Skocz do zawartości

Informacja o błędnym formacie ceny - dziwne przeliczenie cen produku

Polecane posty

Czyli najlepszym rozwiązaniem jest abym wstrzymał się z rozpoczęciem prac nad integracją oferty z allegro do pojawienia się nowej aktualizacji programu Sello?

Po aktualizacji problem z ( bładna ceną ) zostanie usunięty i będe mógł bez przeszkód korzystać z programu? Proszę o potwierdzenie iż dobrze rozumuję.

Czy takę aktualizacje będę musiał samodzielnie wykonać dla programu?

Link to postu

Problem będzie poprawiony, bo nie jest ani zamierzona ani poprawna taka sytuacja, że ceny przeliczają się na ułamki grosza.

Informacja o aktualizacji pojawi się w Sello na stronie startowej oraz w prawym dolnym rogu. Tam można kliknąć i uruchomić instalator nowej wersji, który ją pobierze i zainstaluje. Nie wymuszamy na nikim aktualizacji programu, każdy robi ją w dogodnym dla siebie momencie.

 

Proszę mi jeszcze powiedzieć, czy włączał Pan nowy synchronizator Subiekta, czy nic takiego nie było wykonywane?

Link to postu

Czy taki sam wygląd występuje na każdym z używanych komputerów? Bo pojawienie się tego błędu jest raczej związane z włączeniem na którymś z nich nowego synchronizatora. W starym synchronizatorze (który jest obecnie domyślnie włączony) ten problem nie występuje - przynajmniej nie mieliśmy nigdy sygnałów o jego występowaniu i nie powtarzamy takiego problemu.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Witam Panie @Bartosz Rosa

 

Po zainstalowaniu nowej wersji sello, oraz włączeniu nowego synchronizatora, nadal nie mogę korzystać z programu,

 

ceny do allegro znów ( mimo zapewnień że problem będzie  rozwiązany ) wysyłają się do allegro z 4 miejscami po przecinki,

Jestem załamany.

 

obraz.thumb.png.deb39ee397aa6b8a3030f53b4f0a3be0.png

 

obraz.thumb.png.3dcb847a9a0f15635b409cf955b95acb.png

Link to postu

Proszę najpierw z poziomu towarów pobrać wszystkie towary ponownie - opcja w menu kontekstowym. To spowoduje, że ceny w Sello będą zaokrąglone przy pobieraniu ich z Subiekta.

 

Następnie, dla wszystkich zmian oczekujących, tam gdzie jest błąd, proszę wywołać funkcję Anuluj zmiany oczekujące - one też zawierają jeszcze te stare, niepoprawne dane.

 

Dopiero po tym proszę wywołać aktualizację cen z kartoteki i ponownie je wysłać do Allegro.

Link to postu

Ponownie, nie mogę wykonać takiej czynności,

( podkreślę że wchodząc w pola ustawienia --- Paramentry --- Zewnętrzny system sprzedaży

przy testowaniu połączenia dostaję odpowiedź ( połączenie prawidłowe, udało się uruchomić testowo system sprzedaży )

 

mimo to gdy  próbuję wykonać wskazane przez Pana czynności otrzymuję:

 

obraz.thumb.png.f7ef8d323ba1c59f84f18470c1bfc918.png

 

System pisze iż nie można wykonać tego zadania bez działającego systemu sprzedaży

obraz.thumb.png.e9b11652ec16e72924b151fe216b134e.png

Link to postu

Nie powiodło się uruchamianie samego połączenia z systemem sprzedaży (na starcie Sello). Czy Sello było zrestartowane po przełączeniu się na nowy synchronizator? Możliwe, też, że trzeba wejść w konfigurację systemu sprzedaży i przeklikać się przez zakładki, ewentualnie dostosowując nowe opcje do własnych potrzeb.

 

Proszę jeszcze w raporcie ustawić kursor na błędzie dla zadania: Uruchamianie systemu sprzedaży: Nie udało się uruchomić systemu sprzedaży i sprawdzić czy na dole w oknie ze szczegółami są dodatkowe informacje i je podesłać tutaj.

