Skocz do zawartości

DRA i RCA osoby współpracującej w jednym wierszu z pracownikami i wspólnikiem/wlascielem

Polecane posty

Witam,

Dzwonilem na infolinie gdzie powiedziano mi, ze o ile DRA i RCA wlasciciela moge miec w jednym wierszy z deklaracjami pracownikow o tyle osoba współpracująca zawsze bedzie miala osobne deklaracje. Prosze o potwierdzenie czy faktycznie tak jest czy jednak mozna to umiescic na jednej deklaracji?

image.png.e6703427fac6a686a57b2184f13f86eb.png

Link to postu

Dla wszystkich ubezpieczonych, dla których płatnikiem składek jest jedna osoba (podmiot) wypełnia się jedno wspólne DRA, w którym sumowane są RCA wszystkich ubezpieczonych, dla których ta osoba jest płatnikiem składek.

Jeśli firma jest jednoosobową działalnością gospodarczą z pracownikami i osobami współpracującymi to właściciel jest płatnikiem składek tak za siebie jak za pracowników oraz za osoby współpracujące - wypełnia się wtedy jeden komplet dokumentów sumujący się w jednym DRA.

Link to postu
  • 2 lata później...

Mam taki sam problem.  Zdefionowałem osobe współpracujacą jako wspólnika z 0%udziału ( JDG )  i odpowiednim kodem do ubezpieczenia oraz deklarcja ZUS  jako RCA. 

image.png.fc168839a5fe309ceadcb83f99fb8ec7.png

 

image.png.95b943dc4487ed673e2c0dd9302d15ee.png

a mimo to na deklaracji ZUS za styczeń '2023  pojawia się na oddzielnej DRA  i RCA ( sprawdziłem xml tych deklaarcji )

image.png.e00209e5d59dad1631e07600324ebed9.png

 Nie bardzo rozumiem Pana ostanie pytanie " Czy osoba współpracująca jest prawidłowo przypisana?"  Być może tu jest problem w tym "przypisaniu" ? Prosze o jakąs wskazówke gdzie szukac błędu.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...