacji już trwa to ponowne zlecenie zostanie odrzucone, gdyż poprzednie się jeszcze nie zakończyło. Widać to jeśli dwukrotnie spróbujemy wywołać tę samą synchronizację ręcznie - pojawi się ostrzeżenie o trwającej już synchronizacji.

 

Link to postu

Panie Bartoszu, w ramach nauki potrzebuję jeszcze jednego wyjaśnienia.

 

Obecnie Sello jest ustawione tak iż nie generuje żadnych dokumentów zk do subiekta.

Służy ono jedynie do zautomatyzowania oferty widocznej na allegro i jej zmieniania gdy zmieniają się dane w Subiekt.

 

Jednakże, co dzieje się gdy ktoś dokona zakupu produktu na allegro. Czy w tej sytuacji bezpośredio Sello np zamknie aukcję jeśli zakupiona była jedyna sztuka produktu, oraz co stanie się jeśli Sello podejmie jakąś akcje a informacja z subiekta także niebawem dotrze do sello w trakcie wystawienia jakiegoś dokumentu.

 

dziekuję za pomc

Link to postu

Jeśli w Allegro wyprzedają się wszystkie produkty to Allegro zamknie taką ofertę. Naturalnie gdy Sello odbiera transakcję to aktualizuje też dane aukcji i otrzyma status oferty zakończonej - co przenosi ją do zakończonych w Sello. Tutaj ingerencja Sello w stan oferty nie jest potrzebna. Sello ingeruje tylko jeśli stan towaru nie zgadza się z tym co jest wystawione w Allegro. Uwzględnia to liczbę wystawionych i sprzedanych na Allegro.

 

Wyzwalaczem jest tutaj zawsze zmiana stanu lub dostępnych sztuk w towarze w Sello a ten jest pobierany z Subiekta. Wystawienie dokumentu w Subiekcie powoduje zmianę stanu i gdy ta zmiana dotrze do towaru w Sello to Sello weryfikuje czy stan(dostępne) różni się od tego co jest dostępne w Allegro. W przypadku sprzedaży na Allegro nie będzie tutaj żadnych różnic.

 

 

 

 

 

 

Link to postu
W dniu 17.06.2021 o 10:27, Bartosz Rosa napisał:

Nie. Po prostu wyślą się te dane szybciej. Wszelkie operacje zlecane modułowi aukcji wykonywane są kolejno, natomiast te zlecane ręcznie przez użytkownika mają wyższy priorytet niż te które uruchomi automat. Więc jeśli dajmy na to za minutę ma ruszyć automat wysyłający zmiany a użytkownik kliknie pobranie pełnych danych ofert (co trwać może długo) to po minucie automat zleci zadanie wysyłania zmian ale wyślą się one dopiero jak skończy się pobieranie aukcji zlecone przez użytkownika.

Ok, ale oznacza to że może wyniknąć sytuacja w której np produkt z powodu działających równocześnie lub w bliskiej odległości czasowej automatów, zapisze się w nieprawidłowy sposób? czy dzięki tej wspomnianej kolejności ( hierarchii ) działań nie będzie taka sytuacja mogła nastąpić? Dzięki czemu powinien być utrzymany porządek.

W dniu 17.06.2021 o 10:27, Bartosz Rosa napisał:

 

Gdy podczas wysyłania zmian zleconych przez automat wybierzemy ręcznie pobranie danych to również zmiany przestaną się wysyłać a zaczną się pobierać aukcje (wskoczą na początek kolejki zadań dla modułu aukcji). Po zakończeniu pobierania aukcji pozostałe zmiany wyślą się bo oczekują w kolejce nadal.

 

Jeśli natomiast dany typ synchronizacji już trwa to ponowne zlecenie zostanie odrzucone, gdyż poprzednie się jeszcze nie zakończyło. Widać to jeśli dwukrotnie spróbujemy wywołać tę samą synchronizację ręcznie - pojawi się ostrzeżenie o trwającej już synchronizacji.

Czyli jak rozumiem, utwierdza mnie to w przekonaniu, że żadne dublowanie, błędy w stanach i inne tego typu problemy nie powinny mieć miejsca przy ustawieniach które obecnie posiadam>?

 

--------------------------------------------

Ale proszę jeszcze o wytłumaczenie mi krok po kroku, ( jeśli mogę prosić ) czy na pewno w momencie kiedy produkt obecnie zsychronizowany przez sello  ( np ze stanem 1 sztuka ) do allegro, sprzeda się na allegro. To co dzieje są od razu po takiej sprzedaży z tą ofertą na sello?

 

No bo fizycznie, pierwsza zmiana w subiekt, będzie widoczna dopiero kiedy wystawimy na ten produkt jakiś dokument. i pytanie jak Sello połączy te dwie informacje ( najpierw o sprzedaży ostatniej sztuki ) a potem otrzymaną jeszcze informacje z subiekt że wystawiliśmy na nią paragon i stan zszedł?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...