Link to postu

Tak system zrestartowałem po instalacji nowej wersji programu,

 

Przeklikałem się, przez zakładki w ( parametrach połączeni z programem Subiekt GT )

 

obraz.thumb.png.822e669f8eba770689982cb2a1a48a81.png

 

 

natomiast w błędach uruchomienia systemu widnieje

informacja o braku wolnych licencji

-->jednakże teraz nie są zablokowane, wcześniej nie było z tym problemu, a posiadam 6 licencji z czego 5 jest stale używanych a jedna okazyjnie,

 

poniżej monit błedu,

 

obraz.png.dc88cbe2bc59c9d89524c4ccff8cf530.png

Link to postu

👌 Po pewnych testach udało się wyexportować do allegro kilka produktów które wczesniej wyrzucały błąd bładnej ceny.

a zatem po pierwszym teście --> Wydaje się iż teraz jet ok! zatem bardzo dziękuje za prace nad tą sprawą dla Panów!

 

Ponieważ uczę sie dopiero systemu, czy moge spytać o kolejne rzeczy:

 

Pytanie 1. ( czerwona strzałka )

w grupie przykładowej która wykonałem dla 10 eksportowanych do allegro produktów. 3 z nich nie były w tym momencie dostępne ( stan sztuk 0 w subiekcie )

czy oznacza to że takie produkty za każdym razem będą wyrzucać takie czerwone błedy o niepoprawnych danych? Czy oznacza to iż jeśli taki produkt pojawi sie w końcu na stanie subiekt, wtedy automatycznie sello podejmie próbę ponownego wystawienia na allegro dla tej aukcji?

 

Pytanie 2. ( zółta strzałka )

Czym moga byc spowodowane lub co oznaczaja żółte błedy opisane jako "SYMBOL" nie istnieje juz w systemie sprzedaży,

Nie można zsynchronizować jego danych o stanie magazynowym i cenie. / przyczym te produkty na pewno istnieją w systemie gdyż sprawdzałem to na kilku przykładach.

 

obraz.thumb.png.2c19d3164527c791c39d3c2a95eecf2f.png

Edytowane przez Jakub Sochacki
Link to postu
Godzinę temu, Jakub Sochacki napisał:

czy oznacza to że takie produkty za każdym razem będą wyrzucać takie czerwone błedy o niepoprawnych danych?

Czy na pewno błąd dotyczy ilości sztuk? Co odnośnie tych błędów zapisano w RAPORCIE Sello u dołu?

 

Godzinę temu, Jakub Sochacki napisał:

Nie można zsynchronizować jego danych o stanie magazynowym i cenie.

Proszę sprawdzić, czy w Sello w TOWARY ten produkt ma zaznaczoną opcję synchronizacji z Subiektem i czy w Subiekcie jest aktywny czy nie. Taki błąd występuje zazwyczaj jeśli Sello nie ma dostępu do towaru w Subiekcie. Można to sprawdzić, np. zmieniając ilość lub cenę w Subiekcie i czy po synchronizacji w Sello pojawiają się zmiany. Lub ew. użyć przycisku  "Powiązany z systemem - Pokaż" w TOWARZE.

W nowym synchronizatorze jak się wyprostuje takie towary, to potem będzie porządek i podobne komunikaty nie wystąpią.

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu
13 godzin temu, Jakub Sochacki napisał:

Pytanie 1. ( czerwona strzałka )

w grupie przykładowej która wykonałem dla 10 eksportowanych do allegro produktów. 3 z nich nie były w tym momencie dostępne ( stan sztuk 0 w subiekcie )

czy oznacza to że takie produkty za każdym razem będą wyrzucać takie czerwone błedy o niepoprawnych danych? Czy oznacza to iż jeśli taki produkt pojawi sie w końcu na stanie subiekt, wtedy automatycznie sello podejmie próbę ponownego wystawienia na allegro dla tej aukcji?

