Skocz do zawartości

Jak pobrać dane z aukcji tak aby wystawić aukcje ponownie

Polecane posty

Jak pobrać dane z aukcji tak aby wystawić aukcje ponownie. Bladego pojęcia nie mam jak to zrobić. Nigdy nie korzystałem z wystawiania aukcji z Sello. Na dziś dzień chcę pobrac dane z Allegro tak aby można było aukcje wystawić ponownie za jakiś czas. System nie jest skonfirgurowany pod wystawianie aukcji. Produkty powiązane są z aukcjami

Chcę na dziś sprawdzić jak działa wystawianie i poprawianie aukcji w Sello.

I mam pytania.

 

1 jak pobrać aukcje ? zdjęcia opisy ceny. Niby to robię ale coś tak nie widzę żeby wszystko było ok

2 co skonfigurować aby móc korzystać z wystawiania aukcji ? zdjęcia opisy ceny

3 czy testując na jednej aukcji wystawianie, ponawianie na coś muszę zwrócić uwagę żeby nie narobić sobie bałaganu ?

 

Doszedłem do tego że aukcje mam w zakończonych ale bez zdjęć. Podobnie aukcje trwające.

Link to postu

Prawym klawiszem na wybrane aukcje trwające i Pobierz dane aukcji (opisy i zdjęcia)

image.png.ed67cea40e4ef1acb676868a428a7944.png

Można też zrobić to dla wszystkich z menu Wyślij/Odbierz -> Serwisy aukcyjne -> Odbierz i wybrać tam Pełne dane oferty.

 

40 minut temu, Robert Mazurek napisał:

co skonfigurować aby móc korzystać z wystawiania aukcji ? zdjęcia opisy ceny

Wystarczy powielić taką aukcję zakończoną czy trwającą lub skorzystać z opcji Wystaw ponownie lub wznów (zależnie od potrzeb), oznaczyć jako Gotowa do wystawienia w oknie aukcji lub Ctrl+G na liście i wysłać przez Wyślij/Odbierz -> Serwisy aukcyjne -> Wyślij.

 

42 minuty temu, Robert Mazurek napisał:

czy testując na jednej aukcji wystawianie, ponawianie na coś muszę zwrócić uwagę żeby nie narobić sobie bałaganu ?

Raczej wystarczy zdrowy rozsądek :). Wydaje się, że jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to w przypadku korzystania z opcji automatycznego wznawiania, gdy stan towaru będzie dostępny, aby opcja wznowienia była aktywna tylko na jednej aukcji (najnowszej). Jeśli aukcja będzie powielona np 5 razy i każda będzie miała włączone wznawianie to każda z nich się potem wznowi jeśli towar będzie na stanie. No chyba, że takie jest założenie (sprzedaż tego samego towaru na wielu aukcjach).

Link to postu

Edycja poprzez okno aukcji nie jest możliwa, bo te dane są synchronizowane z Allegro. Zmiany w aukcji nadaje się oknem zmian zbiorczych i są one zapisywane jako zmiany oczekującej na wysłane (dolna zakładka ZMIANY).

Przy próbie edycji aukcji trwającej powinna pojawić się żółta chmurka z odpowiednią informacją.

 

obraz.png.79e4f2461e3bfdfddf09dfd029e6e48a.png

Link to postu

Wystaw ponownie powoduje skopiowanie zaznaczonych aukcji i pojawienie się ich w zakładce przygotowane. Funkcja działa tak jak Powiel, ale dla wielu aukcji i nie wyświetla okna powielonej aukcji.

 

Aby wysłać aukcje gotowe do wystawienia w serwisie należy skorzystać z menu Wyślij/Odbierz -> serwisy aukcyjne -> wyślij. Jeśli w parametrach wysyłania i odbierania jest ustawione wyświetlanie okna wysyłki to pojawi się okno umożliwiające wybór, co wysłać do serwisu, wraz z podaną liczbą wysyłanych aukcji, zmian itp.

