Skocz do zawartości

Powracające zamówienia z zakończonych

Polecane posty

Cześć,

od tygodnia korzystam z paczek w sello. Praca idzie super jednak zauważyłem dziwne zachowanie. Po wygenerowaniu etykiet i odebraniu przez klienta oznaczam paczki jako wysłane zwykle poprzez listę wysyłkową (CTR+W). Daje to taki efekt że transakcje (Wszystkie) zostają oznaczone jako Zakończone. Jednak następnego dnia, wracają do statusu W trakcie realizacji. Jest jakieś wytłumaczenie? 

image.png.445dce9e8d08c4f23e855d892d352f46.png

Link to postu

Cześć, 

Czy paczki mają zarejestrowaną płatność? Wygląda jakby nie miały i były tworzone przez utwórz paczkę i taka paczka po wysłaniu wraca do okna oczekujące na płatność.

U nas paczki ze statusem płatności na zielono są klikane "zarejestruj płatność" (można to zautomatyzować), wtedy wpadają do "do paczek" (razem z pobraniami) tu wystawiamy faktury (zbiorczo) i dopiero tworzymy paczki (dla pewności można włączyć jeszcze filtr dokument końcowy - utworzony). Po oznaczeniu jako wysłane do oczekujących na płatność wpadają tylko wysłane za pobraniem - na stałe mamy włączony filtr "płatne z góry".

  • Lubię to 1
Link to postu
22 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Możesz sprawdzić co znajduje się w zakładce historia dla takiej pary transakcja i paczka?

Podpowiedz mi jak w tą historie wejść bo nie mogę znaleźć. :)

19 godzin temu, Remigiusz Pawlak napisał:

Cześć, 

Czy paczki mają zarejestrowaną płatność? Wygląda jakby nie miały i były tworzone przez utwórz paczkę i taka paczka po wysłaniu wraca do okna oczekujące na płatność.

U nas paczki ze statusem płatności na zielono są klikane "zarejestruj płatność" (można to zautomatyzować), wtedy wpadają do "do paczek" (razem z pobraniami) tu wystawiamy faktury (zbiorczo) i dopiero tworzymy paczki (dla pewności można włączyć jeszcze filtr dokument końcowy - utworzony). Po oznaczeniu jako wysłane do oczekujących na płatność wpadają tylko wysłane za pobraniem - na stałe mamy włączony filtr "płatne z góry".

Wszystkie transakcje do paczek jakie generujemy mają oznaczenie płatności bądź jej braku (pobranie) oraz że są gotowe do przetworzenia jeżeli o to chodzi.

image.png.6ec398c03e87f580e0bddc8bfe869f9c.png

@edit

chyba rozumiem @Remigiusz Pawlak Chodzi o zarejestrowanie płatności (CTRL+W) w transakcji i automatyzacji jak poniżej tak?

image.png.c75b064d8c7a09bc3532c8156b5294fa.png

Edytowane przez Dominik Heidemann
Link to postu
2 godziny temu, Dominik Heidemann napisał:

jak w tą historie wejść bo nie mogę znaleźć.

W transakcji oraz w paczce (okno edycji) jest zakładka HISTORIA z listą wykonywanych na niej operacji.

2 godziny temu, Dominik Heidemann napisał:

Wszystkie transakcje do paczek jakie generujemy mają oznaczenie płatności

To pokazane na screenie to jest oznaczenie, że kupujący zapłacił, natomiast nie oznacza to transakcji opłaconej w rozumieniu Sello. Powinien być znacznik $ w kolumnie O

obraz.png.56bca3f4bb34de9f9e884dcde4f51468.png

Wszystkie transakcje na zrzucie powyżej mają wpłatę, pierwsza się zgadza, druga nie, natomiast transakcja jest opłacona tylko dla trzeciej transakcji. Pytanie czy transakcje są oznaczane ręcznie jako opłacone przez Ctrl+W (zarejestruj wpłatę).  Jeśli nie, to będą nadal widniały w zakładce OCZEKUJĄCE NA PŁATNOŚĆ.

53 minuty temu, Dominik Heidemann napisał:

ktoś wie dlaczego w taki sposób wygenerowało mi etykiete?

To by trzeba było podesłać do Allegro z zapytaniem. Kolejne pobranie tej etykiety nadal zwraca takie coś? Występuje przy jednej czy przy wielu paczkach?

Link to postu
Godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Wszystkie transakcje na zrzucie powyżej mają wpłatę, pierwsza się zgadza, druga nie, natomiast transakcja jest opłacona tylko dla trzeciej transakcji. Pytanie czy transakcje są oznaczane ręcznie jako opłacone przez Ctrl+W (zarejestruj wpłatę).  Jeśli nie, to będą nadal widniały w zakładce OCZEKUJĄCE NA PŁATNOŚĆ.

Tak, już zrozumiałem, chyba nawet ustawiłem aby przy zgadzającej się płatności aby automatycznie oznaczało jako opłaconą - zobaczymy jutro. 

Godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Kolejne pobranie tej etykiety nadal zwraca takie coś? Występuje przy jednej czy przy wielu paczkach?

Tak, każde pobranie tak działa. Wygenerowałem etykiete bezpośrednio na stronie WzA - bez problemu dlatego zgłosiłem tutaj. Miałem dzisiaj tylko jedno UPS pobranie i na czarno.

Link to postu
Godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

A prócz UPSa jakies inne działają normalnie?

Mam problemy tylko z pocztą polską od wczoraj, komunikat jak poniżej. Podobno Poczta nie ma żadnego problemu, Allegro również nie potwierdziło usterki jednak z braku czasu nie miałem czasu sie tym zająć a E-nadawca działa bez zarzutu więc chwilowo tam generuje etykiety. Jest problem jednie z etykietą UPS dla POBRANIA.

image.png.8c3ba3e562648bb8bbcc3b62141c7ab3.png

Link to postu

Komunikat wskazuje, że wystąpił problem na linii Allegro - Poczta Polska. W takiej sytuacji w Sello należy ponowić tworzenie przesyłki z menu pod prawym klawiszem

 

image.png.c5315038db62d53c53dcddc2bc84cbe2.png

Błąd z komunikacji z API nie zawsze jest wynikiem jakiejś awarii, czasami jest to po prostu zbyt długi czas oczekiwania na odpowiedź (timeout), ze względu np na obciążony serwer API przewoźnika. Systemy korzystające z API nie mogą czekać w nieskończoność i zawsze mają zdefiniowany czas oczekiwania, który bywa po prostu w niektórych sytuacjach zbyt krótki. Co tutaj się stało to tego nie wiadomo, bo API WzA zwraca jedynie informację, że wystąpił jakiś problem przy komunikacji. Ale to jest bardziej sprawa Allegro aby zająć się tym tematem.

 

Informacja w treści "przesyłka zawiera nieprawidłowe dane" jest dodawany przez Sello i w tym wypadku jest raczej myląca.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...