Oferta zawiera niepoprawne dane, oznaczać może cokolwiek. Najlepiej sprawdzić w czym dokładnie jest problem w oknie raportu klikając na ten błąd i sprawdzając na dole w szczegółach. Ten sam błąd, ale zawierający mniej danych powinien być też dostępny na liście aukcji przygotowanych, podświetlonych na czerwono. Po kliknięciu na taką aukcję na dole w podglądzie szczegółów pojawi się informacja dlaczego Allegro odrzuciło aukcję.

 

Aukcja musi zostać poprawiona aby błąd zniknął, inaczej przy każdej próbie wysłania będzie się ten błąd pojawiał. Aby się nie wysyłała, można ją oznaczyć jako Niegotowa do wystawiania. W przypadku aukcji przygotowanych pojawienie się stanów w towarze nie powoduje żadnej reakcji. Aukcja musiała by być wysłana do Allegro i ewentualnie zakończona. Wtedy można włączyć automatyczne pilnowanie stanów i wznawianie ofert.

 

13 godzin temu, Jakub Sochacki napisał:

Czym moga byc spowodowane lub co oznaczaja żółte błedy opisane jako "SYMBOL" nie istnieje juz w systemie sprzedaży,

Nie można zsynchronizować jego danych o stanie magazynowym i cenie. / przyczym te produkty na pewno istnieją w systemie gdyż sprawdzałem to na kilku przykładach.

Żółte są ostrzeżenia, że podczas synchronizacji towarów, napotkany został taki towar, który jest powiązany z towarem w Subiekcie, którego tam już nie ma (został usunięty). Proszę spróbować z poziomu Sello wyświetlić towar Subiekta za pomocą opcji Pokaż w Subiekcie GT. Czy wtedy pojawia się jakiś towar? Czy w Sello nie ma przypadkiem dwóch takich samych towarów, z których jeden jest powiązany z poprawnym towarem Subiekta a drugi nie?

Można też kliknąć w Sello na danym towarze Pobierz dane towaru i wtedy przy pełnej synchronizacji danych towaru pojawi się szczegółowa informacja czy towar w Subiekcie faktycznie nie istnieje czy np jest nieaktywny.

Link to postu

Na ten moment wiem że czerwone błędy oznaczają iż nie można wystawić produktu o stanie mniejszym niż 1

Tylko właśnie moje pytanie jest tu następujące,

 

chcę wystawiać produkty na allegro aby były już w pełni zsynchronizowane i tylko uaktywniały się gdy towar pojawi się na magazynie subiekt. == to co musiałbym zrobić ponadto aby tak mogło to pracować.

 

Na poniższej liście są 3 produkty które nie dodały się do aukcji allegro ponieważ miały złe ilości ( mniejsze niż 1 )

w między czasie w subiekt GT dodałem 1 sztukę pozycji pierwszej ( ANNIVERSARY HI HAT 12" ) jednak mimo to aukcja ta automatycznie nie uaktywniła się,

 

obraz.thumb.png.64556da7cc81cc21501fabe274338c84.png

 

Z błędami żółtymi jeszcze walczę,

Edytowane przez Jakub Sochacki
Link to postu
58 minut temu, Jakub Sochacki napisał:

chcę wystawiać produkty na allegro aby były już w pełni zsynchronizowane i tylko uaktywniały się gdy towar pojawi się na magazynie subiekt. == to co musiałbym zrobić ponadto aby tak mogło to pracować.

Sello na podstawie stanu aktywuje i dezaktywuje ofertę, ale ta musi być już wysłana do serwisu. Takie, które nie są jeszcze w serwisie utworzone nie mogą być aktywowane, a żeby były w serwisie to należy je najpierw wysłać i muszą być one poprawne z punktu widzenia Allegro. Teoretycznie przy próbie wystawienia oferty w Allegro jest tworzony już jej szkic, ale niestety dla Sello takie oferty są traktowane nadal jako przygotowane a na nich mechanizm wznawiania nie zadziała (działa tylko dla zakończonych w Sello).

 

Stąd konieczność przejścia procesu choćby raz (wystawienie -> zakończenie). Wtedy dopiero mechanizm wznawiania zadziała.