 

W parametrach wysyłania i odbierania można również na zakładce AUKCJE wybrać wysyłanie cykliczne lub też wysyłanie automatyczne aukcji oznaczonych jako Gotowe do wystawienia w serwisie. Wtedy samo oznaczenie aukcji jako gotowej spowoduje jej wysłanie do Allegro. Można wtedy skrótem Ctrl+G (oznacz jako gotowa do wystawienia w serwisie) spowodować wysłanie wybranych aukcji.

Link to postu

Dwa pytania.

1. Zmieniłem cene w aukcji i mam komunikat wymaga synchronizacji z serwisem. Rozumiem że to w ustawieniach zmienić w parametrach odbierania i wysylania ?

2 Jak zacznę grzebać w paramtetrach wysyłania i odbierania na co uważać aby przypadkiem nie zakończyć aukcji lub nii narobić innych brzydkich rzeczy przez przypadek ? Na ten moment stany magazynowe kompletów są 0 i nie chciałbym aby aukcje z kompletami się zakończyły. W parametrach wysyłania i odbierania AUKCJE mam jedynie ptaszek na pobieraj oferty trwające co 180 min

 

najlepiej jakby cokolwiek zmieniane w fazie testów dotyczyło tylko jednej lub dwóch wybranych aukcji a nie wszystkich

Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu
3 godziny temu, Robert Mazurek napisał:

Zmieniłem cene w aukcji i mam komunikat wymaga synchronizacji z serwisem. Rozumiem że to w ustawieniach zmienić w parametrach odbierania i wysylania ?

Wszelkie zmiany jakie Sello ma zamiar nanieść na trwające oferty są zapisywane na dolnej zakładce ZMIANY. Należy je wysłać do Allegro w osobnym kroku: albo skonfigurować automatyczne wysyłanie co określony czas, albo wysyłać je ręcznie przez Wyślij/Odbierz -> serwisy aukcyjne -> wyślij i tak kliknąć ZMIANY OCZEKUJĄCE. Widać tutaj też ile zmian i do ilu aukcji będzie wysłanych.

 

obraz.png.5b95f6bd961645f592de68abccb6aadd.png

Bardzo ważne! Aby wysyłać jakiekolwiek zmiany do Allegro w Sello muszą być pobrane najświeższe dane aukcji z Allegro (i chodzi o dane pełne, np pobrane z menu pod prawym klawiszem myszy Pobierz dane aukcji). Jeśli w ofercie Allegro były dokonywane jakieś zmiany i nie są one pobrane do Sello to Sello nadpisze je tym co ma aktualnie zapisane w lokalnej bazie na dysku. Zwłaszcza należy zwrócić uwagę na wszelkie opcje wyróżnień, które w Allegro mogły się zakończyć, a Sello nadal pamięta że są włączone (bo nie ma świeżych danych). W 1.38 spróbujemy nieco usprawnić ten mechanizm, korzystając z innej (nowszej) metody modyfikacji ofert trwających, który pojawił się w Allegro.

Dlatego też przy modyfikacji ofert trwających oknem zmian zbiorczych Sello pyta, czy zaktualizować najpierw dane aukcji, aby był w Sello świeży komplet.

 

3 godziny temu, Robert Mazurek napisał:

Jak zacznę grzebać w paramtetrach wysyłania i odbierania na co uważać aby przypadkiem nie zakończyć aukcji lub nii narobić innych brzydkich rzeczy przez przypadek ?

Najważniejsze to mieć świeży komplet danych. Ewentualnie zamknięte oferty można wznowić (aktywować) i będą widoczne w Allegro nadal bez utraty pozycji itp. więc to akurat nie jest najgorszy scenariusz :).

3 godziny temu, Robert Mazurek napisał:

Na ten moment stany magazynowe kompletów są 0 i nie chciałbym aby aukcje z kompletami się zakończyły.

