Skocz do zawartości

Informacja o błędnym formacie ceny - dziwne przeliczenie cen produku

Polecane posty

W dniu 28.04.2022 o 07:23, Bartosz Rosa napisał:

Możliwe, że Allegro wraz z włączeniem obligatoryjności tych parametrów zmodyfikowało je, natomiast w Sello są zapisane starsze ich definicje. Proszę w oknie zmian zbiorczych dla takiej jednej przykładowej oferty kliknąć najpierw link Zaktualizuj parametry specyficzne dla kategorii, dopiero po tym proszę wybrać i uzupełnić te parametry. Gdyby w takim układzie również nie poszło, proszę wtedy o podesłanie zrzutu tego konkretnego błędu (tak jak powyżej) + dla tej samej aukcji zrzut ekranu z dolnej zakładki ZMIANy. Można spróbować też usunąć zmianę ceny i najpierw zaktualizować same parametry.

Usunąłem wszystkie 3 zmiany oczekujące i na początek chciałem dodać jeszcze raz ten nowy parametr ( rodzaj - dzwonek )

Wcześniej były tu dwie wiszące w oczekiwaniu zmiany ( cena i ilość ) ale nie mogły się zrobić bo allegro chce parametru Rodzaj.

Dodałem więc zbiorczo rodzaj - dzwonek, a teraz wyskoczył kolejny błąd że kod producenta nie pasuje do parametru ES2- Cha Cha ( co swoją drogą nie jest prawidłowym symbolem i nie wiem skąd w ogóle taka nazwa parametru nazwa się wzięła. )

 

obraz.thumb.png.932cf1ebd986bca4fee020c73d451cca.png

 

obraz.thumb.png.deb1cbcb9d58b0cb12cf7711302199e9.pngObecnie Allegro już praktycznie do każdego produktu który się zakonczy ( jeszcze na starych ustawieniach ) wypluwa dodatkowe wytyczne. I jeśli nie znajdę łatwego i działającego sposobu aby aktualizować zbiorczo te zmiany, to będą duże kłopoty z kontrolowaniem aukcji. Na pewno jest jakieś rozwiązanie i było to przewidziane ( mam nadzieję )

Edytowane przez Jakub Sochacki
Link to postu

Panie Bartoszu nic to ie zmienia, ( @Bartosz Rosa, totalnie pogubiłem się w tym. nie jestem w stanie ponownie uruchomić tych aukcji. Próbuje wszystkiego. Czy istnieje możliwość aby chociaż na moment połączył się z Pan na TeamViever, aby znaleźć rozwiązanie?

zostawiam włączony dostęp dla Pana:  ***********

pozostawiłem widoczne okno Sello tak aby po połączeniu od razu widział Pan aplikację

 

Edytowane przez Bartosz Rosa
Wrażliwe dane
Link to postu

Problemem jest to, że dla tej przykładowej oferty w Allegro dla wybranego produktu 

image.png.8a0a853a32ee24030691e70915ad6ee0.png

jest ustawiony kod producenta jako ES-2-Cha-Cha. Natomiast w aukcji Sello wpisany jest kod LP860100, którego Allegro nie przyjmuje. Nie wiem czy jest to właściwy kod czy nie, ale w definicji produktu w Allegro jest wpisany ten pierwszy i musi  się on zgadzać aby ofertę udało się zaktualizować. Jeśli są wątpliwości co do definicji produktów to poprzez Allegro można zgłosić sugestię zmiany. Proszę pamiętać, że produkty w dużym stopniu dodają inni sprzedający, więc dane przypisane do produktów są obarczone błędem.

 

Po ustawieniu tego kodu producenta, Allegro wymaga jeszcze uzupełnienia parametru Rodzaj.

Poprzez zmiany zbiorcze dodaję zatem dwie zmiany:

image.png.e24f4087b9f4b3820a78afea4a47e61f.png

Przy dodawaniu zmian parametrów specyficznych trzeba podać je wszystkie (brakujące) jednocześnie. Inaczej pojedyncza zmiana nie przejdzie. Dodając kolejną zmianę oczekującą parametru specyficznego poprzednia jest usuwana z oczekujących, więc trzeba je podawać w zestawach, tak ja na screenie powyżej. Po dodaniu tych dwóch zmian wskazana oferta się zaktualizowała i można w niej już zmieniać stan towaru.