Można wystawić te oferty np z liczbą sztuk 1 i po chwili je zamknąć, albo zaczekać do momentu gdy będą w Sello stany i dopiero je wystawić.

Godzinę temu, Jakub Sochacki napisał:

w między czasie w subiekt GT dodałem 1 sztukę pozycji pierwszej ( ANNIVERSARY HI HAT 12" ) jednak mimo to aukcja ta automatycznie nie uaktywniła się,

Przygotowane w Sello oferty rządzą się swoimi prawami i dla programu są traktowane jako takie, które jeszcze nie są wystawione (więc ich wznowić nie można). Po przyjęciu na stan w Subiekcie i zsynchronizowaniu tego do towaru Sello, dla przygotowanych aukcji należy zaktualizować liczbę wystawianych sztuk w ofercie, np zmianami zbiorczymi:

obraz.png.bce182a62ff823282ce2b13f7671c48b.png

Cały mechanizm zmian stanu i zamykania oraz wznawiania zadziała dopiero dla ofert wysłanych poprawnie do serwisu. Dopóki są one w PRZYGOTOWANYCH w Sello mechanizm te działać nie będą.

Link to postu

Bardzo dziękuję a informacje.

 

Proszę o potwierdzenie:

Czy tak wystawiona oferta na aukcję, już od tego momentu będzie samodzielnie aktualizować stany gdy będą się zwiększać, lub zakończy się gdy stan wyniesie 0, a następnie bez ingerencji człowieka 🙂  sama będzie mogła ponownie się aktywować gdy stan wróci do poziomi jedne lub więcej?

 

obraz.thumb.png.a40bdc0395a00e39d683b0de23d7436a.png

 

Link to postu

To ustawienie oznacza, że w aukcji są włączone synchronizacje ze stanem towaru. W momencie gdy w towarze Sello zmieni się stan (a więc wymagane jest włączenie okresowej synchronizacji z Subiektem)

obraz.png.47b67aa91365eb0760973d14c8fe7544.png

w aukcji wygeneruje się zmiana stanu jako zmiana oczekująca na wysłanie. Będzie ona widoczna w dolnej zakładce ZMIANY. Żółta ikonka oznacza zmianę jeszcze nie wysłaną (oczekującą)

obraz.png.51a995b8e6041805ef3d41ac6f98b05b.png

Aby sama poszła do Allegro trzeba jeszcze włączyć automatyczne wysyłanie tych zmian, co określony czas.

 

obraz.png.9574d98c4a1894975b7a01fd8b153c5e.png

Ważne. W wersji 1.37 wznowienie nie jest automatycznie wysyłane, trzeba je popchnąć z menu Wyślij/Odbierz => serwisy aukcyjne => wyślij -> wyślij zmiany oczekujące. W 1.38 będzie dodane automatyczne wznawianie.

Link to postu

 Ma jeszcze pytanie czy istnieje możliwość odpłatnego godzinnego połączenia Team Viewer z możliwością rozmowy z Państwem

( chodzi o szkolenie i zadanie pytań i zrozumienie przy takim wsparciu najważniejszych zagadnień pracy na sello? )

 

Proszę jeszcze o odpowiedzi,

  1. obecnie wszystkie produkty w sello mam posegregowane kategoriami / grupami.

Planowałem wystawiać po kolei produkty w danych kategoriach. Część z nich jest dostępna część nie. Liczyłem na to iż zaznaczając produkty do wysyłko do serwisu aukcyjnego, te dostępne wystawią się od razu, a niedostępne będą wystawiać się gdy tylko zostanie ich stan uzupełniony w subiekt i tym samym bazie sello.

 

Z tego co zrozumiałem nie da sie tak przygotować aukcji do wystawienia, które będą oczekiwać na pojawienie się dodatniego stanu magazynowego?

Jak zatem z punktu widzenia zarządzania towarem powinienem to zrobić.

