Skocz do zawartości

rozmiary dokumentów

Polecane posty

Dzień dobry, 

1. Czy dokumenty ładowane przez portal do Rewizora Nexo są jakoś kompresowane?

2. Czy planujecie Państwo wprowadzenie metody na kompresję? Klienci potrafią ładować fakturę w ultra rozdzielczości zajmuącą 20mb. Nie testowałem jeszcze jak mi baza przyrasta bo mam za mały okres porównawczy

3. W jaki sposób w bazie przetrzymywane są dokument? W oryginalnym formacie jest plik w basie jako BLOB?

 

Pozdrawiam serdecznie i gratuluję Portalu

Link to postu

Dzień dobry,

 

Ad 1. Pliki nie są kompresowane. Zależy nam na jak najlepszej jakości pliku, co ułatwia proces automatycznego odczytania danych z dokumentów.

Ad 2. Na razie nie, w związku z powyższym argumentem. Istnieje natomiast ograniczenie wielkości pliku do 10 MB. Dlatego nie mogę potwierdzić poniższego twierdzenia:

Cytat

Klienci potrafią ładować fakturę w ultra rozdzielczości zajmuącą 20mb. 

Czy może Pan powiedzieć coś więcej o tak dużych plikach? Jakimi sposobami są dostarczane? Gdzie sprawdzał Pan ich wielkość?

 

Ad 3. 

Pliki w bazie przechowujemy przez ok 30 dni od momentu ostatniego dostępu do nich. Po tym czasie są czyszczone - usuwane z bazy. Gdy wymagany jest dostęp do pliku po tym czasie, np. gdy chcemy sprawdzić zapis w KPiR (który powstał na postawie dokumentu z Portalu Biura) z przed 3 miesięcy, plik jest ściągany ponownie. Oczywiście, obowiązuje tutaj zasada, że będzie przechowywany w bazie przez kolejne ok 30 od ostatniego do niego dostępu. 

Zatem od momentu rozpoczęcia pracy z Portalem Biura, po pierwszym przyroście bazy, później jej wielkość nie powinna zmieniać się znacząco (biorąc pod uwagę oczywiście tylko dane związane z PB - za inne nie odpowiadamy).

Link to postu

1. Dziękuję. 20mb przesłane na portal nie potwierdzam (nie doprecyzowałem), do biura nam natomiast przesyłają i nie wiedziałem czy takie też będą wchodziły do bazy danych.

 

2. "Pliki w bazie przechowujemy przez ok 30 dni od momentu ostatniego dostępu do nich.(...)"

A to bardzo ważne dla nas. My trzymamy dokumenty elektroniczne przez 5 lat. Mamy swój system wymiany z klientami jako biuro rach i chcemy w całości wdrożyć portal, nie byłem świadom takiej 'funkcji'. 

 

Żeby doprecyzować:

- dokumenty są trzymane w chmurze w portalu, czy również w mojej lokalnej bazie danych rewizora? Byłem pewien że są w rewizorze.

 

3. To teraz zapytam inaczej: ja bym chciał co najmniej 5 lat trzymać ten dokument w bazie, czy możemy to zrobić i jak? (niekoniecznie na portalu, ale u siebie lokalnie na swojej bazie). Jeśli są w rewizorze i tak lokalnie, to jest do dla mnie ok.

 

 

Link to postu

Usługa Dokumenty Portalu Biura służy do przekazywania dokumentów do biura a nie ich przechowywania. Nie spełniamy tym samy obowiązku archiwizacji przez 5 lat. Pliki przechowywane są w chmurze obliczeniowej do momentu zakończenia udostępnienia usługi danemu klientowi. Po zakończeniu mamy 90 dni na całkowite usunięcie danych - ich odzyskanie nie będzie możliwe. Póki usługa jest aktywna, póty dokumenty są dostępne.

Idąc dalej, w bazie danych nie przechowujemy plików przez całość trwania usługi, aby zapobiec zwiększania rozmiaru bazy. Ściągnięte pliki przechowywane są tylko przez pewien okres (kiedy są potrzebne), następnie po 30 dniach są usuwane.

Gdy usługa będzie aktywna, dostęp do pliku dalej będzie możliwy, gdy nie będzie już go w bazie, zostanie ściągnięty ponownie. Po zakończeniu usługi, ponowne ściagnięcie pliku nie będzie możliwe.

Jeżeli chcecie Państwo przechowywać wszystkie pliki elektronicznie również po zakończeniu udostępniania usługi, najlepiej dodatkowo zapisać je na dysku. W tym momencie można zrobić to z poziomu serwisu Dokumenty. Pracujemy też nad wygodniejszym sposobem zapisania archiwum.
Można również zapisać pliki do Biblioteki załączników, ale ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Link to postu

Bardzo dziękuję za wyjaśnienia. 

1. Nie jest to nadal jasne wyjaśnienie dla mnie. "Usługa Dokumenty Portalu Biura służy do przekazywania dokumentów do biura a nie ich przechowywania. Nie spełniamy tym samy obowiązku archiwizacji przez 5 lat. Pliki przechowywane są w chmurze obliczeniowej do momentu zakończenia udostępnienia usługi danemu klientowi. Po zakończeniu mamy 90 dni na całkowite usunięcie danych - ich odzyskanie nie będzie możliwe. Póki usługa jest aktywna, póty dokumenty są dostępne."

 

Czy jeśli klient wgrał dokumenty w styczniu 2021, księgowa księgowała je w lutym 2021, to czy we wrześniu 2021 mogę (ja lub klient) otworzyć te dokumenty/ściągnąć do katalogu?

Tak czy nie?

 

 

2. "W tym momencie można zrobić to z poziomu serwisu Dokumenty. Pracujemy też nad wygodniejszym sposobem zapisania archiwum." - myślę ze przydałoby się zaimplementowanie jakiegoś automatu do eksportu do katalogów windowsowych, i to z poziomu operacji zbiorczych, dobrze jeśli nazwy plików wtedy dało się powiązać z wpisami w Rewizorze (nr. po numer rejestru + pierwotna nazwa pliku). Ściąganie plików per klient i to ręczne, zabija tą funkcjonalność operacyjnie.

Jeśli jedynym dokumentem dowodowym jest ten wrzucony na Portal, a zakładam że tak jest ( bo po co potem ktoś miałby od klientów brać dokumenty papierowe) to musi być mechanizm archiwizacji tych dokumentów.

 

To co Pani napisała ma poważne konsekwencje, ja nie byłem świadomy 'usuwania' tych dokumentów, szczerze to mam nadzieję ze mamy jeszcze dostęp i można ściągnąć grudniowe/listopadowe pliki, bo klient na pewno ich już nie ma.

Edytowane przez Michał Markowski
Link to postu

Dzień dobry

 

Ad 1. Tak, jeżeli usługa dalej będzie aktywna dla tego konkretnego klienta.

 

Ad 2. Dziękuję za sugestię. 

 

11 godzin temu, Michał Markowski napisał:

To co Pani napisała ma poważne konsekwencje, ja nie byłem świadomy 'usuwania' tych dokumentów, szczerze to mam nadzieję ze mamy jeszcze dostęp i można ściągnąć grudniowe/listopadowe pliki, bo klient na pewno ich już nie ma.

"Usuwanie" odbywa się po tym, jak zrezygnujecie Państwo z korzystania z usługi. Są to czynności wynikające z RODO (wszystko jest w regulaminie). 

Jeżeli usługa dla tego konkretnego klienta jest aktywna, to ciągle macie Państwo dostęp do dokumentów.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...