Natomiast, czy te parametry są słuszne to już kwestia zgłoszenia zmian do produktu Allegro i oczekiwanie na akceptację.

 

Dla innych ofert, z tego co widzę, również brakuje parametru Rodzaj.

 

P.S. Następnym razem dane dostępowe proszę przesyłać w prywatnej wiadomości, a w chwili obecnej najlepiej zmienić hasło do TV.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.05.2022 o 07:43, Bartosz Rosa napisał:

Problemem jest to, że dla tej przykładowej oferty w Allegro dla wybranego produktu 

image.png.8a0a853a32ee24030691e70915ad6ee0.png

jest ustawiony kod producenta jako ES-2-Cha-Cha. Natomiast w aukcji Sello wpisany jest kod LP860100, którego Allegro nie przyjmuje. Nie wiem czy jest to właściwy kod czy nie, ale w definicji produktu w Allegro jest wpisany ten pierwszy i musi  się on zgadzać aby ofertę udało się zaktualizować. Jeśli są wątpliwości co do definicji produktów to poprzez Allegro można zgłosić sugestię zmiany. Proszę pamiętać, że produkty w dużym stopniu dodają inni sprzedający, więc dane przypisane do produktów są obarczone błędem.

 

Po ustawieniu tego kodu producenta, Allegro wymaga jeszcze uzupełnienia parametru Rodzaj.

Poprzez zmiany zbiorcze dodaję zatem dwie zmiany:

image.png.e24f4087b9f4b3820a78afea4a47e61f.png

Przy dodawaniu zmian parametrów specyficznych trzeba podać je wszystkie (brakujące) jednocześnie. Inaczej pojedyncza zmiana nie przejdzie. Dodając kolejną zmianę oczekującą parametru specyficznego poprzednia jest usuwana z oczekujących, więc trzeba je podawać w zestawach, tak ja na screenie powyżej. Po dodaniu tych dwóch zmian wskazana oferta się zaktualizowała i można w niej już zmieniać stan towaru.

Natomiast, czy te parametry są słuszne to już kwestia zgłoszenia zmian do produktu Allegro i oczekiwanie na akceptację.

 

Dla innych ofert, z tego co widzę, również brakuje parametru Rodzaj.

 

P.S. Następnym razem dane dostępowe proszę przesyłać w prywatnej wiadomości, a w chwili obecnej najlepiej zmienić hasło do TV.

Panie Bartoszu, jak to się dzieje że allegro, samoczynnie sobie zmienia kod producenta jaki nadaliśmy do produktu?

Link to postu

Kwestia tego, jak został utworzony ten produkt w Allegro, z jakim kodem producenta. Jeśli jest on inny to proponuję zgłosić błąd w produkcie (w formularzu wystawiania przy produkcie zdaje się jest taki link/przycisk). Zgłoszone poprawki nie zawsze skutkuje jej zaakceptowaniem. Przykładowo, próbowałem poprawić kiedyś produkt Sello, który został dodany przez kogoś innego, tak aby był pełniejszy/poprawniejszy no i mi poprawki odrzucili :). No a kto się na Sello zna najlepiej jak nie producent...? Pracownik Allegro, który to odrzucił oczywiście :). Tak, że różnie z tym bywa.

Możliwe też, że ktoś inny zgłosił zmianę w produkcie (jeśli był dodany przez Was) i jego zmiany zostały zaakceptowane.

Link to postu
20 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Kwestia tego, jak został utworzony ten produkt w Allegro, z jakim kodem producenta. Jeśli jest on inny to proponuję zgłosić błąd w produkcie (w formularzu wystawiania przy produkcie zdaje się jest taki link/przycisk). Zgłoszone poprawki nie zawsze skutkuje jej zaakceptowaniem. Przykładowo, próbowałem poprawić kiedyś produkt Sello, który został dodany przez kogoś innego, tak aby był pełniejszy/poprawniejszy no i mi poprawki odrzucili :). No a kto się na Sello zna najlepiej jak nie producent...? Pracownik Allegro, który to odrzucił oczywiście :). Tak, że różnie z tym bywa.