 

2. Automatyczne zakończenie i wznowienie

 

jeśli dobrze rozumiem, samo wystawienie aukcji do allegro, nie gwarantuje mi rozpoczęcia automatycznego ustalenia aktywności oferty?

co będzie działo się w sytuacjach:

 

wystawiony produkt na allegro ( dostępna 1 sztuka ) sprzeda się, --- czy aukcja się zakończy? a już będzie się wznawiać sama?

wystawiony produkt na allegro ( dostępne 3 sztuki ) sprzeda się w ilości 1 sztuki --- czy system wyśle informacje do subiekt?

wystawiony produkt na allegro ( dostępne 3 sztuki ) sprzeda się w subiekt w ilości 1 --- czy system zmieni dostępność w aukcji z 3 na 2 sztuki?

wystawiony produkt na allegro ( dostępne 3 sztuki ) uzupełni się w dostawie w subiekt o 1 --- czy system zmieni dostepnność na aukcji z 3 na 4 sztuki?

 

 

Bardzo zależy mi mimo tych pytań na forum o możliwość odpłatnego szkolenia ponieważ zrozumienie procesów sello jest dla mnie bardzo skomplikowane,

 

Link to postu

My takich usług nie świadczymy, ale na forum jest kilku użytkowników zaawansowanych oraz partnerów InsERT, którzy zajmują się m.in. takimi szkoleniami.

Godzinę temu, Jakub Sochacki napisał:

Z tego co zrozumiałem nie da sie tak przygotować aukcji do wystawienia, które będą oczekiwać na pojawienie się dodatniego stanu magazynowego?

Nie, aby mechanizm kontroli stanów działał aukcje trzeba najpierw wystawić w Allegro.

Godzinę temu, Jakub Sochacki napisał:

Jak zatem z punktu widzenia zarządzania towarem powinienem to zrobić.

Można skorzystać z filtrów w towarach, np. o stanie niezerowym i niewystawione w serwisie

obraz.png.96f2dfd53baef0081fa8d1d88706872d.png

I wtedy wystawić je np za pomocą przygotowanych szablonów lub pojedynczo, uzupełniając dane w aukcjach.

 

Godzinę temu, Jakub Sochacki napisał:

jeśli dobrze rozumiem, samo wystawienie aukcji do allegro, nie gwarantuje mi rozpoczęcia automatycznego ustalenia aktywności oferty?

To zależy:

  • czy w aukcji wystawianej jest włączona synchronizacja stanów i/lub zakończenie wznowienie
  • czy w Ustawienia => Parametry => Wysyłanie i odbieranie danych -> zakładka AUKCJE, jest włączone wysyłanie zmian oczekujących cyklicznie
Godzinę temu, Jakub Sochacki napisał:

wystawiony produkt na allegro ( dostępna 1 sztuka ) sprzeda się, --- czy aukcja się zakończy? a już będzie się wznawiać sama?

Jeśli sprzeda się przez Allegro to Allegro samo taką ofertę zakończy. Jesli sprzeda się w inny sposób i stan towaru w Subiekcie => Sello spadnie, to Sello taką ofertę zakończy. Wznowi ją, jesli stan w Subiekcie powróci, w aukcji jest włączona funkcja wznawiania tej aukcji i nie minie od jej zamknięcia więcej niż 60 dni - po tym czasie Allegro przenosi oferty do archiwum i nie da się ich wznowić. Trzeba wystawić kolejną ofertę z tym towarem.

 

Godzinę temu, Jakub Sochacki napisał:

wystawiony produkt na allegro ( dostępne 3 sztuki ) sprzeda się w ilości 1 sztuki --- czy system wyśle informacje do subiekt?

Stany w Subiekcie zmieniają się pod wpływem ruchów magazynowych,które są generowane przez dokumenty: ZK z rezerwacją stanów, bądź też dokumenty końcowe: PA, PAi, FS. Aby stan lub rezerwacja w Subiekcie się zmieniły trzeba wystawić jeden z tych dokumentów. Przykładowo zakup na Allegro 1 sztuki spowoduje powstanie w Sello transakcji,do której powstanie w Subiekcie ZK z rezerwacją 1 sztuki. Tutaj konieczne jest także włączenie okresowego tworzenia ZK automatycznie i ustawienie domyślnego typu dokumentu ZK z rezerwacją w Ustawienia => Parametry => Zewnętrzny system sprzedaży -> zakładka DOKUMENTY.

