Skocz do zawartości

Subiekt GT źle oblicza rabat

Polecane posty

Zauważyłem, dość dawno temu i zgłosiłem telefonicznie, że Subiekt GT źle oblicza rabat dla pozycji, których cena jest bardzo niska, np 0,08 PLN/szt. Jeżeli wpiszę powiedzmy sprzedaż 500 szt. gwoździ po 0,08 PLN/szt i udzielę klientowi 10% rabatu to wartość po rabacie wychodzi 35,00 PLN!!! powinno być 36,00 PLN. Jeżeli wpiszę 50 sztuk po 0,80 PLN i udzielę 10% rabatu to wartość jest 36,00 PLN, prawidłowo. Wiem skąd się to bierze, ale nie powinno tak być, uważam, że jest to błąd, który należałoby usunąć.insert_blad.thumb.JPG.f5144d24bf51ba1cb254b58542122bfd.JPG

Link to postu
36 minut temu, Paweł Lewandowski napisał:

Zauważyłem, dość dawno temu i zgłosiłem telefonicznie, że Subiekt GT źle oblicza rabat dla pozycji, których cena jest bardzo niska, np 0,08 PLN/szt.

Tak nie jest, program poprawnie liczy rabat, liczy zawsze tak samo poprawnie niezależnie od tego, czy cena jest niska czy wysoka - w GT zawsze rabat jest liczony od ceny (NIE od wartości).

 

39 minut temu, Paweł Lewandowski napisał:

Wiem skąd się to bierze, ale nie powinno tak być, uważam, że jest to błąd, który należałoby usunąć.

Skoro Pan wie skąd się to bierze to powinien Pan wiedzieć, że to nie błąd i nie da się tego zmienić - nie da się zmienić zasad matematyki... Można byłoby co najwyżej dodać nową funkcjonalności do programu polegającą na wspomnianym wyżej liczeniu rabatu od wartości. Program tak działa od blisko 20 lat i raczej to się nie zmieni, za to Pan mógł / może dostosować się do programu (poprzez na przykład posługiwanie się innymi jednostkami miary - przykładowo sprzedawać po 10 gwoździ zamiast po jednym) lub wybrać / zmienić program na inny - oczekiwaną funkcjonalność oraz inne (rabat kwotowy od ceny i kwotowy od wartości) posiada linia nexo.

Link to postu

Program zaokrągla cenę po rabacie. Matematyka jest jednoznaczna: 500x0,08-(500x0,08x0,1)=50x0,8-(50x0,8x01) i proszę się nią nie zasłaniać, bo nie w tym tkwi problem. Dla mnie jest to błąd, z którym sobie potrafię poradzić. Poza tym program spełnia moje oczekiwania.

Problem w tym, że klient kupuje 500 gwoździ i pyta jaki dostanie rabat, mówię 10%, to znaczy, że płacę 36 zł? Nie, program jest innego zdania. Jeśli ktoś jest słaby z matmy lub kwoty nie są tak przejrzyste to błąd na pierwszy rzut oka jest nie do uchwycenia. Ja to zauważyłem, bo miałem różnice w cenie na ofercie i potem "na to samo" na fakturze.

Powinna być możliwość wyboru czy rabat jest naliczany od ceny za sztukę czy od wartości za towar.

Link to postu
2 godziny temu, Paweł Lewandowski napisał:

Program zaokrągla cenę po rabacie. Matematyka jest jednoznaczna: 500x0,08-(500x0,08x0,1)=50x0,8-(50x0,8x01) i proszę się nią nie zasłaniać, bo nie w tym tkwi problem. Dla mnie jest to błąd, z którym sobie potrafię poradzić.

Proszę jeszcze raz przeczytać co napisałem - program NIE liczy według podanego przez Pana wzoru i NIE jest to błąd tylko jego zamierzona funkcjonalność - rabat jest liczony od ceny.

 

2 godziny temu, Paweł Lewandowski napisał:

Problem w tym, że klient kupuje 500 gwoździ i pyta jaki dostanie rabat, mówię 10%, to znaczy, że płacę 36 zł? Nie, program jest innego zdania. Jeśli ktoś jest słaby z matmy lub kwoty nie są tak przejrzyste to błąd na pierwszy rzut oka jest nie do uchwycenia. Ja to zauważyłem, bo miałem różnice w cenie na ofercie i potem "na to samo" na fakturze.

Próbowałem wcześniej wytłumaczyć - wartość będzie zależała od tego w jaki sposób wykorzysta Pan program.

 

2 godziny temu, Paweł Lewandowski napisał:

Powinna być możliwość wyboru czy rabat jest naliczany od ceny za sztukę czy od wartości za towar.

Jak już pisałem program NIE posiada oczekiwanej przez Pana funkcjonalności.

 

Forum nie jest właściwym miejscem do składania takich sugestii:

 

Link to postu
11 godzin temu, Paweł Lewandowski napisał:
W dniu 15.02.2021 o 20:32, Daniel Kozłowski napisał:

 

"...powinien Pan wiedzieć, że to nie błąd i nie da się tego zmienić - nie da się zmienić zasad matematyki... "

No właśnie, a wy je zmieniliście

Nie prawda, niczego nie zmieniłem, jasno i wyraźnie jest napisane w moim profilu, że nie jestem pracownikiem firmy InsERT, więc proszę mi nie przypisywać działań, za które nie jestem odpowiedzialny i nie mam na nie wpływu:

 

11 godzin temu, Paweł Lewandowski napisał:

niefortunnym zaokrągleniem.

No są niefortunne, ale trzeba nauczyć się liczyć, gdyż nie da się ich uniknąć, przypominam, że w naszym systemie walutowym mamy precyzję dwóch miejsca po przecinku (grosze) - ile w Pana przykładzie, zapłacę w zł za jeden gwóźdź, proszę spróbować podać cenę bez "niefortunnych zaokrągleń": 0,08 - 10% = 0,072 ?

 

11 godzin temu, Paweł Lewandowski napisał:

Szkoda czasu na dyskusję.

Zgadzam się, polecam skorzystać z zaproponowanych rozwiązań.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...