Możliwe też, że ktoś inny zgłosił zmianę w produkcie (jeśli był dodany przez Was) i jego zmiany zostały zaakceptowane.

czyli właściwie jeżeli ten produkt co do zasady się zgadza to nie pozostaje nam nic innego jak dopasować się i potwierdzić ten nowy kod?

on nie będzie zmieniał nic w nazwie produktu?

Link to postu

Tak, wystarczy go wpisać w Sello tak jak on widnieje w Allegro i wtedy Allegro zaakceptuje ofertę. Nie będzie nic zmieniał, bo tutaj chodzi o to, że jeśli jest wybrany produkt z jakimiś parametrami to te parametry w ofercie muszą być takie same jak w produkcie.

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

Panie @Bartosz Rosa

jak obecnie powinno się wykonywać przypisanie towaru do produktu allegro.

czy można zrobić to z poziomu wystawiania nowych aukcji.
( ponieważ zauważyłem że teraz od razu wyskakuje czerwony zaznaczenie aukcji że nie jest połączona z towarem )

Link to postu

W aukcjach przygotowanych należy wejść w wyszukiwarkę produktu, kliknąć odpowiedni przycisk SZUKAJ i wybrać produkt. Jeśli odpowiedniego produktu w Allegro nie ma, należy taki utworzyć. Są do tego odpowiednie linki w oknie aukcji przygotowanej.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Panie Bartoszu

mam pytanie ( nieco wykraczające poza Sello ) ponieważ mam problem ze swoją obecną firmą zajmującą się integrowaniem

 ( E-MO ) czy posiada Pan wiedzę od klientów Subiekta czy są jakieś wyróżniające się jakością firmy z których ludzie są zadowoleni.

Chodzi o integrację Subiekt Allegro i Subiekt GoShop. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc,

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Najprościej, jeśli opisy w ofertach na Allegro generowane są przez szablon. Można wtedy za pomocą zmian zbiorczych na wybranych ofertach wygenerować ponownie opisy. Można w tym celu wykorzystać szablony przypisane do towarów, bądź też dowolny wybrany szablon aukcji lub opisu.

 

image.png.f4593621b2a3d3bd60842bad8722ae00.png

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Panie @Bartosz Rosa mam pytanie czy istnieje możliwość dokupienia licencji programu Sello, aby z 2 różnych stanowisk móc pracować na tej samej bazie danych? Nawet nie musi się to odbywać w tym samym czasie, z dostępm dla 2 osób na raz. Może być tylko 1 osoba ale aby mogła wejść ze swojego pulpitu na serwerze?

Edytowane przez Jakub Sochacki
Link to postu

Jeśli posiada Pan Subiekta GT lub go kupi otrzymuje Pan w ramach licencji 3 stanowiska. Istnieje również możliwość dokupienia pakietu kolejnych 3 stanowisk. Więcej informacji znajdzie Pan w cenniku na naszej stronie :

https://www.insert.com.pl/programy_dla_firm/cennik.html

Oczywiście można również skontaktować się bezpośrednio z naszym działem handlowym kontakt:
tel.     : 71 7876110
e-mail: sales@insert.com.pl

Ewentualnie z naszymi partnerami handlowymi:
https://www.insert.com.pl/siec_sprzedazy/lista_partnerow.html

Link to postu
16 godzin temu, Leszek M napisał:

Jeśli posiada Pan Subiekta GT lub go kupi otrzymuje Pan w ramach licencji 3 stanowiska. Istnieje również możliwość dokupienia pakietu kolejnych 3 stanowisk. Więcej informacji znajdzie Pan w cenniku na naszej stronie :

https://www.insert.com.pl/programy_dla_firm/cennik.html

Oczywiście można również skontaktować się bezpośrednio z naszym działem handlowym kontakt:
tel.     : 71 7876110
e-mail: sales@insert.com.pl

Ewentualnie z naszymi partnerami handlowymi:
https://www.insert.com.pl/siec_sprzedazy/lista_partnerow.html

Przepraszam w całym zgłoszeniu chodzi o program Sello nie Subiekt

Link to postu

To ja przepraszam. Nie wiem skąd mi się wziął ten Subiekt. Co do Sello , to nie ma konieczności kupowania w tej sytuacji nowych licencji Sello. Program nie ma ograniczonej licencją ilości stanowisk (licencjonowanie dotyczy ilości obsługiwanych kont Allegro) można go używać na wielu stanowiskach .

Edytowane przez Leszek M
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...