Rezerwacja ta spowoduje że w Subiekcie liczba dostępnych spadnie do 2 (stan-rezerwacja). Po synchronizacji tego do Sello, nastąpi porównanie ile sztuk towaru znajduje się na aukcji (po zakupie) a ile w magazynie Subiekta i w tym przypadku wyjdzie 3-1 sprzedany = 3-1 zarezerwowany, więc żadnych zmian Sello robić w ofercie na Allegronie będzie (Allegro samo zmniejsza liczbę dostępnych).

Godzinę temu, Jakub Sochacki napisał:

wystawiony produkt na allegro ( dostępne 3 sztuki ) sprzeda się w subiekt w ilości 1 --- czy system zmieni dostępność w aukcji z 3 na 2 sztuki?

Zmiana w Subiekcie i synchronizacja tego do Sello spowoduje, jak powyżej przeliczenie czy stany się zgadzają na aukcjach z włączoną synchronizacją i w tym co zwraca Subiekt. Na aukcji jest 3, Subiekt zwraca liczbę dostępnych 2 - zatem Sello generuje zmianę liczby sztuk na aukcji na 2. Jeśli jest włączona synchronizacja automatyczna tych zmian to w zdefiniowanym czasie zmiana ta zostanie wysłana do Allegro i zmieni się tam liczba sztuk dostępnych na 2.

Godzinę temu, Jakub Sochacki napisał:

wystawiony produkt na allegro ( dostępne 3 sztuki ) uzupełni się w dostawie w subiekt o 1 --- czy system zmieni dostepnność na aukcji z 3 na 4 sztuki?

Tak, ponownie przy synchronizacji towarów pomiędzy Subiektem i Sello, nastąpi przeliczenie czy na aukcjach trzeba coś zmienić. Jeśli na aukcji są 3 sztuki dostępne, w magazynie Subiekta 4, to Sello wygeneruje zmianę liczby sztuk na 4 i dalej w procesie synchronizacji wyśle do Allegro ustawiając 4 sztuki. W tym przypadku ma znaczenie ustawienie synchronizacji w aukcji, czy jest STAN/DOSTĘPNE tylko zmniejszaj czy nie. Użycie strategii tylko zmniejszaj nie spowoduje doliczenia na aukcji sztuk, będzie powodować tylko odliczanie ściąganie w dół - opcja przydatna gdy chodzi np o wyprzedaż na Allegro jakiejś partii towaru, podczas gdy nowa partia nie ma być już sprzedawana na Allegro.

Link to postu

Tu jeszcze jedno pytanie. w trwających aukcjach zrobiłem test. W subiekt GT zmieniłem stan produktu ( HI HAT 12" ) do ilości 0

i chwile potem w Sello, produkt ten zmienił kolor statusu na żółty.

 

Czy oznacza to że własnie od tej pory jest on już w pełni automatycznie zsynchronizowany ze sklepem subiekt?

 

obraz.thumb.png.b32e80d2800cc9c54be998b88ed0e83f.png

Link to postu

To oznacza, że Sello porównało stany aukcji i Subiekta i wygenerowało zmianę typu zakończenie oferty - bo liczba sztuk zeszła poniżej stanu zakończenia ustawionego w aukcji (domyślnie 0).

Tę zmianę należy jeszcze wysłać do Allegro, bo żółta ikonka oznacza jedynie że taka zmiana oczekuje na wysłanie.

 

Ale generalnie tak, jest to oznaka zadziałania mechanizmu synchronizacji. Gdy ten stan zostanie dodany w Subiekcie to powinna się dodać nowa zmiana typu Aktywowanie oferty - również oczekująca na wysłanie. Chyba, ze poprzednia zmiana typu zakończenie nie została jeszcze wysłana do Allegro to zostanie po prostu usunięta z oczekujących.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...