Aby Sello mogło zakończyć aukcje trzeba aktywować w aukcji taką funkcję (zakończenie aukcji gdy...):

obraz.png.6ca5abeb9b309b5a6002367322992932.png

Jeśli ta funkcja jest ustawiona na Tylko ręcznie to Sello samodzielnie tego nie zrobi. Dopiero wywołanie z menu kontekstowego aukcji pod prawym przyciskiem Zaplanuj zakończenie aukcji doda taką zmianę oczekującą na wysłanie, którą jeszcze należy wysłać aby aukcja się zakończyła. Oczywiście jeśli stan magazynowy = 0 to też nie należy używać opcji synchronizacji ilości, bo Sello będzie próbowało zmienić na 0, co się nie uda, bo Allegro na to nie pozwoli.

 

Link to postu

Wszystko działa jak należy. Dziękuje za pomoc

Mam pytanie o parametry wysyłania i odbierania

mam je ustawione tak jak na zrzucie ale nie wiem czy to poprawne.  Chodzi mi głownie o zaciąganie aukcji do sello opisy zdjęcia - jak sie na allegro coś wykrzaczy to co wgrają mi się jakieś krzaki do Sello ? Czy takie sytuacje nie miały miejsca i nie ma się czego obawiać ?

Zrzut ekranu 2021-02-18 11.23.09.png

Zrzut ekranu 2021-02-18 11.22.02.png

Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu
28 minut temu, Robert Mazurek napisał:

mam je ustawione tak jak na zrzucie ale nie wiem czy to poprawne

Jeśli zaznaczone jest pobieranie pełnych danych co 100 pobrań, ale tylko dla niekompletnych aukcji, to pełne dane będą pobrane tylko dla tych aukcji, które nie mają opisu w Sello (po tym Sello rozstrzyga, czy aukcja ma pełne dane czy nie). Jeśli wszystkie aukcje w Sello mają opis to tak naprawdę pobieranie pełnych danych nie nastąpi.

Samo zaznaczenie pobierania aukcji trwających nie aktualizuje wszystkich pól aukcji, gdyż sięga tylko po podstawowe informacje o aukcjach jak:

  • stany na aukcji
  • liczba wyświetleń, obserwatorów
  • status oferty (trwająca, zakończona)
  • wybrany cennik
  • kilka innych, nieistotnych danych, które się nie zmieniają

Pobranie wszystkich danych całej oferty zapewnia tylko pobranie pełnych danych (z wyłączoną opcją tylko dla niekompletnych). Wtedy dla każdej trwającej oferty jaką zwróciło Allegro na liście trwających Sello pobiera jeszcze pełne dane oferty.

Pełne dane można tez pobrać wywołując funkcję Pobierz pełne dane (opisy i zdjęcia) dla wybranych aukcji, oraz przy wykonywaniu zmian zbiorczych (przy czym tutaj opis i zdjęcia są pomijane, aby ten proces przyspieszyć).

W najbliższym czasie trochę ten podział zmienimy, prawdopodobnie na pobieranie danych ofert i pobieranie danych ofert ze zdjęciami (pobieranie zdjęć trwa dość długo i nie zawsze jest to potrzebne).

 

54 minuty temu, Robert Mazurek napisał:

jak sie na allegro coś wykrzaczy to co wgrają mi się jakieś krzaki do Sello ? Czy takie sytuacje nie miały miejsca i nie ma się czego obawiać ?

Zdarzało się kiedyś, że Allegro nie zwracało zdjęć, przez co znikały one w Sello. Samych krzaków jako takich w ofercie raczej nie ma. Dane są zwracane albo pojawia się jakiś błąd serwisu - wtedy oczywiście Sello nie aktualizuje takiej aukcji.

 

Funkcja Zamówienia allegro - Pobierz ponownie z 4 ostatnich dni w zasadzie nie jest konieczna. Jest to tylko dodatkowa opcja na wypadek, gdyby w Allegro wystąpiły jakieś problemy z dziennikiem zdarzeń albo brakowało jakiejś transakcji (przy braku odpowiedniego błędu w raporcie). Należy ją raczej stosować tylko doraźnie jeśli zajdzie taka potrzeba.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...